Споделена история от Тинейджърски

Запознахме се - а сега?
Здравейте,
Преди няколко седмици се запознах с едно момче от моето училище, което ми беше хванало окото от доста време. Бях ужасно притеснена, понеже съм много срамежлива, но някак успях да го направя въпреки огромния страх. Говорихме си около 15мин, понеже вървяхме в една посока. Беше доста неловко на моменти, но му взех фб. Проблемът е, че той много рядко влиза и разговорите ни са кратки (и винаги аз ги започвам). В училище също почти не го засичам - той много рядко излиза от класната стая. Ясно ми е, че от това което казах досега, излиза, че момчето няма интерес към мен. Но след като направих тази голяма и страшна за мен стъпка - да заговоря непознат, все още не искам да се отказвам. Мислите ли, че е добра идея да отида директно в стаята им някое междучасие и да го извикам да си говорим? Това би ми било много трудно, но в момента не се сещам за други варианти. Вие какво бихте направили?

Коментари

1.   Възможно е просто да е малко объркан от директния ти подход. Използвай ФБ за да му кажеш че ти е симпатичен и искаш да го опознаеш. Повече от това не можеш да направиш. Ако е отворен към тази възможност ще ти отговори и след това действай по инстинкт. В противен случай просто се откажи - някои неща просто не се получават насила, а ако спреш да му обръщаш внимание, може да е усети че всъщност е изгубил шанс и да прмени мнението си впоследствие.

2.   Стой си на задника. Той май има някакъв проблем - не излиза на междучасия, влиза рядко в ФБ т. е. избягва хора или е много съсредоточен в нещо. Не мисля, че няма интерес, пак ти е обърнал внимание, отговаря ти макар и рядко, ако му беше безинтересна нямаше хич да ти отговаря и каму ли да си говорите по път. Има нещо друго, какво знаеш за него? Не ходи в неговата класна стая, просто като го засечеш някъде поздрав и как е и това е. Ако идеш ще изглеждаш досадна, а и той може да се почувства злепоставен и да те нарани