Споделена история от Тинейджърски

Много ми е зле!
Не ми се живее.. Не виждам никакъв смисъл да живея нищо не ми дава някаква надежда или жажда за живот. Не знам какво да уча а вече съм 12 клас. Имам 7 приятелки от училище вече всички си имат приятели и не се събираме като преди, няма с кой да излезна дори.. бях излезнала с едната и приятеля и на ресторант и 80% от времето те се натискаха аз стоях като тъпак.. Прибирам се след училище и се чудя какво да правя и това е всеки божи ден. Всеки божи ден аз се мъча, не ми харесва този начин на живот не искам да го живея, знам че нямам право да се оплача и не имам всичко от което попринцип имам нужда, но нищо не ме прави щастлива толкова ми е мъчно на душата. Единствена ми мечта е Америка и големите градове там, но сигурно няма да ми дадът виза, а ако дадът ще трябва да се върна пак тук. А ако остана какво и там ще ми омръзне, а и знам как стоят нещата ще ми е много трудно там. Как да гледам по-друг начин на живота.. Зашо се чувствам така?

Коментари

1.   "Единствена ми мечта е Америка" - е.. ати "мечтата". Ти си с промит мозък.
Не си ли решиш проблемите тук, да се чувстваш добре със себе, и в Амирика, и на Луната да отидеш - все същото ще ти е на душата...

2.   Пак бягство. Дали Америка или пък друг град, или Луната все е бягство. Като не се уповаваш на собствените си сили никъде няма да ти провърви. Запретни ръкави и промени живота си с жертви и постоянство. Не е задължително да учиш, не е задължително да още на момента с кого да се натискаш в ресторанта. Спри да гледаш в канчето на другия и напрарви тези стъпки, които трябва да направиш, но не се осмеляваш. Стъпка по стъпка ще промениш живота си, само ако вярваш в собствените си сили и преодоляваш мисловните прегради.

3.   Миличка, 12 клас си, тепърва ти предстоят големи, ама много големи, промени в живота, така че не се депресирай толкова, защото тепърва ще имаш големи изненади (някои приятни, други-не) и само след 1-2 години сама ще си се чудиш как си се депресирала за такива дреболии. Да, кофти е човек да е самотен, но това не значи, че след 1 година и ти няма да си имаш някого, а иначе животът ще е "интересен" и още как! Като тръгнеш да си търсиш работа и/или ти се налага да поемеш отговорност за живота си, изобщо няма да имаш време да се депресираш, че еди-си-коя имала приятел, а ти нямаш. А и това с връзките не е състезание. Това, че някой има връзка на определени години съвсем не означава, че някой, който няма, е сбъркан или изостава. Животът на всеки е различен и му се случват различни неща по различно време. И ти ще намериш правилния човек и даже, ако си на повече години има шанс връзката ви да е по-стабилна. За това, просто не се шашкай толкова, няма смисъл. Ще видиш как само в рамките на 1-2 години всичко ще се промени и даже може да почнеш да съжаляваш за времето в училище.

4.   Ох, приятелю! Много е лесен отговора бе. И аз съм самотник, но откакто си купих мечтаното куче още от малък вече съм най - щастливия човек на земята. Аз приятели принципно нямам вече, а тези, които съм имал преди от училище в 12 клас са се разпръснали на ляво и дясно и кой от къдет' е.

Сега съм човек, който ходи до късно постоянно на работа, а през свободното си време разкарвам кучето си. Животът ми не е лесен, но благодарение на кучето си продължавам да се усмихвам и да живея.

Ти си се притеснил, че като нямаш приятели и няма за какво да живееш. Абе глупчо, това са древни работи. Запомни, че в днешно време истински приятели няма! Запомни, че най - добрите приятели в днешно време са животните. Това е 21 век..

Хората са го казали.. не чакай никой да ти направи животът по лесен и красив, ти го определяш какъв ще е той. Ако имаш пари обикаляй светът, вземи си кученце или котка и ще си щастлив.

Може да си вземеш едно декоративно кученце и така ще си намериш и някоя приятелка. Жените обичат малките кученца от опит казвам. Аз понеже не харесвам и жените съм си взел голямо кученце. :D

Шегата настрана с това за жените, но пак казвам, че ти определяш правилата. :)

5.   Имаш някакви очаквания -клише, които като не се случат, ти става тъпо. Детството ти е минало, както и компаниите, които са ти осигурялли купона. Сега трябва ти са си направиш веселото. Например, да си намериш друга компания. За Америка е същото -и там ти трябва да си организираш живота. Или както му се вика по нашенски-както си го направиш.

6.   Един от нaй-лесните нaчини дa се устaновиш в Aмерикa е дa кaндидaтствaш в Тексaски университет. Особено в медицинските ( може и фелдшер) още първaтa годинa ти осигурявaт рaботa зa след зaвършвaне. Но и други специaлности тaм сa с подобни условия, могaт дa ти предложaт договор още до кaто учиш. Имaт сaйтове, виж ги.

8.   Ами само мрънкаш и се оплакваш , и гледаш в паницата нандругите. Може детството ти да е било тежко и да сисе обезверил. Моят съвет е да седнеш и да помислиш и почувстваш какво би те направило щастлив. И после си поставяш цел, начертаваш план и действаш. Мечтай, занимавай се умерено със спорт. И ако не се чувстваш добре в семейството си, замини да учиш или работиш в друг град.

9.   Според мен няма смисъл да ходиш в Америка, и тук животът ти може да се нареди. Замисли се - отиваш в чужда държава без никого. Ще ти трябва време, за да се установиш и да създадеш контакти, докато тук все пак имаш някакви приятели, имаш семейство, които ще те подкрепят. (сигурно е банално, но замисли се). Колкото до приятел - аз вярвам лично за себе си, че съдбата все ми е отредила някой, но просто не му е дошло времето(сигурно ти е странно).

10.   От АВТОРКАТА. Не ми е проблем това че нямам приятели, аз имам и други а тези за който говоря ме канят навсякъде с техните приятели просто аз отказвам защото знам какво следва.. Колкото до Америка просто искам да я видя, не мисля че трябва да ме съдите за това, всеки си има мнение и аз съм решила че искам да отида там дали ще ми хареса или не животът, времето и обстоятелствата ще покажат. Казвате "ти си с промит мозък" или "пак бягство" или "ако не си решиш проблемите тук и на Луната да отидеш.. ". Аз нямам проблеми, никакви. Нито с гаджета, нито приятелите са ми проблем. Знам че сега е времето в което ставаме по-самостоятелни хора и това е нормално, явно не сте разбри добре. Имам проблем с гова, че нищо не ме прави щастлива, нищо не се е появило в живота ми за да ми даде щастие и жажда за живот. Винаги си мисля за бъдещето и това ме успокоява, но съм чела една книга, което пише :Просто използваш бъдещето да избягаш от настоящето. - И мисля че е много правилно. И обикновенно се страхувам да не стане точно това.