Споделена история от Тинейджърски

Поднормено тегло
Здравейте! Ще започна така, че съм слаба. Ям си нормално, всичко е наред, но проблема са обидите от всички. Приятелите ме наричат, , клечка, , и, , дъска, , . Роднини ми казват да ям и колко съм била слаба и вече много ми писва. Все едно си мислят, че нямам огледало у нас и не знам как изглеждам. Да ти наричат слаб е все едно да те обиждат, че си дебел, но явно не го разбират. Ако пък съм пълничка, ще започнат с това да ям по -малко и просто хората все трябва да те обидят. Пробвала съм да им казвам, че ако още веднъж ми кажат, че съм била слаба ще им се обидя жестоко, но без ефект. Помогнете ми, какво да направя или да им кажа, за да спрат.

Коментари

1.   Не те познавам и не съм те виждал но съм сигурен че нямаш проблем с теглото, единственият проблем при теб е че си роб на хорското мнение.

Остани вярна на себе си и не се потдавай на неоправдани критики от хора с съсипано его, не им се хващай на въдицата, те се хранят с несигурни и податливи златни рибки като теб.

2.   Здравей, мила!
Макар и с обратния проблем, разбирам как се чувстваш, относно коментарите по външния ти вид.
Стига да не си наистина кожа и кости и това да влияе негативно на здравето ти, не се притеснявай какво ти казват останалите.
Не си посочила ръст и килограми, но ще ти кажа, че има хора, които са природно слаби.

3.   Няма да те оставят на мира както ти каза. Да не ти пука въобще

4.   Аз съм същия случай. Ама като ми кажат така им отговарям, че съм на фотосинтеза... хората винаги търсят кусура в другия.
Обаче аз се чувствам много добре така.
По планината като се катеря винаги "летя" и съм пред всички, дори когато не съм се качвам от много време. Тоест ние с теб сме само мускул с малко процент мазнина и ни е ок.
Ако ти се чувстваш добре така, това е най-важното. Не обръщай никога внимание на чуждото мнение.

6.   Проблема не е в обидите им, а в това, че се засягаш от тях. Винаги ще има хора, които все ще ти търсят кусури, а ти не си господ, че да може да ги спреш. Вместо заплахи, направо спри да им говориш или излез от стаята, когато го споменат, а те си решават кое е по-важно - ти или тяхното его.
Има хора, които имат проблеми с комуникацията и изразяването на чувствата и така показват своята загриженост, но според мен това не е достатъчно оправдание да се държат така.

7.   Това да ти казват, че си слаба не е обида.. радвай се че не си дебела защото тогава ще е много по гадно да ти казват че си дебела.. ако толкова много се обиждаш когато някой ти каже че си много слаба ти пък му кажи да завижда че той/тя няма толкова хубаво тяло като твоето..

9.   И аз бях така до 19 годишна възраст. Сега съм почти на 25 от 14 до 19 бях "клечка е баба така ме наричаше защото тогава бях 55-60 кила а бях висок над 1. 75

Сега съм 88 килограма и съм висок 1. 82 Така че ще се израсте
Момче съм

10.   Изкажи ги на госпожата или кажи на майка си в добрия случай- много е лесно или пък в краен слушай им набий по някой шамар и ще видиш как ще престанат

11.   Ок си си. Всеки си има структура на тялото, която е различна. А иначе след години като родиш едно две деца, от само себе си ще качиш няколко килограма. Радвай се, че си слаба и елегантна. Аз почти целия си съзнателен живот внимавам какво ям, за да съм слаба.

12.   Като е такава болка че си слаба - тренирай и се храни за мускулна маса.

Ако не щеш да тренираш - от Billa купуваш евтин Mass Gainer на Nutrim и се тъпчеш.

Или предприеми решение, или си хленчи на воля. Така или иначе, явно не правиш много по въпроса след като си дошла тук.