Споделена история от Тинейджърски

Акне
Здравейте, на 18 съм, а още имам супер много пъпки по лицето.. Много е гадно, а и кожата ми е мазна, не ям много сладко и мазно, но не помага. Къпя се всеки ден, мия лицето си съм сапун и се мажа с някакъв крем против акне, но нищо не става.. Помагайте, а и като ги стискам стават рани и е направо ужасно!

Коментари

1.   Спри да миеш лицето си със сапун, а вземи от дрогерията (аптеката) специален гел за миене на лице със съдържание на цинк. Жалко, че не си пишеш пола, защото при жените и мъжете има различни хормони.
Също отиди на личния си лекар да ти даде направление за дерматолог. Дерматологът ще ти изпише Зинерит или нещо друго. Отиди също на козметик след това.
Аз страдах от акне и то след 19 г. възраст до 30 г. възраст, жена съм. Излекувах се като изключих от диетата си захар, сладки неща, тестено и хляб, картофи и ориз. Буквално за 2 седмици се изчисти лицето и от тогава нямам акне, но продължавам да се храня така.
Акнето е вид киста. Когато се храним високо въглехидратно, тялото почва да образува разни кисти.
От мазилата иначе най-много ми помогна Зинерит и всичко, което съдържа цинк. Манхатън имат козметична серия с цинк, също дрогерията DM имат своя серия с цинк.
Успех

2.   Дали и, аз ако спра да ям тези неща ще помогне? Момче съм м-ду другото, понеже казваш, че има разлика при 2та пола.

3.   Не ги стискай. Това е ужасен навик. Трябва да отвикнеш. Яж повече плодове и зеленчуци. Аз се мажех с етерични масла. Мазни са но така се отървах от тази гад. Сладко ям рядко. Предпочтам една чиния със салатабили плодове. Спрях да ползвам също всякакви лосиони за почистване включително и сапун. Вечер под дуеа ди мия лицето с вода и с по група кърва го обтривам, за да падне мъртвата кожа. После се мажа с пшенично масло, свинска мас, жожоба каквото намеря.

4.   До Автора - да, ще помогне! Също обаче отиди на дерматолог да ти изпише нещо за мазане и спри да се миеш със сапун.
Помага много спирането на захар и прости въглехидрати и като цяло ще ти помогне да се чувстваш по-добре.
Също не пий алкохол, дори бира и спри цигарите.

5.   Алкохол не пия, последно пих на нова година.. Но пуша цигари, а спирането им май ще се окаже проблем..

6.   Забравих да спомена и че имам черни точки, особено по носа, ако може да ми предложите нещо, което помага за премахването им.

7.   За черните точки най-добре отиди на козметичка. Като цяло козметичката ще ти помогне по-бързо да ти се махнат и активните пъпки и да се успокои кожата.

8.   Купих си Зинерит, благодаря ти за съветите н1! :)

9.   Аз съм на 13 и също се мия с онзи сапун Акне аут.

10.   От номер 1 - съжалявам, че те съветвах, защото Зинерит е по лекарско предписание и всъщност трябваше да отидеш на лекар-дерматолог, не да се самолекуваш. Това е антибиотик, който може да причини сериозни странични ефекти. Който аптекар ти го е продал е продажник!
Отиди на лекар, за Бога и промени начина си на хранене. Зинерит няма да те излекува. Аз съм имала подобрение от него, но временно и само на някои пъпки, не пълно изчистване. Чак като промених диетата си се оправих. И още - Зинерит води до изсушаване на кожата и люпене, така че не можеш и да го ползваш дълго време. 1 опаковка и после след месеци, така че не е решение

Без лекарско предписание и без странични ефекти са козметичните продукти с Цинк. Взими си такива продукти за почистване на лице, но не отлагай преглед при дерматолог.

11.   Спокоо! :) Една моя роднина е дерматолог и днес говорих с нея и се видяхме, каза ми да продължавам с Зинерит-а, бил помагал много, а и като гледам май наистина е така. Пъпките са почнали да завехват и се изсушават въпреки, че съм се мазал 4 пъти.

12.   Забравих да кажа, каза ми, ако искам да си купя и това "Diacneal" Някой знае ли дали помага?

13.   И спрях да ям нещата които изброи. Много ме изкушават сладките неща нонеже нашите постоянно купуват, но се сдържам.