Споделена история от Тинейджърски

Искам само някой да ме обича
Момиче, на 13 съм, 7 клас. Може да ви звучи много филмарско от моя страна, но често започнах да имам нуждата от момче до себе си - да имам да си гушна някой и да знам че съм важна за него. Не казвам че няма кой, дори имам много избор ( не знам по - каква причина повечето момчета, които познавам ме харесват, но аз тях - не достатъчно ). Все едно съм сама, с който и да съм ми е адски самотно. Глупавото е че в момента не харесвам никой. Въпросът ми е дали това мое желание е нормално.

Коментари

1.   По принцип е нормално човек да иска да бъде обичан. Ти си станала обаче жертва на приказките, любивните романи и сапунките и си си въобразила, че тази дупка може да бъде запълнена от някой мъж. Не споделяш нищо за дома, в който израстваш, но явно не се чувстваш обичана. Самотата иначе е нормално чувство на тази възраст.
Според мен просто трябва да си вземеш домашен любимец. Нуждата, която изпитваш е точно за домашен любимец, не за момче. Сподели на родителите си как се чувстваш. Аз на твоята възраст имах котка и ми даваше голяма утеха в тези трудни и тежки моменти. Малко кученце също би те утешило.

2.   Сега ти е времето да се учиш и да се готвиш за изпити, а не да мислиш за момчета! И на това ще му дойде времето не се притеснявай, но точно сега не е момента, изчакай поне още една година да влезеш в хубаво училище и чак тогава мисли за момчета. Аз на твоята възраст бях все още далеч от тези мисли и си гледах уроците и играех навън пред блока.

3.   Да, ппопринцип подобни емоции водят до ранна бременност. Внимавайм че за разлика от теб, на момчетата им се въртят мааалко по-различни мисли в главата. Говори с майка си, или общо взето всяка случайна жена по-въпроса.

4.   Момчето може както да те обича,така и да те нарани и да разбие сърцето ти. Така че не очаквай само положителни емоции, а са възможни и доста отрицателни.