Споделена история от Тинейджърски

Съучениците ми са неадекватни
Съучениците лъжат и казват, че имам въшки(а аз нямам, проверен съм и нямам), пускат някакви умрели песни и увеличават до край. Това се случи първи час и в междучасието. И също така ми писна. В училище се ходи, за да СЕ УЧИ, а не за да се ядосват съученици. Аз ако пусна музика, ще е тихо. Ще е силно само ако съм се объркал и пуснал силно, но после веднага ще намаля. Дано се справя добре на външното оценяване, за да отида при съученици, които не ядосват и лъжат, защото малко ме съмнява, че ще се вземат мерки в това училище. Смятам да подам жалба, въпреки че за стотен път пак ще минат само с едно безсмислено предупреждение и така до следващия път, когато пак ще получат безсмислено предупреждение. Вече не знам на кой да се оплача. #КОЙ ли ще вземе мерки? Вече съм се оплаквал стотици пъти. И никой не прави нищо по въпроса. Ако бяхме в Западна Европа, щеше да има наказания и щяха да спрат да правят така. Но пък те ще си намерят майстора един ден. Добре, че живея в голям град, тук има повече от едно училище, защото мразя Пайнер. Пайнер нямат хубави песни. По-хубави песни имат Ed Sheeran, Shakira, Dua Lipa, DJ BOBO, Shaggy, C-Block, Haddaway, Savage Garden и много други имат по-хубави песни. Да живее хубавата музика, защото ми писна да ме поздравяват с Пайнер или пък с някакви други умрели песни.

Ако може темата да се одобри, защото моля за полезни съвети.

Коментари

1.   Ако където и да отидеш мириши лошо,май е време да си провериш обувката!

2.   "Haddaway" - Сериозно ли ?

3.   Отново човек с впечатлението, че всичко му пречи. Училището, съучениците, географското положение на държавата му, песните...
И аз не харесвам пайнер, но това не е причина да намряза всички (най-добрата ми приятелка много харесва пайнер, но това не значи че е лош човек)
Явно си 7ми клас щом говориш за външно. Стягай се учи си уроците и си пиши домашните.

6.   По писането да разбираме, че си 4-и или 7-и клас? :D Щом ще държиш външно и ще местиш училища... Ще се оправиш :D
И наистина, какво му е на Haddaway :D

7.   Виж сега, всеки си има свой вкус, но ако само това ти е проблема, никой няма да направи нищо по въпроса - музиката?? Моите си взимат телефоните, занимават се с пълни глупости, ИГРАЯТ все едно са второкласници, само пред телефоните, компютърни нинджи, а момичетата пълните *********.. Обичали момчета, страдали за тях, снимат се полу-голи.. Веднъж им викам "Това вашето не е любов, а хормони" и получих отговор "Ти нищо не разбираш от хормони" :D Нямам търпение да дойде време за гимназията, още 8 месеца..

8.   Това че на теб тази музика не ти харесва не означава че не е хубава. Лично аз не харесвам тези които ти слушаш но не съм тръгнала да ги обиждам.

9.   Кво им се връзваш бе. Те те тормозят, щото виждат, че им се връзваш. Я тотален игнор и все едно не съществуват. Надувай музика и ти ако трябва, пък ако нещеш да се конфронтираш излизай някъде през междучасието, за да не им слушаш чалгиите.

10.   Слушай момче, човек не винаги има избор с кои хора трябва да общува/работи/учи/живее. И така ще бъде през целия ти живот, не само в училище - това сигурно си чувал поне хиляда пъти и да, истина е, колкото и изтъркано да звучи. Не можеш да промениш хората, не можеш и да ги баннеш. Важното в случая ще е да научиш как да се справяш, при всеки човек е нужен различен подход: с някои можеш да се разбереш чрез нормален разговор, с други въобще не можеш да говориш и е нужно да ги игнорираш. Има и такива, които въпреки че са игнорирани, продължават да те дразнят (с неясна цел, може би просто им доставя удоволствие... извратени хора колкото искаш). В такъв момент може би е по-добре да разучиш слабите им места и да ги "удариш", за да покажеш, че с теб шега не бива. Има и още много други варианти, но ти сам трябва да ги откриеш, с други думи трябва да придобиеш опит, никой не може да ти предостави готова информация.
Ж, 18

11.   Пишеш несвързано! Провери дали ти си толкова добър ученик. Един ден ще отидеш да работиш някъде и ако и там попадаш на хора с различни от твоите разбирания, ще ти се налага да сменяш работните места.

15.   Ама това ти изречение "Добре, че живея в голям град, тук има повече от едно училище, защото мразя Пайнер", ме изненада, честно-зададено по този начин, ми е достатъчно красноречиво, защото аз пък за разлика от тебе(макар че вече не съм ученик), ме е яд, че съм от голям град и честно казано, нямаше да възразявам, ако мен моите съученици ме поздравяваха с Пайнер а и не само, защото попфолка просто си е мойта музика, и тъй! ... За съжаление, докато учех в средното, моя клас не бяха особено отворени към този жанр, не че някои не си припяваха по нещо де, ма само от време на време! ... Така че аз съм точно обратното на тебе, бих предпочел, и въобще много щях да се радвам, ако бях от някой по-малък град, по-спокоен(с не повече от 50 000 души), не така консервативен, и ако нямаше толкова училища, само и само защото на някой определена музика не му е допаднала, аз нямаше да имам против, ноо както казах, за съжаление моето обкръжение в даскалото не беше такова, все пак не съм от някой от тия, "чалгарските" айде така да ги наречем градове, а да ти кажа, до една степен ми се иска да бях! ... Ноо, всеки с мнението и вижданията си! ...
И още нещо-съгласен съм, че тия които си ги изброил, имат по някоя хубава песен, ма не може да кажеш, че в попфолка няма и една хубава песен, нееее-стига да се вслушаш само, по-дълбоко и да вникнеш, все нещо би могло да ти хареса, ама даа-този жанр няма как да се хареса на всеки, не може да се слуша от кви да е хора, факт! ...

16.   Попфолк имаше хубав, някъде 1998-2004 година. Надя Супер е живота, Нелина - Бял Мерцедес (да, да, ала тя пее "Но за валута не се продавам, ни за коли"), Кати - Нестандартни сме (кавър по-як от оригинала), и т. н. яки парчета. Сега поп фолкът е прекалено като турска музика и певиците Галена и подобни са ми противни.

17.   Абе в мен ли е проблема или само на мен не ми пука другите каква музика слушат щом им харесва???