Споделена история от Тинейджърски

Трудно общуване...
Здравейте, читатели!
Моя така наричен "проблем" е следния: трудно ми е общуването с хората. Тоест мога да общувам с хора, които познавам от години и да си говорим с часове, но когато ме сварят неподготвена не знам какво да кажа. На 17год. съм (момиче) и се смятам за сравнително интелигентна, чета доста, харесва ми. Никога не съм се опитвала да съм като другите и доскоро си мислех, че ще си остана сама, но, за късмет, намерих приятели, с които да общувам спокойно. Въпросът ми е в това, че, например, ако срещна някой "познат" на улицата или пък някой ми звънне от нищото се панирам. Супер сконфузна ситуация се получава, защото мозъкът ми блокира и не мога да кажа нищо (а опитам ли се става още по-зле). Та, въпроса ми има ли хора като мен и, ако да, как се справяте с такива ситуации?
(Моля редакторите да публикуват въпроса ми. Благодаря :))

Коментари

4.   Не си длъжна да си комуникираш с всеки. А за тези, дето блкираш, си научи няколко дежурни фрази и ги използвай наизуст без да го мислиш. Например-Как си, днес времето е хубаво/лошо, как са нещата в училище. Наизусти ги и ги ползвай авточматично.

5.   Ми как,гледам да бъда кратък,не обичам официалностите,и аз като теб имам само няколко човека с които общувам,не обичам да има много хора в компанията ми това ме стресира,но кво да се прави такъв съм си .Това ме депресира като цяло,че съм такъв от 2-3 години съм на границата от депресия.Дано при теб не е така.

6.   Здравей. Аз също съм момиче на 17 :) и имам проблем с общуването. Като са ми близки няма проблем, но ако например някви приятели на наще дойдат на гости аз не казвам почти нищо. Имам приятел от 9 месеца и като сме ходили у тях и сме се засичали с родителите му на мен ми става неудобно и не знам какво да кажа. Последния пут неше по-добре, но като цяло просто не знам какво да говоря.
Та да не си сама има още хора като мен и теб, които не могат да общуват толкова лесно. Това, което трябва да направим е да се отпуснем и да се опитаме да се държим естествено. И да знам, че не е лесно все пак съм като теб, но трябва да се абстрахираме от това, че не познаваме хората и им покажем, че сме приятна компания.

7.   И аз съм така,от години не мога да общувам с хората и това ми пречи да си намеря и приятели

8.   Научи езика на мнимите и се запознай с глухонеми хора, така ще комуникираш само с ръцете си, няма да има нужда да разговаряш вокално.

Ще го намериш за много релаксиращо, дори ако се карате няма да има виканици и крясъци, просто тихомълково размахване с ръце.

9.   Опитай се да си по-освободена, когато общуваш или си навън и се разхождаш, опитвай да изглеждаш уверена. Аз също имам твоите проблеми и това също много се дължи и на средата в която израстваш. Семейството, отношенията ти в детството може разбира се и по-късно да се прояви. Когато общуваш независимо с кого се старай да си спокойна, и да се освободиш от всички негативни мисли. Общувай така както общуваш с приятелите си. Помисли си и от какво идва притеснението ти. Бъди позитивна, прави нещата които обичаш и да не ти пука от хорското мнение от това как те приемат другите. :)