Споделена история от Тинейджърски

Проблем с тампоните - девствена
Здравейте! Искам да помоля за съвет момичетата, които ползват тампони. Аз съм пробвала 2 пъти досега. Първият път доста трудно го сложиш, болеше много. С мъки успях накрая, не го и усещах. След около час обаче не можех да седна от болка. Защо така се получава и ме боли толкова? Девствена съм и затова ползвам мини тампони, но въпреки това и с тях ми е трудо да се справя. Аз ли неправилно го поставям или какво?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Мила, защо ползваш тампони, когато не ги понасяш? Аз съм жена и също не ги понасям и не ги ползвам. Спокойно, като всички ги ползват, не е казано, че и ти трябва. Ако всички понасяха тампони, нямаше да има дамски превръзки. Между другото - по-естественото решение са превръзките. Има описани случай на нещо като сепсис заради тампони. Всеки е различен!
Тампоните се пъхкат доста навътре във влагалището, явно теб те е страх още, а и пак казвам - аз не съм девствена и не ги понасям, дискомфортно ми е и ме боли страшно коремът от тях. С превръзки проблеми нямам.
Откажи се от тях, ползвай си превръзки и спазвай по принцип отлична лична хигиена.

2.   И мене когато бях девствена ме болеше, като си слагах тампон. И все пак те разбирам, и аз бих предпочела тампоните, защото превръзката много гадно си личи, а с тампона все едно не си в мензис. :D Ами аз мисля, че е нормално да те боли, защото наистина трябва да го напъхаш малко по-навътре. Както ти казвам и аз усещах лека болка, но сега когато вече не съм девствена не усещам абсолютно нищо, така трябва да е. Може да се пробваш лека полека да го напъхаш по-навътре за да не го усещаш. Aко не успееш, или търпи болката, или мини на гадните превръзки.

3.   Благодаря за съветите. Все пак ще пробам пак, защото лятото е по-дискомфортно с дамски превръзки.