Споделена история от Тинейджърски

Лесбийка ли съм ?
Здравейте, аз съм момиче на 13 години! Има едно друго момиче, с което се запознахме по фейсбук, разменихме си скайп и започнахме да си пишем всяка вечер. Тя е на 15 години, и е б-сексуална, но не и е проблем, че аз съм по-малка. Та, проблемът е, че аз я харесвам... имам предвид, че не ме привлича сексуално, ами просто имам много особени чувства към нея, които не мога да обясня... Никога преди не ми се е случвало. Ако съм лесбийка, това няма да ме притесни, но просто искам да знам дали наистина съм такава. Моля ви помогнете ми! Ако и кажа, ме е страх, че ще започне да страни от мен, а ако не и кажа, само ще страдам още повече... Наистина имам нужда от вашата помощ! Благодаря предварително ((:

Коментари

1.   Хормони, хормони и пак хормони. В тази възраст емоциите и преживяванията са в пъти повече. Това е нормално, така че спокойно. Временно е. Повярвай ми.

2.   Объркана си, защото си в тази възраст. Изчакай! Времето ще покаже. :))

3.   Не бързай да си лепваш етикет, преди да си съвсем сигурна, а то ще се усети от само себе си. Всъщност сигурна ли си, че съмненията ти не са породени от това, че тя ти е казала, че е би? Ако не знаеше може би щеше да я възприемаш просто като добра приятелка и да не се замисляш за сексуалната си ориентация?

4.   Има период, при момичетата, в пубертета, който наричат хомосексуален. Мисля, че и при животните има такъв.

5.   4, не е само при момичетата, а при всички, но не съм много убедена в каква степен е разпространено. Може би е просто периодът преди човек да се развие съвсем.

6.   Вие сте страхотни! Винаги мога да разчитам на разумните и сериозни хора в този сайт! Не само с този проблем сте ми помогнали ((:.. наистина ме успокоихте ;d

7.   5.
Не съм чел сексологична литература много, но до колкото съм срещал биологична (а тя не е много) -за момчетата не ми е направило впечатление.
Любопитен съм защо мислиш, че и при момчетата има.

8.   Според мен пък ако човекът е чисто хетеросексуален няма такъв период, а просто понякога в пубертета или дори не само тогава си го въобразява.

9.   Аз съм номер 4, 7 според Фройд има някакъв такъв период и при двата пола. Аз съм по-скоро склонна да се съглася с 8. Много е вероятно авторката да си въобразява или да не знае точно какво изпитва. Като са толкова малки децата, тепърва съзряват. Но да има със сигурност такива периоди, само при момичетата и то със сигурност, никога не съм чувала и звучи крайно нелогично да е само при тях.

10.   "Според мен пък ако човекът е чисто хетеросексуален няма такъв период"
Позовавате ли се а някакви научни изследвания (и ако-да то на кои автори), защото в такъв случай би трябвало да пренесем спора в някой научен форум с подкрепящи единият профисор и подкрепящи другия.

11.   От номер 8:Не твърдя, че съм толкова добре осведомена, за да пренасяме спора в научен форум, но ще ви кажа на какво се позовавам. Чела съм някои статии на един американски психолог - Джо Корт, който се занимава с проблемите по установяването на сексуалната ориентация, както и с всякакви други проблеми в областта на секса и любовта. Той обяснява, че сексуалната ориентация у човека е константна - хетеро, би или хомосексуална. През целия му живот. Обяснява още, че понякога се случва хетеросексуален човек да изпита желание за полов контакт с човек от своя пол, но това не означава, че е хомосексуален, нито дори бисексуален, а може да има други причини. Да речем, чисто любопитство, но не само това, Корт ги е описал подробно. Та мисълта ми беше, че ако човек е хетеросексуален, то той винаги е бил привлечен и ще бъде привличан от хора от срещуположния пол. А това, че може да прояви интерес към сексуални практики с човек от своя пол е нещо в сферата единствено на сексуалните преживявания и не означава привличане към самия човек от същия пол. Друг е въпросът, че в пубертета понякога хората са объркани и си въобразяват разни неща. Надявам се да съм го обяснила добре, това което имах предвид. :)

14.   Просто опитай с нея, може и ти да си би.

16.   Аз защо имам спомен от Фройд и т. н., че само момичетата минават пред задължителен хомосексуален период? И момченцата, и момиченцата първоначално харесват жени, но момиченцата колкото повече съзряват, толкова повече се ориентират към мъжете. Ориентират ли се веднъж само към мъже, е за постоянно. Момченцата, ако в един момент започват да подражават на майка си и да си падат по мъже, и това е за постоянно.