Споделена история от Тинейджърски

Учене без собствена стая
Здравейте! Имам един гаден проблем а той е че нямам собствена стая. Не ми е проблем стаята а това че не мога да уча. Майка ми като се прибере от работа идва в стаята и почва да гледа телевизия там където аз уча. И постоянно се караме заради това. Постоянно и намеквам да разделим тази стая защото е много голяма и има шанс да се направят две по-малки стаи. Но тя все го отлага за следващия месец и това продължава вече почти година! И понеже съм много мотивирана да уча, не мога да уча заради нея. И за това ще ви помоля за съвет или някакво място в Плевен където мога да уча, защото съм седми клас и знаете че ще държа НВО а не мога да уча заради нея. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Винаги можеш да учиш в някоя библиотека. Там също винаги има отопление. Няма начин да нямате окръжна библиотека, а в Плевен имате и университет до колкото знам - там също има библиотеки и в самата сграда на университета ще има свободни помещения.
Аз също учих у дома в кухнята. Имах детска стая, но я делях с баба ми, така че не можех да уча там. Дори в стаята на родителите си съм учила - лягам на леглото и поне по разказвателните така учих, а в кухнята използвах масата за писане, но най-добре е извън дома да учи човек при тези обстоятелства.
Също можеш да учиш при приятелка
Затова и вече сама като родител съм се погрижила всяко дете да има своя детска стая. Не е въпросът само в липсата на спокойствие за учене, но и в липсата на лично пространство и място, където човек да си нареди вещи, да си покани приятелка. Аз също страдах от ТВ-то, което у нас нон стоп дразнеше, защото кухнята ни беше свързана с хола и поне писмено успявах да се абстрахирам от шума, но ако щеш ми вярвай - дори с бой са ме заплашвали, за да съм спряла да уча и да не горя ток за крушка зимата. Затова до 19 ч. не се прибирах у дома и скитах по библиотеки и обществени сгради, а след това се криех в стаи по възможност и в кухнята учих докато не ме изгонят и не ми загасят тока.

2.   Мнение 1 - ясно е казано, има варианти...
Но пък аз друго се чудя, що за майка спира детето си да учи, когато предстоят важни матури в края на 7 клас? (имай предвид, че са доста леснички, поне за мен бяха, ако слушаш в часовете и имаш елементарни общи познания ще вържеш и 5-ци без да се напрягаш). Дано няма проблем да питам за баща ти? Не го споменаваш, не съществува ли като вариант за твоето развитие?

3.   Майка ти явно не я е грижа за образованието ти.
Удари телевизора от земята и го стъпкай с краката.

4.   3 - И прекарай следващите 3 години без джобни, както и посещения при психиатър :)

5.   Идеята за библиотеката ми харесва ще я обмисля. За баща ми говорила съм с него и разделянето на по-голямата стая ще стане до края на годината (а дано). За майка ми тя се прибира и иска да си почине окей разбирам я, но и казвам да не влиза в стаята за някакви определени часове (нещо между 1-4 часа) за да уча на спокойствие но тя пак си влиза...