Споделена история от Тинейджърски

От 4 години съм влюбена, но нямам куража....
Здравейте,
може да ви се стори ужасно глупаво, но съм влюбена в едно момче от моя клас в продължение на 4 години! На 16 съм. В 6ти клас той дойде в моя клас и от тогава го харесвам. И досега той е в моя клас. Имах един период от време в 9 клас, когато се залъгвах, че вече съм го забравила и т. н. Но не. Не съм. Там е работата, че до 8 клас бях много срамежлива, все си стоях в ъгъла с другата най-срамежлива в класа.... :) Сега вече се отпуснах повече, но имам комплекс - дебела съм. Повечето ми приятели казват, че съм добре, но аз съм си втълпила в главата, че това момче ще ме хареса само тогава, когато отслабна т. е. изглеждам добре. Ще кажете ами действай по въпроса тогава. Вече съм 10ти клас, заела съм се да спортувам, но с всеки изминал ден все повече се измъчвам, че няма да успея да постигна целта си и че дори и да го направя той пак няма да ме забелязва. Чувствам се ужасно, когато го видя например да прегърне някое момиче, дори и да знам, че са само приятели, не издържам да го гледам около други момичета. Не мога. Затова и пиша тук. Искам да разбера какво мислите за моята история, какво би трябвало да направя, как би трябвало да се държа, не съм имала приятел досега, не знам как би трябвало да спечеля вниманието му, в момента ви се струва, че съм някаква тъпачка, ще си кажете как може за тези 4 години нищо не си направила... ами да така е, когато нямаш куража и когато си толкова срамежлив, че те е срам да кажеш нещо на някой съученик само защото той ще ти се подиграе за това, което си казал... Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Спокойно. И аз съм била в същото положение като теб, харесвах си момче от класа от доста време и така и нищо не стана. Не казвам, че и при теб няма да стане, но според мен с времето ще отшуми. Аз в момента съм в 12 клас, уча с това момче и като го видя не изпитвам абсолютно нищо.
А и нищо не се знае, доколкото разбрах ти не даваш никакви сигнали, че имаш интерес към него? Ако е така, започни да се навърташ около него, хвърляй му по някой поглед и с времето сама ще разбереш дали и той има някакъв интерес.
А относно отслабването, което правиш заради него.. не го прави само и само той да те забележи. Прави го, защото ти го искаш, за да се чувстваш по-добре. Постепенно ще придобиеш по-голяма увереност и самочувствие. Увереността също се забелязва, така че успех.

2.   4 години? ! Ти знаеш ли колко пропуснат секс е това?
А от него щеше да станеш фина като фиданка!

3.   Еми започни някакъв контакт със него например във фесйбук ако имате. По-добре да пробваш отколкото нищо успех!! И малко по-смело остави срама настрани... Със срам не се постига нищо...

4.   И аз имам такава история - 7 години харесвам едно момче :D, само че аз вярвах че като си купя Айфон ще ме забележе - купих си и още не ме е забелявал.... след това приех мисълта, че между нас няма да се получи нищо.

5.   До номер 4-Защо си мислила че като си купиш Айфон ще те забележе? Има ли значение със какъв телефон си?

6.   4 - Купи му на него iPhone и ще бъдеш забелязана. Не твърдя, че няма да бъдеш по-скоро набелязана от подигравки, но някакво внимание, може да е по-добре т тотално игнориране.