Споделена история от Тинейджърски

Как да ги убедя?
Здравейте, аз съм момиче на 18 години.
Имам връзка с момче по-голямо от мен. С него сме заедно от година и два месеца. Проблема е, ако мога да го нарека така, че родителите ми не ми позволяват да спя у тях. Не става въпрос всеки ден, а просто поне един-два пъти в месеца и то през почивните дни. Познават се с родителите ми, виждат го че е свестен и нямат никакви проблеми с него. Твърдят, че съм малка, и до някъде ги разбирам, но все пак съм на 18 и не искам кой знае какво.
Много мои прителки, които са на моята възраст спят в приятелите си, само аз не мога :D
Дайте ми съвет, моля ви как да подходя с родителите ми..

Коментари

1.   Ами и аз бих постъпила като родителите ти. Те искат да те предпазят и ти мислят най-доброто. Само не разбрах дали той живее сам, или с родителите си? Ако е сам е нормално да не те пускат. Хормоните ти още не са се успокойли и те си мислят какви ли не неща. И колко да е по-голямо от теб? Няма да те съдя за разликата в годините ви, просто я кажи. Не знам как и по какъв начин да говориш с родителите си (пък и мисля, че вече си говорила с тях на тази тема). Ако си още ученичка изчакай докато завършиш. Пък и си на 18 години. Би трябвало сама да решаваш (но щом живеете заедно това би станало много трудно).
Надявам се да постъпиш най-добре и да ти е най-удобно на теб. Пиши какво е станало.

Ж32

3.   Кажи на родителите ти, че си на 18 и си достатъчно голяма, за да взимаш собствени решения. Плюс това, сте заедно от повече от година, ако си мислят, че не сте имали сексуални взаимоотношения до сега, дори и без да си спала в тях, сигурно грешат. Просто отиди при тях и им кажи, че имаш глава на раменете си, след няколко месеца ще се изнесеш от вас, ще отидеш да учиш, ще бъдеш самостоятелна... те пак ли ще ти казват къде да ходиш?? Аз също съм на 18, цяло лято бях на морето, работих заедно с приятеля ми, с който спахме заедно в една стая почти 3 месеца... (и ние сме заедно от година). Доказала съм им, че съм отговорна и могат да ми имат доверие. За тях завинаги ще си останеш малкото им момиченце, но им кажи, че е крайно време ти да взимаш решения за себе си... Аз от половин година се замислих над въпросът - "Това, което правя мен ли прави щастлива или родителите ми? ". Родителите понякога вместо да подкрепят децата, те ги принуждават да не правят еди какво си, защото те навремето са сгрешили с това действие. Искат или не искат трябва да свикнат, че си имаш приятел и искаш да си с него, връзката ви е сериозна, а не "всяко чудо за три дена".
Замисли се просто, ако послушаш родителите си, ще бъдеш ли щастлива?
Вече сме в такава възраст, в която трябва да приемаме казаното от тях като съвет, а не като позволение. Научи се да казваш "Аз излизам... ", " аз отивам... ", отколкото "Може ли да изляза... ", " МОЖЕ ЛИ... ". Имаме един живот, ако не си го изживеем така както НИЕ искаме, то какъв е смисълът тогава? :)
Има доста приказки от сорта на "Никога няма да разбереш какво ще бъде, ако не опиташ.. И винаги ще се чудиш какво е могло да бъде... ", и според мен са абсолютни истини.

4.   Защо трябва да спиш в твоя приятел? Малкп директно започвам, но... Както и да е.
Преди всичко се постави на мястото на родителите си. Виж от тяхната страна какво е. За теб е само една нощувка, но за тях това е нещо сериозно. Предпазват те. Не искат да станат баба и дядо ;) Наистина си помисли какво точно ще правиш там... Не казвам, че е възможно да усъществите полов контакт само, защото спиш в тях, но стават доста такива случаи. Може ти да се мислиш за голяма (и наистина си, но не си на възрастта на родителите си. Те са видели много повече от живота от тебе ;)), но за тях независимо дали си на 18 или 48 пак ще си малката им дъщеричка. За тях е малко трудно да приемат, че порастваш (свиквай с идеята)... Не им се карай и не ги упреквай за неща, които може би (, когато един ден си имаш дъщеря и тя те пита такова нещо, съм сигурна, че на 98% ще си на същото мнение, както на родителите ти в момента :D) и ти няма да одобриш. Това е от мен❤

5.   От авторката: Благодаря Ви за коментарите :)
№1 живее с баба си за да и помага. Имаме почти 9 години разлика. Говорила съм с тях няколко пъти и отговорът е един и същ.
№2 родителите ми знаят, че водя полов живот с него. Достатъчно добре ме познават и знаят, че мисля с главата си, но явно това не променя нещата. Бих искала да кажа, че никога не съм правила нещо, с което да им загубя доверието, но и това също не помага.

6.   Благодаря Ви №4..
-авторката

7.   Според мен причината да не те пускат у тях е за да не заживееш при него. Може би ги е страх, че у тях ще ти хареса повече и ще се изнесеш. Аз друга причина не виждам. Аз съм на 16 и нашите ми позволиха да отидем на вила с моя приятел и няколко момчета и момичета. С него ходим от 2 години вече.

8.   Според мен не е нормално, и аз не бих те пуснала. Днес спиш у един, утре ако се разделите у някой друг, като лека жена. Имаш къща, спи си там, когато имате сериозни намерения-тогава.