Споделена история от Тинейджърски

Не знам за какво да говоря с хората
Добър ден!
Аз съм момиче на 18 години и имам доста сериозен проблем-не мога да общувам с хоратаа. Когато седна в училище само мълча, вцепенявам се-изобщо забивам на място.
В училището нямам приятели-те са по-малки от мен, но като трябва да се съберем-те говорят, смеят се, а аз мълча като някакъв бъкел-просто не разбирам каква е тази моя странна природа-още не съм пораснала ли, не съм опознала света ли.
Раснах в прекалено много затворена атмосфера, така да го кажа-от в къщи на училище и от училище в къщи. И може би и това има значение, добъл човек съм, всички ми се усмихват и ме обичат, но не мога да проумея какво не ми достига, за да намеря приятели и да комуникирам лесно с тях. Докато спя се опитвам да преобърна нещата, да стане някаква магия, но пак не се получава! )
Моля ви, помогнете ми!
Ще ви бъда много благодарна!

Коментари

1.   Спокойно, не си сама, разбирам те перфектно. Знаеш ли, може би просто ние сме такъв тип човек, с други думи интровертен тип и затова се получава така. Е, може би някой ден ще се променим, кой знае. Успех :*

2.   Симона - Мони ли се казваш?

3.   И аз съм така с разликата, че аз чувствам пренебрежение към настоящия тийнейджърски начин на живот и просто не желая да съм част от това. А и мойте теми хич не им са интересни на съучениците ми. Чакам да завърша и да си поема по пътя. Ще оцелея и без тяхното внимание. ;D

4.   Много ви благодаря за ценните и безапелационни съвети, явно не в менв е проблела, а в това, че хората са прекалено високомерни. Моаже да се каже, че достатъчно не мисля или не разсъждавам, не знам или съм се оттегчила. Но все пак се отзовахте-ще се радвам ако си разменим контакти и се получи едно искрено приятелство между нас, ао разбира се желаете де. А и хората в града пушат наргилета, играят комар, просто някак си не се вписвам там, а и непрекъснато ме обиждат!

5.   Тя е по малка№2!

7.   Номер 5 и 2 за какво говорите? :D

8.   Аз съм момче на 20г. , който вече и работи от 1 година. Същото е и при мен. Вечно не харесвам никой и все на хората им намирам негативи и ги отбелязвам в черния списък. Особено, ако е момиче просто няма начин да я харесвам. Понеже работя в топла кухня т. е. в заведение и мога да ви кажа, че никой не харесвам почти. Аз принципно извън работа съм почти същия, но там разликата е, че си имам и питбулче, което адски много обичам и ме прави най - щастливия човек на света. Нивга няма да бъде по щастлив от това да си имам куче. То е единственото нещо, за което живея може би пълноценно извън работа и ме мотивира да бъда по контактен с (непознати) и познати. Когато кучето ми е с мен и се говори на тема кучета или моето куче конкретно мога да съм контактен, но ако става въпрос, за работа или чалги и подобни гадости просто ме отблъскват с всякаква простащина и ставам заинтересован. Просто не знам защо аз не съм от хората, които се интересуват оня как е умрял в катастрофа, оня как е забогатял, оня какъв е и т. н.

Ще те съветвам аз нещо. По добре се съвземи, за да не се налага да ходиш при психолог. Това ще е под достойнството ти да отидеш при психолог. Никой като теб не е луд просто не можеш да приемеш, че обществото е коренно различно от теб самата. Е, виждаш не си само ти така срамежлива. Има и други като теб, но са малко. Имах бивша колежка в студена кухня и ми казваше, че не е срамно да отида на психолог, но нивга не бих отишъл въпреки, че моя проблем е буквално в hard позиция по зле от твоя. Ти пак си млада на 18 г. охо.. 2 годинки разлика и имаш много време за размисъл, а аз вече съм стар. :D

Това, което се случва при хора като теб е може би, , наследство" или някакъв механизъм, за защита, който си отключила като по малка.

Повярвай ми разбирам те какво ти е. Сега си пълнолетна и има време. Може би ще се оправиш, а може би не. Пак казвам, че това може да е наследствено, а ако е така няма оправия.

Успех! И. 20г.