Споделена история от Тинейджърски

Моята объркана история
Здравейте от много време искам да споделя моята история, но се колебаех до днес! Аз съм на 15 не съм типичната кифла изкарвам добри оценки и не съм като повечето днешни момичета!
Накратко харесвам едно момче от 2 години. С него се познаваме от малки, излизаме понякога в една компания, говорим си, учим в едно училище абе направо много общи неща. Забравих да спомена че сме един випуск. На скоро през ваканцията това момче имаше рожден ден и аз реших да му пиша и в пожеланието вмъкнах намек че искам да му кажа нещо обаче нямам смелост. Когато той имаше рожден ден аз бях на почивка. След като се прибрах разбрах че той е почнал да излиза в друга компания и имаше много редки случаи в които го виждах, но все пак го виждах. Но аз съм срамежлив човек и не му казах че го харесвам въпреки че всичките ни общи приятели знаят и всеки ме пита какво ще правя с него смисъл имам ли намерения да му призная в очите или пък да тръгна с него. Постоянно по-близките ми момчета ми казват че той ме харесва обаче го е страх да не го отрежа и затова не ми казва нищо. Всички ми повтарят един живот живееш кажи му кажи му. Но аз все още се колебая. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително!

Коментари

1.   След като са ти казали, че той се интересува от теб, прояви инициатива. Можеш да го поканиш първо в обща компания, да се заговорите и така -от дума, на дума, както се казва...

2.   Ами сприятелете се във фейсбук, примерно, коемнтирайте общи теми и постепенно се сближавайте.

3.   Директно му кажи че ти е приятно да общувате и го харесваш. Не знам защо е нужно да третирате подобни неща със сериозността на силно влюбване. Ако те е страх от това как ще се постъпи ако не споделя чувствата ти, замисли се дали всъщност си заслужава да го харесваш в такъв случай. Ако наистина е свестен но не ги споделя - няма драма, на всеки се случва да го отрежат. Ако пък чувствата ти са споделени - печелите и двамата.
Претегли добрия и лошия вариант и ще разбереш че имаш много повече за печелене отколкото за губене. Още повече щом твоите приятели вече знаят че го харесваш, не виждам какъв е проблема.

4.   Когато един човек опита нещо ново, той поема риска, че може и да се провали, но когато изобщо не опита, вероятността да пожъне успех е дори по-малка. Естествено, понякога в живота всичко се случва сякаш с магическа пръчка, все едно е било написано предварително, но в повечето ситуации трябва да промениш нещо, за да получиш различен от обичайния резултат. Случвало ми се е всички да ми говорят, че даден човек ме харесва, а всъщност да не е било така, случвало ми се е и никой да не предполага за дадени чувства, а те да са си реален факт. Докато си стоиш и се чудиш ти губиш време, той може и да те харесва, но надали ще те чака вечно. Кажи му, че много ти допада като човек, викай го да излизате заедно, създай възможности да се опознаете и да се отпуснете един пред друг. Ти няма какво да губиш, в най-лошия случай той няма да отвръща на чувствата ти, но поне ще си разбрала за какво иде реч и няма да си чакала дъжд в пустиня, самонавивайки се, че сушата ще приключи.

Знаеш ли, ти не си написала тази тема, за да получиш съвет, ти си знаела, че всички ще те съветват да споделиш чувствата си и си искала точно това... някой да ти даде смелост.

5.   От авторката благодаря на всички за коментарите и подкрепата! Към номер 1 понякога излизаме заедно, но в последно време това е рядкост към номер 2 когато си пишем двамата то е за да му дам някаква домашна или нещо подобно до номер 3 наистина до сега не съм се замисляла за добрите и лошите варианти и сега до номер 4 коментара който прочетох толкова много пъти прав си трябваше ми точно това един тласък и все пак един живот живея и ще действам! Благодаря на всички за коментарите!

6.   Приятелите ти са прави. Кажи му, преди да е станало късно.