Споделена история от Тинейджърски

Изпитвам постоянна носталгия.
Здравейте! Аз съм момче на 18. Често се задълбочавам в мислите си и наскоро осъзнах, че голяма част от тях са носталгични. Цялото лято прекарах на морето, не особено добре в крайна сметка, но все пак носталгията ме удря постоянно. Има още доста примери, за които се сещам. Та, въпросът ми е: Как да преодолея носталгията по минали събития? Изпадали ли сте в такива състояния?

Коментари

1.   В същата ситуация се намирам и аз вече от година и половина. Още не съм намерила решение на проблема..

2.   Нямa лошо дa си сaнтиментaлен, но ти живееш в минaлото. Човек имa чуднaтa способност дa изопaчaвa спомени и според нуждите си дa ги преобрaзувa от положителни в негaтивни и обрaтно.
Не знaм ти зaщо имaш нуждa дa ги идеaлизирaш явно, може би ти липсвa "живот" в нaстоящето. Догодинa вероятно ще си спомняш сегa и ще ти е също толковa ностaлгично. Ще добaвиш към нaстояшето емоции които не си изпитвaл, но ще "укрaсят" положително тaкa че, дa си "спомняш" фaлшиви моменти с мелaнхоличнa тaкa по отминaлото "розово" време.
И тaкa... животът си върви. Излез и си създaвaй истински спомени. Прaви нещо което хaресвaш, спортувaй, пей, тичaй, върви нa походи, открий си приятни хобитa. Въобще ЖИВЕЙ, не просто дa съществувaш!

3.   Ако знаеш на мен за колко отминали моменти и спомени ми е мъчно. Щом се сетя изпитвам голяма болка в сърцето си. От време на време си и поплаквам. Искам пак да върна времето назад, не за да променя нещо, а за да изживея миговете повторно. Но това няма как да стане. Просто продължавам напред. И се успокоявам със следният цитат: ''Не плачи, защото е минало, а се усмихни, защото се е случило. '' И по този начин намирам аз утеха, и свикнах да се наслаждавам до край на моментите в живота ми.

4.   Не мисли за миналото, живей с настоящето.
И аз бях така на твоята възраст, просто е някаква форма на депресия. С годините става по-зле. Така че не се задълбавай. Живота е тук и сега, не вчера, не и утре.

5.   Моите носталгични спомени са свързани с един приятел, който наскоро замина да учи Висше Образование в Холандия. Бяхме неразделни - аз, той и още един пичага. Постоянно пушехме трева, този период започна края на лятото 2016г., когато слушах и много носталгични рап песнички. Това за мен е периода на доброто - подобрих се в училище, имах пари за трева, запознах се с повече хора и т. н. Според мен в това проблем няма, даже ми става драго, като се сетя какви забавни спомени сме имали (простотии главно :Д). Само не се задълбочавай чак толкова, сигурен съм, че ти ще продължаваш да градиш спомени и занапред. Аз никога няма да забравя 2017г., най-яката в живота ми, това също беше и най-готиното лято, което съм карал някога. Спомените са вечни все пак.

6.   Въпросът е там, че съм пречупил това чувство за монотонност в ежедневието ми и пак не се получава. Всеки ден се занимавам с нещо различно, пътувам, излизам с различни хора. Надявам се наистина да отмине този период, защото имам чувството, че съм заседнал в период от развитието ми и просто гледам как другите се развиват като личности, а това не е хич приятно. Благодаря ви :)

7.   Въпросът е там, че съм пречупил това чувство за монотонност в ежедневието ми и пак не се получава. Всеки ден се занимавам с нещо различно, пътувам, излизам с различни хора. Надявам се наистина да отмине този период, защото имам чувството, че съм заседнал в период от развитието ми и просто гледам как другите се развиват като личности, а това не е хич приятно. Благодаря ви :)