Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се провал
Както видяхте заглавието описва как се чувствам. Това на страна да започна вече с историята все пак. На 14 години съм и като цяло нямам хобита, срам ме е от съучениците ми понеже те са постигнали много неща и са добри в училище. Особенно ако ме изкарат на дъската и объркам започват подигравките който ме разконцентрират и вкаменяват. Не се чувстам смел дори да заговоря някой понеже незнам как ще реагира. Имам един приятел с който мога говоря свободно. Постоянно се сравнявам с останалите и успехите им. Измервам всичко около мен колко прецизно е направено питам се колко ли хора го правят и как се чувствам. Преди не осещах проблем понеже постоянно играех игри, но след като ми се съсипа клавиатурата спрях, НО преди това не бях отварял учебник и ми е адски трудно. Наште не ми дават много пари и понеже имам брат а те и без това не са с високи доходи. Аз живея при баба ми и дядо ми. Баба ми е с доста ниска пенсия и не ми дава дори 5 лв.. Дядо ми не е учен и е егоист.. Ох хора дано ме разбрахте много ще съм благодарен на съветчета.

Коментари

1.   Интересно ми е колко пък много да са постигнали съучениците ти на по 14? Не ти е късно още ,стегни се в училище и се концентрирай в бъдещето. Сега може семейството ти да няма големи възможности ,но това изобщо не означава ,че ти ще си същия. Просто трябва упоритост ,постоянство и самочувствие. Да ,в училище особено ,когато си по-малък винаги ще се намери някой да ти се подиграва за каквото и да е. Може и на чорапите да ти се присмеят. Не се подценявай и смело напред.

2.   Върни се на компютъра. Една клавиатура струва 15 лева. А сега сериозно! Аз съм същия сравнявам се с всеки и се стремя да съм по-добър от тях и не се ядосвам, защото го мисля за правилно, че искам да съм по-добър от другите. Разбираш ли какво искам дати кажа? ! Промени с мисленето и това, че се сравняваш с другите няма да ти пречи, защото го мислиш за правилно

4.   Наваксвай!
Забрави игрите. Дори да имаш клавиатура.
Има безплатни групови тренировки - спортни. Записвай се - по-добро здраве, самочувствие и контакти.
Безплатни събития и т.н
Пробвай след часа да помолиш някое по-добро дете да ти помогне - така ще покажеш желание за развитие.
Говори с учителите в приемното им време.
Обясни, че си осъзнал, че си допуснал грешка, но си готов да работиш, за да я поправиш.
Всеки учител има приемно време, в което даеа консултация. Като видат, че наистина се стараеш ги пимоли да не те изкарват на даската, докато наваксаш с материяла.Не вярвам да ти откажат.
На колко години си?
Намери някаква работа лятото и си събери пари - сервитьор, бране на гъби, бране на череши.
Да, ще ти е трудно, но е по-добре отколкото нищо

5.   Започни да спортуваш. Така ще придобиеш самочувствие.

6.   Според написаното мога да предположа, че години наред си бил пристрастен към игрите. Имало е някаква празнина в детството ти, която те е подтикнала да се отчуждиш от света и да искаш да бягаш във виртуални светове.
Бих казал, че игрите са вредно пристрастяване точно като цигарите или дори дрогата, но социално. Връстниците ти имат успехи в училище, имат приятели, гаджета, може и девственостите да си губят вече, но ти се чувстваш слаб и бягаш от проблемите си чрез екрана. Не ме разбирай погрешно, всяко момче е могло да попадне в твоите обувки, стига факторите да са били против него докато расте.
Самият аз все още не съм се отърсил напълно от годините прекарани в твоето положение, така че не мога да ти дам много съвети. Просто осъзнай как си се озовал в тези обстоятелства и започни да правиш крачки към изкачване от тази яма. Помисли си как можеш да си смениш средата, да не си край места или хора, които са ти потискащи заради миналото. Един вид както котката се паникьосва, когато я доближиш до мивката.

7.   Не подтискай чувствата си.
Само когато бъдеш себе си ще изгрееш в очите на другите, а и най вече ще заблестиш за себе си. Бъди контактен, няма защо да се пазиш от контакт с хора. Знай че няма как всички да те харесвст, но ако ти не се харесваш, ако смяташ че не струваш, кой очакваш да го направи вмедто теб.
Играеш на игри за да не мислиш за проблемите си.
Не ти трябват пари, а смелост и повече обич от теб към самия теб.
Направи първата крачка. Там някъде те чака добър приятел, започни със себе си

9.   Виж, напълно те разбирам как се чувстваш. Ти си на 14 години и смятам, че те първа имаш възможност да се развиваш. Не се сравнявай с останалите, защото всеки човек е различен. Не обръщай внимание на подигравките на останалите ти съучници... просто помни, че това което правиш е единствено и само за себе си. Вяравй в себе си и не се предавай!