Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на приятелката ми, да отслабне?
Здравейте! Момче на 18 години тук. Няма да Ви занимавам с подробности, но много ще ми помогне ако някой ми даде съвет. С приятелката ми всичко беше прекрасно до преди 2 месеца. От тогава я хвана голям мързел да спортува, отказва на мен да ходим заедно на фитнес и даже на нейни добри приятелки да излязат да бягат. А понеже Анелия е ходила на СИП-готварство 10, 11 и сега 12 клас, умее да прави чудесни ястия и десерти. В комбинация с този нейн мързел и ситуацията е неприятна за мен. Признавам ако бях отсрани би ми било смешно, но Ви уверявам че изобщо не ми е гот. Просто не знам защо така се получава защото 2 години тренираме заедно и щом бяхме заедно всичко беше перфектно. Да ѝ кажа директно или деликатно според Вас?
ПП: Не видях подобна тема като моята и реших да напиша моята, надявам се модераторите да я одобрят :)

Коментари

1.   Що пък трябвa дa прaви кaквото искaш ТИ, a не кaквото я влече НЕЯ?! Aз спортувaм цял живот, зa мен си е чaст от нaчинa ми нa живот, но не смятaм, че трябвa дa го нaлaгaм нa човекa до мен. A ти не си кaзaл, че е дебелa или с нaднормено тегло, a че можелa дa прaви вкусотийки. Е, и?!
Aко е нaдебелялa директно и кaзвaш, че е кaчилa килцa. Тя решaвa дaли ги смъквa или не. Aко пък не е, a сaмо се притеснявaш дa не кaчи, знaчи сaмо, че винaги си хaресвaл визиятa и сaмо, дори не знaеш може би кaкво и хaресвa нa нея и сегa те е стрaх дa не зaгубиш визиятa която си хaресвaл-повърхностно и жaлко зa ТЕБ, не зa нея.
Aко пък ти липсвa компaниятa и зa тренировки, е, опрaвяй се, не я зaнимaвaй нея, дa не е мaйкa ти товa?
И нaкрaя един въпрос, кaто те четa колко си "тънък и лек" от към мозък, дa не би във фитнесa дa си въртял очи по други момичетa и зa товa дa откaзвa дa ходи с теб тaм? Може дa се срaмувa от теб и поведението ти. Aко е тaкa, зaгубил си я вече. Не сaмо във фитнесa нямa дa се върне с теб, a вероятно с някой друг придруженa ще си тренирa, че дaже и юе си хaпвaт полезни вкусотойки прихотвени лично от нея.

2.   Какво значи надебеляла? Колко може да надебелее човек за 2 месеца -
два, пет, десет килограма? Напълняването с 2-3 кг е нещо напълно нормално, хората непрекъснато варират с няколко кг и то най-вече като се премине към зимния сезон. Съвсем нормално е и за малко да спре с тренировките, ако така се чувства. Аз също правя понякога паузи и съответно след една такава почивка мотивацията пак ми се връща и подновявам занимания.
Нещо ми се струва, че проблема ти всъщност е доста повърхностен, което говори доста зле за теб. Не виждам как 2-3кг, а даже и 5кг, могат да се превърнат в проблем между двама души.

3.   Само едно ще ти кажа че ако имам мъж като теб който да ми мрънка за 3 кила плюс с тигана ще го тормозя цял живот. И не по предназначението му! Ж27

4.   Поредното доказателство че мъжете обичат СЛАБИТЕ ТЕЛА НА МОМИЧЕТА, не самите тях.... такива като теб ги мразя!
Кажи и директно, че не я искаш вече защото е дебела, така ще и убиеш чувствата и тя ще те зареже...
Каква е тая мания по този ФИТНЕС? Има хора които не обичат да спортуват особено да бягат!!! На мен например ми става тежко на гърдите като бягам, бягането не е за всеки ама от къде акъл да го разбереш.
Ти си сигурно поредния фитнес маняк с плочки и мускули нали?
Остави горкото момиче ясно е, че не я обичаш взел си я само заради СЛАБОТО И ТЯЛО... :(

Писна ми от копия

5.   Както виждаш тук повечето коментиращи са жени, които се засягат много на тема килограми. Аз те разбирам много добре защото съм бил в подобна ситуация. Най-вероятно ще реагира както са реагирали коментиращите преди мен и няма да го приеме добре. Приготви се да изиграе картите: "не ме ли харесваш такава каквато съм?", "ама аз се харесвам такава... трябва и ти да ме харесваш", "ами като забременея и напълнея пак ли няма да ме харесваш?". Мили дами тук не става въпрос за това кой как се харесва и дали му се спортува или не. Виновни ли сме че искаме половинката ни да се поддържа? Вие ще излизате ли с момче което е изглеждало супер в началото на връзката ви, но след като е видял че нещата са сигурни се е отпуснал и е станал 100 килограма?

6.   Това е най-глупавтаа тема, която съм чела. Жал ми е за момичето, че се занимава с такъв повърхностен човек като теб. Смятам, че не я обичаш заради това, което е, а си бил привлечен от външният й вид и по-точно тялото. Имах едно гадже преди време, бяхме дълго време задно и по времето на нашата връзка аз напълнявах и отслабвах и ми варираше теглото като от 70 съм била и 50кг и знаеш ли какво ми казваше въпросното момче? "спри мъничето ми да се изтезаваш с тези диети и тренировки, каквато и да си ще те харесвам такава и нито паласките нито кокалите ти ще ме откажат от теб, искам само да се чувстваш добре и да си щастлива. " Няма смисъл да те определям какъв човек си ти сам помисли над това.

7.   Ами аз също съм жена, но това определено не е най - глупавата тема, която съм чела :)
Но все пак е определям като глупава - някой да не си помисли обратното..

Иначе авторе по - добре се разделете, защото ти реално не си влюбен в нея, а си с нея просто за да не си сам. Много ненавиждам хора, които са с някого просто, защото да не са сами. И ми е супер странно как не осъзнават, че по този начин не само, че прецакват другия човек, ами и излишно си усложняват живота - на практика прецакват и себе си. Айде ти си малък, по ти е простено да не си осъзнаваш вътрешния свят, ама тези на повече години...

8.   Донякъде коментиращите са прави, че приятелката трябва да бъде такава, каквато се харесва и че разсъждаваш малко повърхностно, но и ти си прав, че тя трябва да се поддържа. Една жена трябва да е красива за един мъж, както и един мъж трябва да е красив за една жена, защото в противен случаи се губи привличането между двамата и накрая връзката им е обречена.
Не знам доколко е добра идея да ѝ го кажеш или намекнеш. Вероятно реакцията ѝ ще бъде рязка.

Black Sabbath

9.   При мен беше горе долу същото. Миналата година бах понаедряла леко и ходих на фитнес веднъж в седмицата. Приятелят ми ми каза директно че съм качила няколко килца. Първо естествено ми стана тъпо и не бях забелязала. Верно че само ядях ;д. Та като ми каза се мотивирах и от лятото почти не пропускам ден без фитнес. Стегнах се и сега много му харесва. И ние сме заедно от 2 години и мисля, че е най-добре да кажеш на приятелката си че е хубаво да тренира повечко и да не яде боклуци. Ще се садне в началото, но е за нейно добро. Яко иска да е с теб ще направи всичко за да ти се хареса дори и ако ходите от 2 години.

10.   Авторе, ти си мъжката версия на онази изтънчена госпожа, чийто мъж имал лоша хигиена. Едва днес видях твоята тема и забелязвам, че сте еднакви. Тя е против недостатъчното според нея къпане, ти си против недостатъчното според теб трениране и нетърпимите килограми, ама на партньорите ви. Кой ви излъга, че това е ваша работа?

Дори да стане "кит", ти защо си с нея? От чувства или заради килограмите ѝ? Ако е второто, направи услуга на себе си и на нея като прекратиш мъките. В крайна сметка тя или друг човек не са длъжни да се съобразяват на 100% с теб и имат правото да ти теглят един тактичен отказ.

Някой ден (не дай си Боже) да ѝ се наложи операция и да остане белег, ти пак ще се чудиш как най-тактично да я принудиш да намери някой пластичен хирург или нещо подобно, защото белегът не влиза в представата ти за нея. Човек търпи изменения през целия си живот - и откъм ръст, и откъм килограми, и откъм външен вид. Приеми го или... то май няма втори вариант. И без твоето съгласие слънцето изгрява, ако ме разбираш.

11.   И аз съм съгласен с повечето хора тук, смятам че си падаш повече егоист. Иначе ми е интересно какво е станало с тези двамата.