Споделена история от Тинейджърски

Надявам се да ми олекне след като споделя с вас и да ми помогнете.
Здравейте на всички! Ще се опитам да обясня на кратко, какво става с мен през последните години и как все повече започвам да живея ден за ден... Момче на 18 години съм и съм 12 клас. Когато започнах 9 клас реших, че искам да бъда по различен и да живея както на мен ми харесва. Започнах редовно да тренирам и да ходя на фитнес, защото това бе моята тръпка, моят пламък. Тренирах тежко, ядох насила, защото исках резултати и си лягах не много късно. Паралелно с това започна да ми се променя и мирогледа. Осъзнах, че искам да се занимавам с важни за мен неща в живота и един ден да постигна нещо значително за мен. Затова започнах да чета разни статии, книги, заинтересувах се от бизнеса. Говорех със всеки. Всичко окей, но дойде момента в който видях едно момиче и се влюбих в нея, защото беше различна и да отбележа, че бяхме на 15! Да обаче, тя ме хареса като приятел, обаче аз бях лудо влюбен и цветя и подарявах, и стихове се опитвах да й пиша, опитвах да се държа като големите. И така 1 година в жалки опита да и покажа любовта ми към нея, тя най-накрая реши, да опитаме. Излизахме натам, насам. Правехме най-различни неща. Постоянно бях с нея и дойде един момент в който това започна да ме товари. Давам пример: Ставам рано сутрин, сготвя, ще помогна на родителите ми с домакинската работа, видим се с нея и отиваме на училище (2ра смян). Вечерта бързам да се прибера, хапвам набързо нещо и веднага отивам на тренировка на фитнес(имаше период от време в което тренирах и кикбокс защото много исках), та ако не съм на зала, съм на кикбокс ии след тренировка бързам за да ида при нея, и родителите ми бяха наложили вечерен час, защото не бях пълнолетен още до 22:30, 23:00 най-късно и аз трябва да се съобразявам и с това. И така в продължение на месеци. Да обаче дойде лятото и отидох на море с нашите и за цялото почивка не съм направил кой знае какво, защото се наслаждавах да лежа в леглото защото не помня, кога за последно съм го правил и се радвах, за мен бе нещо божествено. Като се прибрах реших, че тя е прекалено добро момиче и аз не ставам за нея, защото ще оплескам нещата или не искам да я наранявам. Казах и го, но тя беше много наранена, а на мен сърцето ми се късаше, но стисках зъби, защото си мислех, че така ще е по-добре. Минаха се няколко дни и аз бързо забравих и се върнах към предишния си живот, блъсках, четох, виждах се с някои приятели. Постигнах големи резултати в залата и стигнах чак до републиканско състезание по силов трибой като за 1ви път успях да дръпна 185кг мъртва тяга и станах 3ти. Също така помагах и за организирането на самото събитие. Бях много горд със себе си и се чувствах прекрасно. Също така помагах на много познати в залата като ги нахъсвах, каквото знаех, споделях с тях, извън залата бях много мотивиран и подкрепях приятелите си във всяко едно начинание. Така ги мотивирах все едно са бръкнали в контакта и са се заредили с енергия, чувствах се страхотно. Обаче след това, моята приятелка започна да ми пише и чувстваха се върнаха, но по-силни от всякога. Когато излезнахме да се видим аз отново откачих по нея, тя беше луда по мен ии се събрахме отново. От тогава започнахме да сме 24/7 заедно и навсякъде. Родители ми казваха да спрем да си играем на семейство от толкова малки и да си даваме почивка един на друг, лично пространство, но не ги слушахме. Захвърлих тренировките, четенето и всички неща, които си бях наумил да правя. Мина се почти 1 година така. Обещах си да започна на наново с залата, обаче се чувствам смачкан, понеже свалих килата и отслабнах много. И пламъка всякаш го няма, вечно съм изморен, нямам мотивация, желание. Преди месеци постоянно се карахме с момичето ми, защото не съм бил разговарял с нея, не съм бил направил нещо как трябва и това допълнително ме изцеждаше. Вече все едно нямам желание за нищо, чувствам се едно такова все едно живота за мен е свършил, а той сега трябва да започва.. Хората ми казват, какво стана със теб, това не си ти. Свикнал съм с това момиче, добре ни е заедно, тръпката сега не е като в началото, но все още се обичаме. Ще се спра дотук и наистина се старах да не пиша много, но явно не се получи.

Коментари

1.   Започни постепенно пак да тренираш, говори с нея да не сте постоянно заедно, оттам идва всичко. Колкото и да се обичате, човек има нужда да прави и др неща без партньора си. Вашето е обсебваща работа, дайте го по-спокойно

2.   Не знaм кaкво е товa момиче и кaкви точно сa ви отношениятa, но ми изглеждa токсичнa връзкa щом до тaм си се докaрaл.
Любовтa трябвa дa ти носи рaздос, щaстлив трепет, желaние зa живот, aдренaлин. A при теб е точно обрaтното-изцеждa те, смaчквa те, зaрязaл си личният си живот и рaзвитие, превърнaл си се в сянкa...
Кaтегорично зa доброто и нa двaмa ви ТРЯБВA дa се рaзделите. A ти дa се върнеш към себе си.
Нa 18 г, a вече кaто млaдо стaрче, не ти влияе добре точно тaзи връзкa. Мaлко си кaзaл зa отношениятa ви, не знaм кой от двaмa ви е провокaторът нa тези токсични отношение или и двaмa сте. Но вaшето не е здрaвословнa връзкa.

3.   Ти изпадаш от една крайност в друга. Спри се и започни да правиш много неща наведнъж. Браво на теб, че помагаш на родителите си. Но -направи така-една вечер ходи на фитнес. Може и момичето да идва с теб. Следващата вечер й посвети на нея. После пак с момичето. И четвъртата вечер отново на фитнес. Примерно ходи две вечери на фитнес, четири вечери с нея. И една вечер си oстани сам.

4.   От автора: Съгласен съм с вашите съвети. Относно отношенията от самото начало започнахме да прекарваме по цели дни заедно. От начало беше готино, но вече не е баш така, а и тя наскоро каза, че усеща как това се превърнало в ежедневие. Тя дори иска да ядем постоянно заедно. И сега последните дни от както започнах да се опитвам да имам повече време за мойте неща и за мен си, тя си мисли, че ми има нещо, държи се по различно. На фитнес не иска да ходи, не обичала. Дразни ме това, че винаги аз иска да говоря, когато сме заедно се е случвало да си мълчи и думичка да не обели. Когато я питам какво си се умълчала, тя отговаря: Защото ти мълчиш. Я аз винаги и казвам най-различни неща, дори и тъпотии и смях се опитвам да правя за да има някакъв разговор ама тя после започва ти приказваш само простотии. Забелязал съм, че аз ще я еазпитвам как и е минал дена, как е, или някакви други въпроси свързани с нея, а тя ще вземе да ми отговори с 1, 2 думи. И не ме е питала мен как ти е минал дена, луд съм страшно по колите и тя няма да ме пита нещо за тях, да говорим за това, а аз винаги се опитвам да кажа, дори и нещо малко за нещата, които обича макар да са ми тъмна индия. Понеже свири на китара, няколко пъти даже съм се опитвал да ме учи, но от нея след това само критика получавам. Слушаме нейните песни и нямам претенции, обаче рядко ще слушаме такива каквито аз харесвам и ще чуя какви са тия смотани песни, офф. Или ако свири такава музика никаква реакция от нейна страна. Случвало се е дори докато ядем да иска да се целуваме, е добре ние ще ядем или ще се целуваме. И се нацупи ако не и дам целувка....