Споделена история от Тинейджърски

Не мога да я разбера
Здравейте!

Момче на 17 години съм и проблемът ми е, че не мога да разбера бившата си приятелка, която е на 16.

По принцип и двамата сме доста срамежливи и ни отне доста време да станем двойка. Връзката ни продължи около 5 месеца като в началото си пишехме по цял ден (виждахме се рядко, защото бяхме от различни градове), но в последствие - все по-рядко, докато един ден тя скъса с мен под претекст, че е объркана и се е излъгала, че е готова за връзка.

Тъй като имаме общи приятели, се случи така, че наскоро пак се видяхме и се държахме приятелски докато тя не ме целува за довиждане (бяхме само двамата) и ме обърка още повече.

След тази случка, няколко пъти сме оставали напълно сами и сме се целували и опипвали. Помислих си, че иска пак да тръгнем, но когато я попитах какви са ни взаимоотношенията, тя каза, че за момента не търси връзка.

Наистина, нямам си и на идея какво се върти в главата на това момиче. Ще съм ви благодарен, ако някой може да ми помогне да я разбера или поне ми посочи възможна причина за това нейно държание. Мислите ли, че трябва да продължа да я търся или е по-добре да пордължа напред?

Коментари

1.   Според мен и тя не знае какво иска. При нас ,момичетата ,това е често явление. Възможно е под влиянието на останали чувства (и пубертетските хормони имат роля) да търси близост с теб ,но понятието „връзка” да я плаши. Също така е вероятно да предпочита приятеля и да е близо до нея ,връзките от разстояние са сложно нещо. Според мен е най-добре да ѝ обясниш чувствата си и сам да я попиташ какво иска и ако само те разиграва ,по-добре не си губи времето и продължи напред.

3.   Остави я да прави каквото иска ,а ти потърси свястно момиче от твоя град и я забрави . Блокирай я наявсякъде ,изхвърли всички подаръци ,които ти е правила ,за да не ти напомня нищо за нея .Хората са го казали неслучайно „ далеч от очите ,далеч от сърцето ” ! Няма ли добри момичета от твоя град та до нея си опрял ?

4.   По принцип връзките от разстояние са трудни. А и може около нея да има други ухажори.

6.   Сигурно и тя не знае какво иска. Бих ти предложила да се отдръпнеш, не за друго, а за да не се измъчваш, чудейки се какво става. Твърде е възможно, тя междувременно да е завъдила някое гадже и да се чуди за кой клон да се хване. Със сигурност ти гарантирам, че по някаква причина не те харесва достатъчно. Нещо като "искам, ама не ми стиска". Просто, не разчитай на нея, за да не се разочароваш още повече и губейки допълнително време. освен това, гадже от разстояние на вашата възраст как си го представяш.

7.   Според мен и тя самата не знае какво иска и какво да прави. В много трудна и особена възраст се намирате. Момчетата да речем са по решителни и дръзки, но момичетата са много по особени в това отношение особено на тези годинки.