Споделена история от Тинейджърски

Не мога да си намеря приятели...
Здравейте!
Както сте разбрали от заглавието не мога да си намеря приятели. На 14 години съм. (9 клас)Няма как да се запиша на някакъв спорт, тей като уча в езикова гимназия и учението никак не е лесно. Прекарвам свободното си време вкъщи пред компютъра и телевията. В моя клас всички си имат компании и се събират да пушат или пият. Излизам само като ходя на училище и като си разкавам кучето. Майка ми и баба ми постоянно ме карат да излизам с тях, но аз винаги им отказват, защото другите ми се подиграват, а пък и вече не съм мамино синче. Исками се да излизам с приятели, да се забавлява, да не прекарвам цялото си време вкъщи. Знам че те първа ми предстои
висше образование, работа... и силно се нядявам да завързвам приятелства. Но не мога до тогава да съм винаги самотен.
Моля, дайте ми съвет. Не знам какво да правя!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей,
Изглежда, че нито пушиш, нито пиеш, затова не се чувстваш добре в компания с останалите. Не те съветвам да пропушиш и да започнеш да пиеш, само защото така по-лесно ще те приемат в своя приятелски кръг. Бъди такъв, какъвто си и не се променяй заради мнението на останалите.
Имаш ли някакво хоби? Имаш ли някакви умения? Музикален ли? Например, на 14 не е толкова късно да започнеш да изучаваш свириш на някакъв инструмент и да откриеш нови приятели в музикална група. Обичаш ли да пишеш? Понякога човек трябва да погледне навътре в себе си и да открие в какво може би е най-добър.
А иначе, щом имаш куче, като за начало намери си някой познати от квартала, които също има кучета, може например заедно да си разхождате домашните любимци.
Ученето е важно, сигурно ти е трудно. Не се съсредоточавай на 100% в ученето, защото така няма да ти остава време за нищо друго и никой друг. Изкарвай добри оценки, но не се старай винаги да изкарваш най-добрите на всяка цена.
Ще откриеш хората, с които да се движиш, когато спреш да ги търсиш сред онези компании, които те отхвърлят и сред които не се чувстваш себе си.
Използвай социалните мрежи, но недей да си губиш малкото свободно време с тях. Търси хората, с които може би имаш някакви общи интереси, сходни виждания и характери. Те може би ще са един или двама, но важното е че ги има и винаги ще можеш да разчиташ на тях. Търси и ще намериш приятели, никой няма да ти пише във социалните мрежи "Хей, дай да станем приятели" - създаването на приятелство не е просто като да натиснеш опцията "добави в приятели" - приятелството се създава, изгражда и надгражда всеки ден, но лесно се разрушава.
Така че търси и ще намериш своята компания!
Успех