Споделена история от Тинейджърски

Отслабване в бедрата
Здравейте. Не съм сигурна дали тази тема е за тук, но все пак искам да попитам как да отслабна в бедрата. Висока съм 1. 68 и съм 55 кг. Правила съм упражнения в продължение на месеци, но не виждам резултат, освен че леко ги стягам. Може би това да отслабна в бедрата ми е най-трудно. Предполагам, че може би трябва да отслабна още. Ако може да ми предложите ефективни упражнения или някакви други съвети за да им намаля обиколката.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не е здравословно да отслабваш повече, това на бедрата е целулит, това е недобре кръвоснабдена мастна тъкан, съответно е със забавен метаболизъм и би се разградила най-късно при отслабване.
Според мен най-ефективният начин е чрез масажи и антицелулитни кремове, т. е. чрез засилване на кръвообращението там.
Аз съмо имам страшен целулит, но все не намирам време да се мажа и масажирам редовно и не мога да кажа на практика колко е ефективно. Ако някой знае по-ефективен метод - да пише.

2.   Та ти си почти 1. 70 и под 60 кг. Това са критерии за манекенка. :) кво искаш повече??

3.   Аз съм в абсолютно същото положение като теб, 168 55 кг и със закръгленост в бедрата. Според мен най-доброто решение е кардио - скачане на въже, тичане, каквото ти е по силите и възможностите. Хем гориш калории, хем в същото време се стягаш. Внимавай какво ядеш - ибягвай тестени храни, всякакви сладки работи от рода на кроасани,вафли и други подобни боклуци. Храни се балансирано и здравословно. Също така пий много вода, определено работи.
Ако си постоянна във всичко това според мен няма да имаш никакви проблеми да свалиш килограми и да се оформиш приятно.
Пък и ако не си нещо фрапантно пълна в бедрата, повярвай ми леката заобленост е женствена, така че не се вманиачавай толкова.

4.   Смного, много труд. Аз съм 1, 95 и много трудно натрупах мускулна маса. Три години усилени тренировки, каране на колело, набиране на лостове, вдигане на щанги, бягане на пътека... Не беше лесно, но сега съм здрав като бик.

5.   Смятам че няма нужда да сваляш килограми, ако от тренировките не виждаш резилтат - промени ги. Включи по интензивни и кратки упражнения, помисли си за храненето - яж 4-5-пъти по малко с повечко салатки и белтъци и намали въглехидратите особено простите, пии поне 1, 5л вода. Такива прости неща биха могли да имат добър ефект и да останеш тези килограми, но изглеждайки по-добре.

6.   Не се притеснявай, аз също съм така. В бедрата и дупето съм малко широка и отпусната. Правя упражнения като коремни преси, клякания, вдигане на краката за стягане на бедрата и лицеви опори, макар и малко. Ядох каквото исках, но резултат-нулев. Смятам да променя положението си. Ще те посъветвам да се храниш по-здравословно и от всичко по малко. Избягвай сладки и солени вредни неща(бейкроус, зрънчовци, чипсове, шоколад, бонбони, сладолед и всякакви такива глезотии, които освен излишни килограми нищо друго няма да ти донесат). Движи се повече и прави упражнения за стягане в бедрата. Не казвам въобще да не вкусваш вредна храна, но си позволи от време на време някое блокче шоколад или сладолед (ако искаш или ти си прецени). А ако си в добра форма(стегната, естествено, не отпусната)се приеми такава каквато си и се наслаждавай на живота. Желая ти успех