Споделена история от Тинейджърски

Да и кажа ли?
Здравейте. Аз съм момиче на 16. От известно време си пиша с едно „момче” (силно казано, защото е на 21). Проявява голяма инициатива да се видим, пише ми мили неща. Всичко до тук добре, въпроса е, че си има приятелка. Нямам намерение да свиря втора цигулка и да ме търси само когато иска секс. Не сме се виждали на живо, не мисля и да го правя. Въпроса ми е да и кажа ли? Сигурна съм, че са заедно, въпреки, че той каза, че няма приятелка. Момичето ми изглежда свястно и не мисля, че заслужава такова долно отношение. Имам чатове, които да докажат какво върши той зад гърба и. Мога и да и пиша, открих и инстаграма. Чудя се дали да го направя, защото сто процента за нея ще е ужасно да разбере и ще бъде голям проблем, но от друга страна е по-добре да знае с какъв човек си има работа. Как да постъпя?

Коментари

1.   Малко са момичетата на твоята възраст които мислят по-този начин. Затова ти казвам ЕВАЛА!. Да, според мен трябва да кажеш на момичето, това е правилната постъпка.

2.   Първото нещо, което трябва да направиш е: Викаш полицията разказваш всичко най-подробно след, това се уговаряте с тоя педофил да се видите, някъде и, когато почне да ти говори какво ще ти прави в леглото да му слагат бележниците и да му го правят на него подобно неща :) А до колкото за неговата приятелка ако направиш това тя много скоро след това ще разбере с какъв Педофил е ходила и ще направиш една много добра услуга на човечеството, дори може да спасиш някое непълнолетно момиче да бъде изнасилено след, като му е откажала да се видят и той от нерви и наранено его може да е готов да направи подобно нещо нищо чудно дори вече да го е правил. Ти си знаеш какво да правиш аз бях длъжен да ти дам най-добрия съвет с, който да се спасиш преди цялото даскало да те разнася, че сама си си виновна, след като си чатиш със 21 годишен младеж, ако мога така да се изразя за мен лично е един извратен бозайник дето природата си прави майтап с него

3.   Полицията едва ли може да направи много по въпроса, но момичето определено заслужава да знае с какъв "мъж" си има работа. Не се колебай да постъпиш правилно.

4.   Номер 2, какъв педофил те гони? Педофилите си падат по деца, а ЕФЕБОФИЛИТЕ по тинейджъри. Вие правите ли разлика между двете? Не мисля, че това момче на 21 години е едно от двете. Пет години разлика е добра разлика и аз на 16 съм харесвала такива "педофили", не толкова момчетата на моята възраст, повечето от които са пълни лигльовци.
До авторката: решението дали ще кажеш на това момиче, е изцяло твое, но внимавай "педофилът" така да не извърти нещата, че накрая ти да излезеш виновната и да се набуташ между шамарите. Най- добре спри да се занимаваш с него.

Black Sabbath

5.   №4, ако тези "педофили" са се занимавали с 16 годишната ти личност, когато са били на по 21, определено нещо не им е в ред. Виж ако не са те отразявали са съвсем различен тип от този който описва авторката. От мъж до мъж има разлика.

6.   Номер 5, отразявали са ме всякакви и тогава, и сега и не виждам абсолютно нищо лошо в разлика от пет години, дори и малко повече, защото момичетата съзряват по- рано и няма какво да правят с повечето момчета на техните години, точно защото повечето са незрели лигльовци, не са ориентирани с главите, не са улегнали, не са видяли достатъчно от живота и пр. Естествено, нещата опират до въпросното момче и са индивидуални. Харесвала съм и момче с две години по- малко, но имаше за какво.
Мисълта ми беше да се правят разликите в значенията на думите "педофил" и "ефебофил".

Black Sabbath

7.   От №5 до №4/6:
Термина "ефебофил" прави ли ги по-сериозни? Сериозен и отговорен мъж не би се занимавал с непълнолетно момиче, независимо от хлабавите закони в нашата родина. Да не говорим колко сериозни са за оказали твоите обожатели. 20на годишните са по-опитни в сексуално отношение и в прикриването че именно това ги интересува. Преструват се умело че знаят какво искат от живота а са все така заблудени. Има дори хора на 2-3 пъти повече години които смятат че всичко се крие в парите, властта и секса - добре дошла в модерния свят.
От коментарите ти виждам че си напред с материала, но още имаш доста хляб да изядеш по отношение на циничността в живота. За съжаление реалността е такава, че няма място за идеализъм, поне в някои отношения.

8.   7, на повечето мои обожатели не съм обръщала много внимание, поради ред причини. Девствена съм, ако под "материала" разбираш това и точно за 20- годишните говоря, че повечето са лигльовци и не знаят накъде са с главите. На 19 съм и мнозинството от моите връстници не ми правят впечатление. Говорех за МЪЖЕ около 27- 29, които вече улягат и горе-долу знаят какво искат от живота, макар че възрастта сама по себе си не е задължителен фактор за тези качества и както има 22- годишни интелигентни и ориентирани момчета, така има и мъже на 30 и кусур, които не знаят какво се случва около тях.
Иначе, си личи кой търси сериозно обвързване и кой - само секс. Аз поне го усещам в околните.

Black Sabbath

9.   №8, не съм имал нищо сексуално предвид с термина "материал". Говоря общо казано за разбирането как работят нещата в реалния свят, генерална идея какво искаш от него плюс осъзнаването на чуждата мотивация. Радвам се че имаш инстинктивно усещане за последното - подобно умение е безценно.
За ефебофилите говорех в контекста на 21 годишни които обръщат внимание на 16 годишна, който ти заложи в първия си коментар. Такъв мъж не е сериозен или отговорен. Факт е че с възрастта е по-вероятно човек да е наясно какво иска, но ако няма желание за осъзнатост и на 100 години пак ще си остане леке. Тези неща също се усещат, а между другото въпреки убедеността си в собствените си желание, константния сблъсък с реалността ще ги промени впоследствие.
Хората се развиват постоянно и ако очакваш да се събереш с някого и той да остане същия завинаги си в грешка. Идеята е да намериш този с който вървите в една и съща посока. Самата разлика във възрастта предполага израстване в периоди с различен социален контекст и ценности, което рядко се преодолява в дългосрочен план. В този ред на мисли ти препоръчвам да потърсиш някой "ориентиран" около твоята възраст, вместо "батковци", които са предразположени да гледат на теб снизходително заради възрастовата разлика. Разбира се избора е твой, а ако не греша самата ти беше пуснала коментар как не ти се занимава с мъже или нещо подобно. Въпреки това ти желая успех.

10.   те па са ени улегнали 30 годишните... моля ти се. кретен ли е някой, си е такъв вовеки, тва е диагноза.

11.   10, и аз казах същото, само че а други думи.

9, честно казано, повечето младежи малко над 20, някои и по- големи, се занимават с девойки на около 15 години, защото ги смятат за лесни, понеже са по- малки, а целта е ясна каква е. И при мен няколко пъти преди години пробваха същия номер, но не мина.
Но все пак се случва по- голям да изпитва чувства към по- малък и ако щеш като изключение го приеми. Вярно, че хората се променят, но това е неизбежно и може би това е една от причините да се разделят.
Иначе, към мен са проявявали интерес и по- големи, но сега не говоря за чисто сексуален, а за по- задълбочен такъв. И то момчета, които преди това са и имали връзка с момичета на техните години и получават предложения от такива, не е да кажеш, че имат проблеми с жените, любовта и пр. То просто се усеща кой какви мисли таи за теб. За мен е важно на първо място да има взаимни чувства, а развоят на другите неща са вижда впоследвтвие и дали изобщо може да се започне връзка (ситуации всякакви). А че човек в различните си години минава през различни етапи е така и това може да повлияе положително или отрицателно на връзката или и по двата начина, защото нещата опират и до това какви са хората в дадената връзка. Но темата е доста обширна и има много какво да се напише, а примерите по света - всякакви.

Black Sabbath