Споделена история от Тинейджърски

За дрехите и стила
Здравейте, драги читатели! Момиче на 15г. съм и причината за която пиша в този сайт е - начинът ми на обличане.
Винаги съм се обличала по-различно от останалите и още от малка съм предпочитала по-официалните дрехи. Проблемът е, че майка ми се опитва да ми налага нейният вкус и нейното виждане на нещата, като постоянно ми натяква как никой на моята възраст не се е обличал така, че съм нямала вкус и т. н Но просто това е моят СТИЛ и чрез дрехите обичам да се изразявам и не мога да нося нещо с което не се чувствам комфортно.. Никога не съм носила клин, защото не ми е удобен, а дънки само бели или черни нося, защото това е вечна класика. Обичам да нося също блузки с дантели, сака, панталони с висока талия, които съчетавам добре с обувки на висок ток или на платформа. Но сега почнахме училище и няма да мога да нося дрехите, които аз искам... ;( Приятелите ми винаги са харесвали моят стил, но майка ми е тази, която винаги ми се бърка и ми казва неща от сорта ''Купи си едни нормални обувки'' и, че ако излезна с това на училище всички ще ми се смеят, .... В училище всички се обличат много спорно и casual, но аз мразя такива дрехи и не мога да се облека в тях.
Таа... Ще е добре да чуя и вие какво мислите?

Коментари

1.   Това, че имаш собствен стил е чудесно, но трябва да разбереш, че дрехите, които носим, не се определят само от нашият стил и харесвания, а и от това КЪДЕ ще ги носим. За различните места има различен дрескод.
Не е нормално да носиш официални дрехи, платформи и токове на училище. Това е все едно да отидеш в някой изискан ресторант със спортния си екип и маратонки. Според теб ще бъде ли нормално ако едно момче е облечено с изискан костюм и скъпи излъскани обувки за училище?
Ти пак можеш да се обличаш добре за училище, но не трябва да нарушаваш дрескода на мястото, на което се намираш.

2.   Номер едно, извинявай, но за какъв дрескод в училище говориш? За провлачени анцузи ли? Много мога да кажа по темата, но ще ти го спестя. Ако авторката не носи прекалено къси поли и рокли, дълбоко деколте и ако дрехите не са от (полу-)прозрачен материал, то не би трябвало да е проблем, не е ли така? Защо мислиш, че е неуместно учениците да се обличат елегантно? Естествено, дали суичърите, скъсаните дънки в комбинация с мръсни маратонки, плюс дълъг маникюр и слепена от спрей коса, са естетически издържани, е чисто субективен въпрос. Според мен тези дрехи са по-подходящи за парка, отколкото за училище.
Авторке, аз също като теб се обличам стилно и много често съм ставала обект на подигравки в училище, само защото изглеждам "различно" и не се влияя от тези "модни тенденции". За съжаление не мога да ти дам точен съвет как да се научиш да не ти пука, но се надявам, че с времето ще престане да ти пука кой какво мисли за теб (въпреки, че тук става на въпрос за майка ти). Важното е ти да се чувстваш комфортно и добре ;)

3.   Номер 1 много добре ти го е казал. Хубаво е човек да е стилен, но трябва да се съобразяваш със средата, в която се намираш, за да изглеждаш адекватно, иначе е малко странно.
В университета може да си малко по-официална, след това, ако си намериш подходящата работа, в повечето случаи има задължително по-официален дрескод, така че от тук нататък ще можеш много добре да изразяваш себе си и е в твоя полза, че това е личния ти стил, а не ти го налага професията например. Хубаво е една дама да изглежда добре, за мен този вид обличане е най-женствен и красив и определено мога да кажа, че такива дами се възприемат много положително в обществото. Така че много добре си се ориентирала, но трябва да се съобразяваш, че когато ходиш на училище не е много уместно да си с токчета и пр. Сега ти е момента да се обличаш удобно и по-неглиже. Повярвай ми цял ден на високи токчета, всеки един ден си е истинско изпитание, така че радвай се на ниските си обувки, докато можеш. Има начини да си малко по-официална и да не прекаляваш, но не мога да опиша тук всички дрехи и т. н.

4.   Не мога да разбера защо не можеш да отидеш облечена официално на училище, до колкото знам има училища в които е задължително да се ходи с униформа. Когато отидох за първи път със сако и риза на училище (9-ти клас) имаше изказвания от сорта та "кога е свадбата? ""коя е булката" и други подобни, но всичко премина до края на деня. При вас момичетата нещата относно обличане седят малко по различно и най вероятно никой няма да те базика а другите момичета ще те питат от къде си вземаш дрехите и разни там момичешки работи. (Случвало ми се е да ходя на училище с кубинки, стари дънки, камофлажна битокаджийска тениска и битакаджийска камофлажна шапка нарочно за да демонстлирам че мога да правя каквото си искам. )
Момче 18г.

5.   Аз също обожавам официалните дрехи, изглеждаш много по-представително, когато носиш официални дрехи. Аз си купувам дрехи от Теодор, защото там дрехите са наистина стилни и модерни. Не слушай майка си, а следвай своя вкус.

6.   Ето за това смятам, че униформата трябва да стане задължителна във всички училища! Така учениците ще изпъкват повече с качествата си, а не с тоалетите си. Хубаво е, че имаш стил, който те отличава от останалите, обаче не смятам, че училището е мястото да го показваш. В училище отиваш, за да учиш, а не на модно ревю! След 10 години никой няма да го интересува как си се обличала в училище, а това какво си постигнала в личен план!

7.   Ако не е с дрехите, то тогава с други неща ще изпъкват едни от други, било то със скъпи телефони и т. н.

8.   Винаги бъди на ниво!

9.   Добре хубаво е че си имаш вкус и стил... Но малко странно ми звучи момиче на 15год. с платформи на училище? ! Иначе за извън училище е добре. Обличай се както ти харесва и както ти е комфортно!