Споделена история от Тинейджърски

"Приятелите ми"
Всичко започна с харесване на едно момче и завърши като пълен кошмар... ще започна от начало. Аз съм на 11 и съм в пети клас, не мисля за гаджета и такива работи, но все пак си мисля, че е нормално поне момчета да си ги харесвам. Та аз ходя на занималня и моя клас е заедно с В клас. Таа харесах едно момче от другия клас, но съм прекалено срамежлива, за да му кажа. Започнах да си пиша с "най-добрата ми приятелка" по вайбър ( нямам фейсбук, инстаграм и т. н. просто защото съм малка за тези неща ) и я помолих да каже на въпросното момче, че го харесва и тя се съгласи. От там тръгна целия кошмар, тя му каза, обаче той каза и на моя и на неговия клас, яе го харесвам! И всички започнаха да ме бъзикат и да ми пишат: Той ти праща целувки, сърца и т. н. и след време ми пишат: Шегувам се

Ужасно е и не само, че и двата класа знаят, но и моите собствени приятелки ме бъзикат... на мен изобщо не ми е приятно! Те си мисля, че е забавно и готино, но за мен не е! Жалко че бях готова да преплувам морета, океани и бих си дала живота за моите "приятели", а те дори и локва не биха прескочили за мен... нямам думи! Останах шокирана от това което се случи...

Та само едно ще Ви кажа... , че истински приятели в този живот НЯМА! Всеки злоупотребява с вашата доброта и Ви използва, но когато са се възползвали от Вас Ви изоставят! Вече сте им безразлични...

Моля Ви от сърце ако сте имали такива случаи, моля Ви да ми кажете как да ги преодолея :)

Коментари

1.   От авторката: Съжалявам за правописните грешки, но пишех от телефон...

2.   Миличка, ходи с високо вдигната глава и хич да не ти пука! Спри да общуваш с тези пикльовци и пикли щом ти се подиграват все някога ще отшуми. Децата за жалост понякога могат да бъдат много жестоки изпитала съм го на свой гръб в училище. Ако пък не отшуми и не се чувстваш добре в това училище и в този клас винаги може да говориш с вашите да те преместят другаде и да започнеш на чисто. Не искам да те разочаровам, но в бъдеще тепърва ще се сблъскваш с двулични хора като "приятелката" ти било то в училище, в университета, ако решиш да следваш или на работното място. Приеми тази ситуация като урок от живота, че не на всеки може да имаш доверие и се научи отдалече да разпознаваш подобни хора и да ги държиш на дистанция, за да не страдаш по - натам отново от още някоя такава "приятелка ". Между другото добре правят вашите, че все нямаш достъп до социалните мрежи едно момченце на твоите години загуби живота си наскоро поради прекомерно писане с непознати там и липса на контрол от страна на родителите!

3.   И аз съм минала през това, повярвай ми след години ще се смееш, като си спомняш.

4.   И на мен ми се е случвало подобно нещо. Ситуацията наистина е много неприятна, но както се казва, всяко чудо за три дена. Мен ме бъзикаха около 1 седмица, но не съм се обиждала чак толкова. Е, когато взеха да прекаляват със закачките, не им говорех и те започнаха да се отнасят с мен както преди. От личен опит те съветвам колкото и да харесваш едно момче, не моли друг да му казва, защото никой не обича да му се препредава такава информация от трето лице. И не споделяй кого харесваш дори на най - близката си приятелка, ако не искаш класът ти отново да научи.

5.   Аз не бих дала живота си за приятел - никога!

Бих ти дала съвет да не обръщаш внимание на тия лапешки истории и да се захванеш да учиш сериозно. Един ден когато завършиш следното си образование, един ден когато си вземеш висше може би. Ще цъфтиш от сексапил от знания. Ще бъдеш изключителна привлекателна и интелигентна. Кръга ти от приятели ще бъде подбран и ще си заобиколена от хора на които наистина биха изминали Тихия Океан за теб!

Но до тогава, мани ги тия приятелки. Мани ги тия малките момчета!

Успех!

6.   От авторката- благодаря много на всички, които отделиха част от времето си, за да ме посъветват!

7.   И аз знам какво е. Спокойно. Просто това е ужасно чувство, много непеиятно и ти съчувствам искрено но бъди силна колкото и лесно да се каже много е тъпо така и те са ти били фр направо ужас просто си мълчи и всичко ще отмине.
-Fluffy❤️