Споделена история от Тинейджърски

На 16 г. без никакви приятели
Здравейте на всички. Както вече разбрахте от заглавието - аз нямам приятели. В класа ми си говоря със по-голяма част от хората, но те винаги ме използват за нещо (я да им дам да препишат, я да им обясня нещо. ) Просто имам чувството и че до една голяма степен те странят от мен. Изглеждам нормално. Не съм нито грозна, нито хубава. Имам къдрава и къса тъмна коса, тъмни очи, малко по-голям нос, средни по големина устни и напълно нормално тяло (1, 65м. 54кг. ). Понякога мога да съм и малко срамежлива, но това не трае дълго. Участвам в 2 рок групи като басистка и вокалистка, грижа се за себе си (веган съм), тренирам със сестра ми танци, ходя по много всеки ден. Гледам да се обличам прилично. Суичъри, дънки, тениски на групи, дънкови/кожени якета или повечето пъти нося съвсем нормални тениски. Майка ми почти всеки ден се опитва да ме мъкне към мола, но аз не искам. Имам си достатъчно дрехи и не искам да й хабя парите. Иначе не си изправям косата, не нося грим, нито лак, но пък хигиената ми е на доста добро ниво. Къпя се често, режа си ноктите, обезкосмявам се. Просто спазвам всички основни неща от хигиената без допълнителни разкрасявания. Иначе ходя на фризьор и козметик, когато майка ми ме заведе, но продължавам да нямам приятели. Комуникират с мен и някои от тях дори и не ме гледат в очите, когато им говоря. Какво ми е? Как да се променя? Да започна ли и аз да съм красива като тях? Имам чувството, че съм паднала от друга планета...

Коментари

1.   Мило момиче, приятелите не се избират по красота, по килограми, височина или това колко често си режеш ноктите. Звучи абсурдно. Нищо нередно няма в теб, има такива моменти в живота, в които просто оставаме “без приятели”. Не се отчайвай. Ако не се чувстваш на място с хората от класа или училището ти - не се коси, има толкова други интересни и нови личности, които можеш да срещнеш! Щом си веган, присъедини се към някоя такава група, обсъждайте нови рецепти. Участваш в две рок групи? Ами чудесно - излизай повече с тях, говорете си за музика. Тренираш танци? Ами огледай се - може да има някой на твоята възраст, завържи разговор или помоли да ти покаже някое движение, което ти е харесало. Приятелства се завързват много лесно, стига да опитваш и да си позитивен :)

2.   Здравей!

Мога да ти кажа само - никога не се променяй! Бъди си себе си и правилните хора ще се появят. Не е задължително да се харесваш на всички и да общуваш с всички. Звучиш като много свежо младо дете, което е объркано дали да бъде себе си или да стане като масата само и само да се хареса на останалите. Моят съвет е - не го прави. От личен опит мога да ти кажа, че и до днес имам на кръст 5-6 приятеля, ама истински. Такива, на които знам че мога да разчитам и съм си ги подбрала внимателно. Това е хубавото на комуникацията с хората, че можеш да избереш с кого да общуваш и с кого не. И най-вече кой си заслужава разговора, и кой не.
С времето ще разбереш, че човек нищо няма да пропусне ако внимателно си подбира обкръжението. Има достатъчно хора на тоя свят, няма да останеш самотна!!

Успех!

3.   Това въобще да не те интересува - чуждия проблем не е твой - ти бъди това което си - не живееш за тях - за да угаждаш на тях - предполагам е така нали? Харесваш ми според описанието което си даваш - приличаш много на мен - също слушам Рок - и като телосложение си съвпадаме почти едно към едно - аз не бих пропуснал да дружа с теб според разбирането ми за теб от описанието ти - и със сигурност не съм единствения - просто си попаднала в такава среда - външния вид не е важен - душевността е - скромността краси човека!
И недей така "как да се променя" - всеки до това прибягва за да е угоден на другите - за бога - защо? Ти си си ти - и продължавай да надграждаш това което си - ти да си си цел а не това което другите искат да бъдеш - защото това не означава да бъдеш по добър човек - напротив - другите могат да де развратят - и няма вечни приятели запомни - има само временна компания - хората се променя а също и вкусовете им - ти също ще се промениш - но се случва плавно и не се усеща като някой да отреже лентата в киното от раз - без значение на къде ще те отвее - остани със себе си - бъди своя идеал - тоест онова което искаш да си - като характер а също и да са хората около теб - и с времето сами ще се намерите - и това не е сигурно - но по добре е пред това да си като всички останали - мнозинството са отрепки - безлични хора които си подражават едни на други - сплитат се в една глобална мрежа и в нея губят себе си - те вече са не себе си а са другите - а другите стават никой - и всички общо взето стават едно "нещо" което е нищо - всеки на всекиго подобен - а това е грозно - зомбиран свят - радвам се че на този свят са останали още не-зомбирани хора - затова моля те остани себе си каквато си - не се "гмуркай" при другите - Think! :)

4.   Не всичко е само в красотата... Хубаво е да се грижиш за себе си и да пазиш лична хигиена. Да се поддържаш като цяло... Това е един голям плюс. Но трябва и да се държиш така, че да привлечеш и задържиш интереса на хората върху себе си. Разбери какво харесват тези, които си си "набелязала" и ги заговори с тази тема. След това, ако видиш, че си им привлякла вниманието продължи разговора... Така ще разберат, че ти си приятна компания. Ако не се получи от първият път пробвай пак, но не ставай нахална. Дано не си направила грешката да искаш да се сприятелиш с някви кифли и кифльовци, които не знаят на кой свят се намират. Преди да го направиш си подбери хората. Това е най-важното нещо, което трябва да знаеш.

5.   За да създадеш приятели сред днешното поколение трябва да пристъпиш извън своя защитен кръг. На твоята възраст общите теми са момчета, секс, субстанции, дискотеки, алкохол. Ако всичко това те плаши тогава остани в своя кръг където се чувстваш безопасно.

6.   До Номер 5
Забрави да споменеш наркотици..
До автора: Не се променяй, по-горе са ти казали как да си намериш приятели от танците и др.. Просто съучениците ти са малоумни, така да го кажем. ;)

7.   Аз съм в подобно положение(малко по-добре от теб). Имам един двама приятели, с които излизам на вън само Петъците. В училище има малко хора, с които си говоря(момичета) даже понякога досаждам, защото не искам да стоя сама. Аз също тренирам танци и ми запълват времето събота и неделя. Попринцип и аз съм срамежлива и не съм отворена като другите и явно за това не съм много харесвана.