Споделена история от Тинейджърски

Извинителна бележка
Здравейте. Имам един малък проблем и искам да ви попитам за съвет. Става въпрос, че този вторник се наложи да отсъствам от училище, тъй като нося брекети и когато закусвах ми се отлепи единия брекет и адски много ме заболя, наложи се да отида веднага до ортодонтката да ми го залепи отново, защото беше на смяна, а нямаше как да изчакам, защото ме болеше и дори ми течеше кръв, но реших да се прибера в нас, защото след като ми го залепи отново ме болеше супер много. Взех си болкоуспокояващо и си легнах. На следващия ден (сряда) пак имаше болка и реших да си остана в нас, но отидох на училище за 4-ти час, тъй като мислех, че ще правим входно по История, а не исках да ми се натрупат после много входни, но така и не правихме. Въпроса ми е дали мога да дам извинителна бележка по домашни причини и за двата дни, тъй като личната ми лекарка няма да ми даде, защото аз не съм била болна или не съм имала температура, а и наскоро пак бях при нея и може да си помисли, че лъжа. И ако може, какво точно трябва да се напише на извинителната бележка по домашни причини и може ли да бъде написана на компютър и напечатана след това? Моля ви да публикувате историята ми, защото трябва да знам какво да правя до понеделник.

Коментари

1.   Извинителна бележка трябваше да вземеш от ортодонтката! Иначе да, кажи на майка си да ти напише извинителна бележка с ИСТИНАТА. Най-добре е бележката да бъде написана на ръка от родител - така е най-истинска

2.   Кажи на майка си да ти напише бележка и да се подпише. Толкова ли е сложно? !

3.   В горен десен ъгъл се пише
До: (името на училището)
Г-жо/н ( името на класния ти ръководител),
(На нов ред задължително) моля да извините отсъствията на дъщеря ми (твоите три имена ), направени на ( датита за които ти трябва бележката), поради семейни причини.

От долу под всичкп това, отново в дясно се пише: С уважение (две имена на родител )и подпис на родител.

4.   Не знам във вашето училище как е, но последната година имахме право на 3 дни отсъствие по семейни причини, така че ако е така, не си ги хаби, не знаеш какво ще се случи. А иначе иди при ортодонтката си и й кажи за бележката и по принцип не забравяй да искаш от нея.