Споделена история от Тинейджърски

Не мога да се справя със сестра ми!!
Ъъм, здравейте, нека започнем от тук. Аз съм на 14, а сестра ми е на 5. Надявам се, че знаете, че пет годишните деца не се равняват на 2 годишните, изграждат си характер и разбират от нещата. Проблема е там, че аз адски много и се дразня на всяко едно действие, не е нарочно, по принцип адски много я обичам, тя е моето малко злато, моето всичко. Тъпите ми нерви, не мога да ги удържа, ПОСТОЯННО и викам, КРЕЩЯ, удрям я, осъзнавам колко лошо е това което правя, това за нея е огромен стрес, знам го от личен опит. Осъзнавам тези неща, признавам ги пред себе си, но не мога да се справя сама срещу себе си. Като беше по- малка, пак адски много и крещях, удрях я, чувствах се като побъркана, тя започна дори да заеква, но едвам я оправиха. Та това, което искам от вас, е да ми съдействате със някаква помощ и съвети, как да се овладявам и какво да правя в такива ситуаций. Моля ви!!

Коментари

1.   Въпреки, че твърдиш, че ти е златото, явно не можеш да я търпиш, а това е признак на много по-дълбоко неприемане на детето. Как можеш да я стресираш до толкова, че да заеква. На теб бих ти хвърлила един бой, ако ти бях майка. Малка лигла!
Обърни се към училищния психолог.

3.   Според мен проблемът ти е , че преди да се появи сестра ти вашите прекалено много са те глезили и са ти угаждали на всичките прищевки и ти си свикнала да си принцесата на мама и тати а когато тя се е появила това се е променило и на теб не ти се е понравило че вече не си центъра на вселената и сега си избиваш този комплекс като пребиваш сестра си всеки ден . Ами сори момиченце , но понякога в живота не става така както на нас ни се иска ти не можеш да държиш сметка на вашите колко деца да имат само, защото не ти изнася да делиш ! Още утре започни да ходиш при училищния психолог и се запиши на някакъв спорт за да изразходваш негативната си енергия , защото ако продължаваш в този дух нищо чудно да последваш примера на двамата изроди р които пред 2 години пребиха малко момченце и после да те четем по новините . Другия начин да се кротнеш е да те поставят в същата ситуация в каквато ти поставяш сестричката си и всеки да ядеш бой докато не ти дойде акълът да видиш какво и било на нея !

4.   Три неща трябва да оправиш: да се погрижиш за собственото си щастие, да се оттървеш от властността на характера, и да премахнеш зависимостта си от материалното. Само дълбоко нещастните хора, властолюбиви и материално зависими изпадат в истерия от чужди действия. Помисли каква е причината - нещастна и неудовлетворена си от себе си, искаш подчинение и не уважаваш другите или се страхуваш да не ти повреди нещата. Като откриеш причината, почети как да я преодолееш. Успех!

5.   Спокойно.

Тя ще ти го върне. Няма да е сега, още е беззащитна. То само и заради това си позволяваш да посягаш на детето. Мама и тати очевидно не стават за възпитатели.

Но тя ще запомни любовта ти. Дали ще ти замени противозачатъчните с аспирин, дали сама ще ти посини окото като проима силите, няма значение.

Ще съжалиш почерняването на детството на сестра ти, просто ще си платиш със солена лихвичка :)

6.   Сестра ти е на 5, а ти я удряш? Ти колко точно НЕ СИ в ред? Вместо да бъдеш пример за нея, предвид възрастовата разлика, ти я удряш и й викаш. Що не се метнеш от някъде? Ще й направиш чудесна услуга :)

7.   Просто връзката между сестри е загубена. И една моя приятелка все се оплаква защо по-малката й сестра никога не й звъни и споделя.. Ами как да стане това, при положение, че отношението й докато са споделяли един дом е било неприемливо. Твоето бих го нарекла ужасно и отвращаващо и според мен трябва да намалиш контактите си с нея, след като не можеш да промениш семе си. Обичта и омразата са на крачка разстояние, която отдавна си направила. Това дете ще стане недоверчиво, мнителено и най-вероятно болна феминистка след време благодарение на сестра си. Защото дори и големите братя и сестри да не го осъзнават, те са очите за малкия човек.. Искат да чуят, да питат, да споделят, да се облегнат на нечие рамо, което винаги би било там. Знам, че ти ще бъдеш там зареди подсъзнателната кръвна отговорност, но не се тревожи-няма да бъдеш потърсена.

8.   Как ще биеш малко дете, ти нормална лиси? Къде са твоите родители да те набият теб? Вероятно те те оставят ти да я гледаш, а на теб не ти е интеесно и отговорността ти идва в повече. Твърдо отказвай да я гледаш докато родителите ти ги няма. Кажи им, че ходиш на спорт, на уроции пр.и нямаш време. И наистина тръгни на спорт. Другият вариант е да ревнуваш от нея, защото дълго време си била единствено дете. Гледай да стоиш максимално далеч от детето.

9.   Определено Авторката ревнува несъзнателно. Твърде голямата разлика е част от проблема. Аз също съм по-малката, сестра ми е 4 г по-голяма и ме биеше. Съответно нямаме добри отношения. Моите деца искам да имат не повече от 2 г. разлика.

11.   Изолирай се от сестричката си... как може да удряш дете бе момиче? Удари 1 възглавница удари една играчка. Като си толкова изнервена наистина се отдели от сестра си иначе може да я побъркаш!!!!
Ти си на 14 години от къде тези нерви бе? Гадже ли те нервира?
Ако те нервира момче просто го заеби. На 14 години с такива нерви просто не знам какво ще правиш на 20-30 години!
Отдели се от детето друго не можеш да направиш...

-Бунта