Споделена история от Тинейджърски

Липсва ми дългата коса!
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години.
Цял живот съм имала дълга коса до кръста. Тази година обаче се сбогувах с нея заради една глупост, от която съжалявам много!
Бях влюбена в едно момче, което харесва момичета с къси коси и реших просто ей така да грабна ножица и да се направя на улигофрен. Сега имам момчешко къса коса, която наподобява визията на Джъстин Биибър от първите му песни. Грозна съм с къса коса, а бях много хубава с дълга. Седмица по-късно след подстрижката разбрах грешката си! Момчето си беше намерило гадже, а тя даже бременна с него и познайте! Тя беше с къса коса!
Много съжалявам за постъпката си! Вече мина един месец, а косата ми е дръпнала само 1 см. Моля ви дайте ми някъкви съвети поне до половин година да ми порасне до врата!

Коментари

1.   Косата ще ти порасне не се притеснявай повече се тревожа за умствените ти възможности като ти гледам правописните грешки!

2.   Сложи си треси!

4.   Авторке, последно не разбрахме
а) момчето си е хванало гадже, което е било бременно
б) двамата са били бременни заедно
г) въпросното момиче с къса коса, майка ли му е, че е била бременна с него?

5.   Аз на 14 направих същата глупост. Харесвах едно момче, което си падаше по една позната, която носеше къса коса. Аз реших, че явно харесва момичета с къси коси и си отрязах моята. Беше ми дълга до под плешките, а я отрязал до под ушите. Е, младежът така и не ми обърна внимание, само дето се орезилих. На мен по принцип ми стои добре късата коса, но аз обичам да ми е по-дълга и да я връзвам, къдря, изправям и т. н. Та, по твоят въпрос - какво да ти кажа, освен да чакаш да ти порасне. Въоръжи се с търпение. Каквото и да я правиш, можеш да подобриш вида й, но не й да я накараш да расте по-бързо. Средно косата расте на месец с 1 - 1. 5 см и всичко си е генетично, независимо от мазила и т. н.
Ж22

6.   Няма какво друго да ти кажем, освен, че ще порасне. Не се притеснявай. Грижи се за нея, ползвай балсами и подхранващи маски, за да израстне здрав косъм. Като бях по-малка я бях пуснала до кръста, но не полагах особени грижи за нея и в краищата (последната една педя) беше тънка и гадна.
Не знам какво ме прихвана миналия януари, но я отрязах до раменете. Толкова много съжалявах, то бяха сълзи и сополи, един месец ходих вързана на кокче, защото ме беше срам да се покажа. Оттогава пак я пускам, но се грижа много повече за нея и расте хубава и гъста. В момента е до средата на гърба. След може би година ще стигна до целта - малко над кръста.
Не се притеснявай и най-вече не прави повече глупости заради момчета. И аз съм си харесала сега едно момче, което ми каза, че харесва жени с къси коси (е не само, харесва и дълги де), но никога не бих си пипнала косата заради него или който и да е. Момчетата, които се занимават с теб, очевидно те харесват такава. Който иска да те променя, да си търси друга според вкуса му.

7.   Косата расте. Има едни много хубави маски с масла и какво ли не малко скъпички ще отнеме известно време да порасне, а и не косата е всичко.

8.   От авторката до коментар 1 - Никога не съм била достатъчно умна... Факт е, че не ме бива в нищо и никога не ме е бивало. Неграмотна съм и го знам. Нямам време да уча, защото гледам брат си. Както и да е, това няма значение, защото утре може и да ми хрумне да се самоубия, лично аз се чудя на акъла си, ако изобщо имам такъв...

9.   Момичетата с къса коса са по-интересни от масата, актуално е и седи сладко - подчертава лицето по готин начин. Просто се научи да я оформяш интересно, а ако искаш да седи по-различно - купи си готина лента за коса и се вържи с панделка, потърси в google за да видиш ''short hair bandana'', сложи една очна линия и си трепач. Сигурна съм, че ако я оформиш интересно ще си супер яка! Ако държиш да порасне по-бързо, не се притеснявай - тя ще порасне неусетно така или иначе... но ето някои хитринки - грижи се правилно за нея, прави си маски за растеж, ползвай хининова вода... Има и специални витамини, които спомагат растежа на косата и ноктите. А относно момчето, ти си само на 16, живота е пред тебе и съм сигурна, че ще ти се случат прекрасни неща и ще срещнеш подходящото момче, колкото и да не ти се вярва, просто си още мъничка. Урока от цялата работа е да слушаш вътрешния си глас и да не се променяш заради никой мъж занапред, в случая е коса и расте, но много жени си съсипват живота с манипулативни мъже и променят характера си и цялата си същност само и само да се харесат. А не е това начина, момчето ако е точно ще те харесва с къса, с дълга и с всякаква коса, важното е ти как се чувстваш добре и себе си. И не се връзвай на коментарите, има навсякъде такива, това че си допуснала някаква грешка не те прави глупава! Точно обратното според мен си много борбено и умно момиче щом се грижиш за брат си, това е повече от похвално! Ще изживееш страхотни моменти след всички свои трудности и ще оцениш своето щастие :) Успех мила, имай повече самочувствие, защото заслужаваш и ходи с високо вдигната глава!