Споделена история от Тинейджърски

Защо ме обижда?
Здравейте аз съм момиче на 15 години. Много моля модераторите да одобрят историята ми защото имам спешна нужда от съвет. Та от няколко месеца си харесвам едно момче на 18 години той е братовчед на моята най-добра приятелка, тя ни запозна, но преди две седмици някъде тя направи фалшив профил във фейсбук на негов приятел, защото тя си го харесваше и той като разбра се разсърди и на двете ни и започна да ни обижда. Моля кажете ми какво да направя за да престане да ме обижда защото аз нищо не съм му направила че да ме обижда и мен чудя се дали ме харесва и така да ми го показва въпреки че приятелката ми ми каза че той тези които харесва не ги обижда. Искам съвет как да се сдобрим с него и да го накарам да ме хареса? Моля дайте ми някакви съвети. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не те харесва. Това с обиждането се надживява в 8-9 клас най-късно.

2.   Не те харесва. Обижда ви, защото ви се е издразнил, но номер1 е прав, че това е детинско поведение от негова страна. Трябвало е просто да каже на приятелката ти да не прави такива глупости и да ви каже, че не иска да има нищо общо с вас. Но не и да ви тормози така. Все пак сте по - малки.
Също така е мит, че ако някой те обижда, то всъщност те харесва. Това го казват малоумни майка на малките си момиченца, когато в детската градина някое момченце ги е ударило: 'не плачи маме, той те удря, защото те харесва' - пълни глупости, който напред във времето могат да окажат много опасно влияние на начина на мислене на вече пораснала жена, ако мъжа ѝ е нагрубява и бие.
Съветвам те да престанеш да контактуваш с този или с негови приятели и да насочиш вниманието си към друго момче. Запомни, че ако някое момче/мъж се държи лошо с теб, значи не те цени, не те харесва, не те обича.
А ако приятелката ти наистина я чувстваш като много близка приятелка се опитай да ѝ обясниш, че това с фалшивите профили е много тъпо нещо и така само се излага.

3.   От авторката: А има ли някакъв шанс той да й прости той с обидите спря но поне има ли някакъв начин да й прости че той още и се сърди какво трябва да направим че да й прости?

4.   Ами може би не му се занимава с нея, нито с теб. Не искам да те разстройвам, но най - вероятно ви чувства като досадни след всичко.. Да, казваш, че е спрял с обидите, ама шанса да започне да си другарува с нея/с двете ви клони към нула. Съветвам ви да не се занимавате за да не се тормозите излишно психически и да не се унижавате и като цяло да се ориентирате към момчета на вашите години 15-16 годишни и така.

5.   Миличка, насила хубост не става разбери! Не можеш да накараш някой да те харесва, ако той не желае!