Споделена история от Тинейджърски

Забравиха рождения ми ден
Здравейте. Преди няколко дни - на 20 септември имах рожден ден и само двама мои приятели се сетиха. Цял ден чаках и останалите ми приятели да ми чиститят, но те и така не го направиха. Изплаках си очите, целият ми празник отиде по дяволите. Знам, че е маловажно, но аз съм много наранена. Кажете ми как да постъпя спрямо тези, които не се сетиха за рождения ми ден? Ще ви бъда много благодарна.
Момиче 14 години.

Коментари

1.   Приемаш нещата много лично. Ако си искала да прекарваш празника си с приятели, да ги беше поканила на рожден ден. Ние със съпруга ми сме от хората, които за съжаление не се сещат за такива неща - добре че има фейсбук, за да мога поне на най-близките да чиститя. На мен ми чиститиха пък сума ти непознати/полупознати хора. Е и? Направи ли ги това приятели?
Истинското приятелство не се измерва с такива неща. Ако този ден за теб е толкова важен, ПРАЗНУВАЙ ГО. Може скромно след училище да поканиш приятелите си на торта някъде, но празнувай. Не се сърди ако не си канила хора, че те мислят, че не ти е важно. И не реви за глупости. В живота те очакват къде-къде по-сериозни разочарования. Научи се да живееш с тях.

2.   Че то и на мен никой в училище не ми честити именния ден.

3.   А на мен никой не знае кога ми е рождения ден ( от класа ) . Не се разстройвай.

4.   Разбирам, че си наранена ти си на 14 години рождените дни са важни за по-малките има големи хора и за тях е важен. Ще ти дам пример с мен аз съм момиче на 20 години моят рожден ден ми го честитиха САМО с хората които движа Е И? Искам да ти кажа, вдигни главата горе и следващия път няма да честитиш и техния и това е!
Както се изрази номер 1
Добре, че е фейсбук иначе наистина не се сещам да честитя нито рождени дни нито именни дни! Не се сърди и не го приемай лично..

-Спокойно!

5.   По какъв начин приятелите ти трябва да знаят, че имаш рожден ден? Всички си знаете РД дни и си ги честитите, ти си ги почерпила/поканила, или как?
Те може би са чакали да ги почерпиш по някакъв начин?
Може изобщо да не знаят.
Може да знаят, но да са забравили.
А ти можеше да ги подсетиш предишните дни.
Не мога да повярвам, че си ревала цял ден за това.
Дано никой не е ревал, че не си го поканила на РД.

6.   Не са го забравили, а просто не са искали да ти го честитят. Мислиш ли, че във фейсбук не им е изписало, че си рожденичка? Просто забрави и не приемай нещата толкова лично.

7.   Това, че не са се сетили за рождения ти ден, не значи, че не те ценят като човек и приятел! Аз също не помня подобни неща, но ценя приятелите си. Всъщност рядкост са хората, които да имат такава добра памет, че да помнят рождените дни на всичките си приятели, така че не го приемай лично.
Друг е въпроса, че ти, уви, не си дала никакви сигнали, че имаш празник и не си показала, че за теб е важно. Като си решила да не празнуваш е можело поне с бонбон да почерпиш в училище - аз, а и всичките ми съученици така "сигнализирахме" за празника си. Струва ми се странно дори, че си оставила рождения си ден в тайна!? Както и да, надявам се историята да не е измислена, защото леко прилича на такава, и ти желая хубав ден! ;)

8.   И на мен не ми чиститиха тая година рождения ден, ама не съм умряла... А и е възможно защото е ден за "изтрезняване" :D. Споко, нормално е да забравят лол.

9.   Свиквайте това те чака. Моите родители всяка година ме забравят, но капакът беше на 18-тия ми рожден ден. Обадиха се на по- голямата ми сестра да и честитят рождения ден. Хем ми беше смешно, хем някак тъжно. Сега ме забравя приятелят ми, иначе на бившите си приятелки помни рожденните дни, тъпо нали. Очаквам, че за в бъдеще и децата ми ще забравят и така. Някак се научих с времето, че не съм толкова специална за някой че да се сети кога имам личен празник. Не съм лош човек по принцип, на всеки гледам да помогна с каквото мога, но най- любимите ми хора ме забравят всяка година и ми е едно....

10.   н 9, РОДИТЕЛИТЕ да ти забравят рожденния ден е малко странно, особено майка ти. Да не си осиновен/а или роден/а с цезарово сечение? Не знам коя жена ще се мъчи цял ден да роди дете и няма да помни тази дата. Лудница е твоето семейство, честно! За приятели е разбираемо, но родители, братя и сестри, деца е просто УЖАС да ти забравят рожденния ден. Вие не сте ли го празнували, особено 18 рожден ден не са ли ти спреднали парти някакво или да ти дадат пари да си направиш нещо специално на този ден?

11.   И аз не разбирам защо си пазила рождения си ден в тайна. Можеше да ги почерпиш с едни бонбони и всички щяха да ти честитят. Или да направиш малко парти с приятели. Ако нямаш фейсбук или не си написала датата си на раждане, не се обиждай толкова, нормално, че не са те обсипали с пожелания. Все пак е нормално, когато някой има рожден ден, да почерпи.

12.   Да не си осиновен/а или роден/а с цезарово сечение?
Това, какво общо има? !?

13.   Номер 10 с цезарово съм родена . Последно празнуване с парти на рожденият ми ден беше като бях на 6 години. След това всяка година се случваше така- вечерта преди рожденият ми ден понеже мен ме пращаха да пазарувам по принцип "квото избера" и съответно идеите какво ще се готви всеки ден бяха мое задължение . Всяка година напомнях и една "кутия бонбони ." Тогава се сещаха веднага . "О вярно че имаше рожден ден." Но на 18-тия ми рожден ден беше смешно някак седим си тримата и баща ми вика на майка ми " да не забравиш утре да се обадиш на Мима да и честиш рождения ден" и майка миведнага започна да се вайка че е забравила и т.н. Оставих ги аз нищо не казах и си гледам сеир.Звънят на сестра ми та тя им каза че са объркали щерките . Хем смешно ,хем тъжно . После ми викат "Извинявай" ама след това странно не ме забравяха . Даже майка ми ако сме се чули по телефона предният ден сама го споменава с цел да не забрави утре да се обади:-) Пък сега ми е криво заради приятеля ми .3 години все пак не е малко ,че да запомниш . Ама нищо гледам да не издребнявам :-) Пък някога ако имам деца не знам...

14.   Ако беше организирала парти унвас и ги беше поканила, щеше да си изкараш страхотно. Никой няма да ти помни рождения ден, ако не го празнуваш. Само имените дни се помнят от всички.

15.   Честит рожден ден на патерица! Остави ги другите, значи не те уважават.

16.   Аз също наскоро имах рожден ден и единствено нашите и един-двама роднини ми честитиха.

17.   н 12, има много общо цезаровото сечение с това да не помни РОДНАТА МАЙКА рождения ден на детето си - може да е преживяла травма, но най-често просто се случва такива майки да не успеят да направят по-силна връзка с детето си. Просто може би за нея операцията е била травма, която иска да забрави.
Ако си родил едно дете с 10 часа болки, естествено няма как да забравиш рожденния ден, а накрая има ердорфини и така нататък хормони, които те правят щастлива

18.   И при мен е така, номер 15 съм и да се повторя, който не ти е честитил рождения ден,няма елементарно уважение спрямо теб. И аз съм имал подобни"приятели" ако мога такива да ги нарека. Просто ги зарежи,ако се сетят сами ще те поздравят и ще ти се извинят

19.   Аз пък се радвам, когато не ми честитят рождения ден, защото колкото и партита и простотии да съм имала, все се е случвало нещо гадно и съм плакала, родителите ми са ми се карали за нещо, някой целенасочено се е заяждал с мен, било е много тъпо, колкото и да сме се събирали, или куп други случки. Никога не изкарах и едно пълноценно парти като рожденичка, нито вярвам, че ще стане и затова на 10 започнах да се бунтувам срещу това да имам някакви партинца, защото просто не исках. Обаче, родителите ми смятаха, че трябвало да се "забавлявам" и викаха ли викаха родители с деца и не се съобразяваха с мен и така до 13- годишна възраст. Заради това и нещата, които изброих по- горе, се заклех, че никога няма да празнувам и сега, като малко хора ми знаят прословутия рожден ден, си ми е супер! Да не говорим, че аз не обичам подаръците кой знае колко.
А какво да кажа за една приятелка, на която нейната най-добра добра приятелка почина точно на нейния рожден ден от рядка болест... И това говоря, когато още бяхме деца! Има много по- лоши случаи. Представи си, на това момиче рождените му дни са обречени вероятно до края на живота ѝ.
И според мен е трябвало да уведомиш приятелите си за рождения си ден. В това забързано и изнервено ежедневие и тинейджърите са напрегнати и забравят за такива неща, но това съвсем не означава, че не те уважават. Някои хора просто не помнят дати. Убедена съм, че ако отидеш и им кажеш ""Ей, хора (еди кога си) имах рожден ден. ", повечето ще бъдат шокирани, защото не са знаели или са пропуснали от невнимание. Следващият път ги покани и се забавлявайте, така има по- голяма вероятност да го запомнят.

Black Sabbath

20.   17, говориш пълни глупости. отношението към детето няма нищо общо с начина на раждане, и двата вида се забравят максимум за няколко месеца. това ти го казва жена, раждала и по двата начина, а подозирам, че ти не говориш от личен опит.
но проблемът на авторката няма нищо общо с това. по-горе са й дали добри съвети. авторке, светът не се върти около теб. покани няколко приятели на разходка, торта, билярд, боулинг, дискотека или там каквото харесвате и няма да забравят. можеш предварително уж случайно да споменеш, че се чудиш къде и как да го празнуваш, колко души да поканиш или нещо в този стил. а да чакаш хората да се сетят, при положение че не си споменала нищо, а после да правиш драми и да ревеш, е безсмислено.
Ж46

21.   И при мун беше същата работа. Никой от класа не знаеше че имам рожден ден. Ако ти кажа, че аз самата забравих че имам рожден ден ще ми повярваш ли? Не се впрягай толкова. И честит рожден ден на патерици от мен! Братовчедка ми също е родена на 20 септември, но е на 9.