Споделена история от Тинейджърски

Омръзна ми
Здравейте! Пиша ви, защото искам да си излея чувствата някъде и да потърся съвет от вас. Миналата година бях от най-добрите ученици в класа ми. Тази година имах само шестици, докато не ми писаха 4. 50 по математика на една пет-минутка. Аз знам, че една по-ниска оценка не означава нищо, а и на следващия ден помолих госпожата да ме изпита на дъската- тя ми даде две задачи, аз ги реших вярно и тя ми написа шестица, с която поправих предишната си оценка (искам да кажа, че учих и разбрах материала, на който ми бяха писали по-ниска оценка). Преди около две седмици, в часа по математика без да искам си бутнах моливите и те се разпиляха по пода. Моя приятелка, чиито оценки не са особено добри ми помогна да ги събера и госпожата се разкрещя и на двете ни, че сме щяли да се провалим и аз съм щяла да западна още повече. Така и не разбрах какво искаше да каже с това.
Тя продължава да ми повтаря все едно и също нещо, а аз имам само шестици! Омръзна ми само да ми говори, че се провалям, когато аз не се. Преди бях сигурна в знанията си, а сега проверявам всяка задача по два пъти преди да предам работата си по който и да е предмет. Вчера правихме тест по математика и когато предадох госпожата ми каза, че вече не очаква нищо от мен и щяла да се оплаче на родителите ми. Какво да правя? Наистина не знам какъв и е проблемът с мен!

Коментари

1.   Оплачи се незабавно на родителите си! Нека те първи се свържат с нея и поискат обяснение за казаното! Няма право да се държи така с теб! Писнало ми е от откачалки, наречени "учителки", които си избиват комплексите върху учениците и ги тормозят психически!

2.   Кажи на класен, родители и в краен случай на директор.

3.   Нещо звучи много не-наред.

Говори с родителите си, с педагогическия съветник/психолога и/или директора.

Такава реакция от преподавател за едно 4. 50 е крайно ненормална.
Даже, така както описваш ситуацията - това си е жив тормоз. Ставал съм жертва на подобно нещо (по литература в моя случай) и знам колко е противно.

Разбира се винаги остава опцията и просто да и теглиш една (може и на ум ако те е страх) и да продължих да си учиш, без да и обръщаш внимание. Ако усетиш, че ти скапва успеха обаче - вдигай аларма и в този случай.

И не на последно място - каквото и да ти говори за пропадане, изпадане и подобни... не и се връзвай. И моята много усърдно ме "пропадаше"... така пропаднах, че сега съм пълен стипендиянт в престижен американски университет.

Горе главата и смело!