Споделена история от Тинейджърски

Омразен човек
Здравейте, може да звучи филмарско, но една моя важна приятелка прекарва време с човек, който аз презирам. Всичко започна миналата година, когато общи приятели ни запознаха с този така наречен боклук. Той навлезна в живота ми много внезапно като почна да излиза с мои приятели, които изгубих заради ревност. Вече познавах добре този човек и знаех, че няма отърване.
И така стигам дотук, където този човек почва да излиза, пише с моя приятелка, с която съм доста близък. Той се възползва от нея като тя му прави тестове или домашни, опитах да го приема, но чувството е като отрова и ме трови всеки ден все повече и повече. Опитвам се от доста време да и обясня, но тя не иска да ме послуша като казва, че е много важен за нея приятел. Има много изпуснати детайли в историята, но става прекалено лично.

Въпросът ми е: Какво да правя? Не мога да я откажа от него, нямат интимни отношения. Мога да го разкарам, но ще изгубя нея като приятел. Или просто да прекратя всякакви връзки с нея, защото не мога да понасям този човек. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   В теб улавям едно такова чувство за власт над хората. Искаш да са само твои приятели, само с теб да излизат, единствено с теб да комуникират, и когато това не стане изпитваш злоба и гняв към даден човек, с когото правят това! Слушай, махни тези гадни навици, докато е време, защото после ще съжаляваш. Не е лесно някой, който не те познава и само от 2 изречения да разбере, че си такъв и да ти каже да се промениш, но аз самата съм била такъв човек и ти казвам, че само си тровиш живота така. Нали не искаш животът ти да мине в омраза и гняв? Промени се и остави хората сами да избират с кого искат да бъдат. Кой си ти, че ще се месиш в отношенията на еди си колко души, независимо дали се познават от 2 години или 2 дена? ! Няма нищо лошо в това да се запознаеш с нов човек и след като опознаеш характера му да се сближите... Дори и този човек за когото говориш да я "използва" за домашни и тем подобни... Има вероятност на нея да й харесва това. И не минавай с номера, че искаш да я предпазиш. Искаш я за себе си! :)

2.   Според мен чувствата ти към момичето са малко повече от приятелски и затова ревнуваш от другото момче.