Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели
Колко банално звучи заглавието, нали? Е и аз наскоро осъзнах, че нямам приятели. И не, не е като да съм някой асоциален човек, който не иска да разговаря с другите, напротив. В училище разговарям с всички, не седя в ъгъла на стаичката, включвам се в темите, които говорят, въобще като напълно нормална ученичка на 15 години. Не се смятам за задръстена или негативно настроена към света, гледам да помогна на всеки, когато има нужда. Обаче проблемът е че когато не съм на училище никой не ми се обажда, никой не пише, понякога ако ми пише някой е да пита за домашна и рядко ми пишат да излезем, или просто да ме питат как съм. И не ви говоря само за сегашния ми клас, а въобще за всичките ми приятели. По характер не съм перфектна, но не смятам и че съм непоносима. Винаги моя е инициацията да излезем, много рядко те ми звъннят да излезем. Не знам, хора, започвам да търся вината в себе си, но не мога да си го обясня. Не съм конфликтен човек, напротив даже старая се да съм в добри отношения с всички. Не знам какво да правя, тежи ми, хора, колкото и не чак толкова сериозен проблем да ви звучи. Тежи ми, когато гледам как другите се забавляват, прекарват чудесно най-хубавите си години(тинейджърството). И аз искам, но не става... Донякъде се научих да бъда сама, но това не е решение на проблема. Извинявам се, че ви натоварих с проблемите ми, но трябваше някъде да си излея душата, както се казва.

Коментари

1.   Това не са ти никакви приятели. Просто като не те търсят за друго освен домашни и свързано с училището не им помагай и това е . Аз съм в твоето положение в момента , само че съм на 19 и си запълвам времето с работа. До някъде се получава , но не е същото. Спокойно отпусни се и не го мисли толкова , може да е само 1 фр , но ще си намериш.

2.   Все едно съм го писала аз дума по дума. Аз също съм момиче на 15 и се опитвам да запълвам времето си с тренировки. Запиши се на някой спорт и там най-вероятно ще си намериш приятели, ако ли не поне ще си уплътняваш времето с нещо. :)

3.   Теб не те търсят, а ти търсиш ли някого, предлагаш ли някаква идея за някакво прекарване?
Не искам да те упреквам, но вероятно причината е в теб.

4.   Радвай се, че искат помощ от теб и ти им помагаш.
Много е лесно да отидеш на дискотека и да се напиеш.
Ако почнеш да живееш по тоя начин - купони и алкохоли, ще имаш приятели, или по-скоро компания, но тея хора няма да са ти истински приятели.
Радвай се.
Аз съм на 25 години и не пуша, не пия, не обичам майтапите, спрял съм всички тея неща и нямам приятели. И причината е, понеже не живея по начина по който другите живеят. Просто един нормален, спокоен човешки живот живея-това е.
Аз бих ти бил приятел, бих се поинтересувал от теб, ако беше на моите години.
Такова момиче си... "търся"
Всъщност, не търся, вярвам че Господ ще ме срещне с такова момиче. Не ми трябват алкохолици, пушачи, майтапчии, несериозно отношение и т. н.
Искам да бъда момче-Човек и момиче-Човек да срещна :)

Момче-25

5.   Моята история е същата... И аз съм на 15. Знам, че никак не е хубаво да си сама. Много съжалявам, че не мога да помогна с друго освен с разбиране, но аз се научих да вярвам, че в бъдеще ще срещна хора които ще са истински значими. Предполагам сега, в тези години е така. Изглежда, че много малко хора са готови да имат истинско приятелство, всичко друго е компании, ако нямаш такава.... ето това е положението. Чувстваш се сам. Поне искам да те успокоя и да ти кажа, че в никакъв случай не си единствена! Много хора се чувстват по същия начин, просто в днешно време е модерно да се правиш на корав и че всичко ти е наред. Сигурна съм, че след време ще има хора които ще останат в живота ни. А до тогава нека задържим положителното мислене и отношение.

6.   Това, че не си от кифлите и к*рвите като повече от момичетата на твоята възраст може би кара всички да си мислят, че си някаква зубърка или скучна и тъпа, от която нямат нужда. Не те съветвам да ставаш като тях, а просто намери хора като теб! Такива които ще те ценят повече и няма да те търсят само за домашни и неща свързани с училище. Отиди на място, на което ще намериш хора с които ще имаш общи интереси и така.

7.   Запиши се на някакъв спорт както казва номер 2, или отиди на някакви такива извънкласни дейности ако си добра в рисуването примерно, или на някакви танци, пеене нещо в което ти си добра. Така ще срещнеш хора като теб, с общи интереси. Опитвай се да се запознаваш с всякакви хора, ти нямаш проблем с това, защото нали спомена, че нямаш трудност с общуването. Така ще намериш не само хора с които да излизаш а и истински приятели.
Успех!!