Споделена история от Тинейджърски

Много ме тормозят в училище
Здравейте, надявам се историята ми да бъде одобрена...
Още от началото на учебната година съм главна мишена за упражнение на тормоз... Почти всеки ден ужасни обиди, които прерастват и в интернет... Няма никакво основание да ме мразят! От малък град съм, така че няма как да сменя училището, сега съм 8-ми клас! Постоянно игнорирам, като стена съм, не изразявам абсолютно никаква емоция, когато ми нанасят обиди или в чат само сийнвам... По едно време поспряха за няколко седмици, но знаех и усещах как се шушука, смеене и заговорничене зад гърба ми... Класът ми се състои от предимно от деца на разклатени финансово състояние... Може би причината е че моето семейство е доста по-добре финансово
осигурено... Просто искам всичко това да спре... Бях е депресия, сега ме гони параноя от минали събития! Моля Ви помогнете ми, какво да правя? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Запомни много добре хората, които са те обиждали и тормозели. Дръж ги във фб контактите си. Когато пораснеш, намери начин да им го върнеш!

2.   Учители? Родители? Къде са? Разкажи на всички оплачи се в полицията ако трябва, не си пропилявай образованието заради темерути..

3.   Явно прекалено силно страниш от тях и те го усещат и се опитват да те "приземят". Не казвам, че се мислиш за нещо повече, а че може би така изглежда в техните очи. Не говоря даже за финансовото състояние, а например за културно и интелектуално ниво. Аз до гимназията се имах за много "специален" и "развит" (абе реално си беше така, ама айде) и повечето в класа ми приличаха на някакви неопитомени животни в моите очи. А съм от много бедно семейство. Всъщност винаги съм бил от най-бедните в класа. И въпреки това бях прочел най-много книги. Така де, след като влязох в гимназията лека-полека започнах да се интегрирам с другите (но и тотално различна среда беше за мен). Опитай да си по-приятелски настроен към тях, пускай им шегички от време на време, закачай се приятелски. Аз на моменти изгрубявах, но как да е.

4.   Щом си от заможно семейство се запиши другаде или смени класа си, ако имате а, б, в... Това е аз също имах в класа си такива мижатурки, бях бедна, нямах хубави дрехи и обувки, богатите се каниха на баловете си и партита, нас никой не ни канеше. Последната година се кротнаха, защото като завършихме всички бяха скъсани на матури, аз не бях и сега уча и работя във Варна, а те в чужбина берат малини и тънат в мизерни бунгала!

5.   Като за начало сподели с хората, на които имаш доверие - било то родители, баба, дядо, сестра, брат, вуйчо... схвана какво имам предвид. Кажи, че е сериозно, сподели също на учител, на когото имаш доверие. Заедно с роднините ти трябва да намерите решение на този проблем, защото това е голям проблем. Може би не сега, но след време ще избие без да осъзнаваш.
Психолог също е вариант. В крайна сметка - родителите ти са длъжни, както морално, така и по закон да ти осигурят нормален живот в подрастващите години. Училището би трябвало да е най-хубавото време в живота ти, келеши нямат право да ти го съсипват.

Кажи ни какво е станало после!

6.   В днешно време всичко е пари и, когато видят човек с възможности гледат да го оплюят. Естествено има хора, които използват парите за избиване на комплекси.
Трябва да се опиташ да игнорираш отношението им, да го приемеш като детска завист от сорта на той има желязна количка а аз пласмасова.
И трябва да се замислиш дали не предизвикваш по някакъв начин подигравките, защото не виждам логика в това да те мразят защото имаш пари, обикновено е точно обратното в България -имаш ли пари ти се лиже задника.
Момиче на 17

7.   Аз съм момиче на 16. Искам да ти кажа, че като игнорираш проблема той няма да изчезне. Направи нещо, аз съм сигурна че можеш да се справиш и без родители, учители или полиция. Колкото повече мълчиш толкова повече те ще продължават. Трябва да им покажеш, че не си ти човека с който ще се ебават. Обмисли си различни варианти в къщи ако ти кажат нещо как ще им отговориш и действай. И трябва да ти кажа, че не е много хубаво да показваш прекалено много емоция, колкото може по-спокойно и уравновесено говори. И най-важното нещо е, че трябва да се отпуснеш и да се впишеш с останалите. Закачай се, смей се и други неща който правите. На ясно съм, че сме в училище за да учим, но не може да се ходи с притеснения и всеки ден да е Ад. Аз съм на мнението, че психиката ти е много по-важна. Училището е 12 години, ще ги избуташ за да успееш ама развалената психика ти е за цял живот. Стягай се защото това да можеш да се защитаваш ще ти трябва докато си жив. Ако ти сам не можеш да се опълчиш на някви пикльовци няма кой друг да го направи. Не се страхувай, всичко ще е наред и аз съм сигурна, че ще се справиш. Успех!!

8.   От автора: Много благодаря за съветите Ви... 2-3 пъти съм се защитавал, опълчвал съм им се, но те намериха начин да се подиграват и на това... А на въпроса са местенето в друг клас, няма как да стане защото всички други паралелки са пълни....

9.   Говори с родителите си. Ако трябва да отидат при учителите ти. И аз си мисля, че най-добре е да си смениш училището или поне класа.

10.   От автора: Няма никакво развитие, продължават да ме тормозят... Опитва се да не го взимам навътре, но си се засягам...

11.   Знам за какво говориш. Недей да търпиш и в никакъв случай не стой безучастно, оставяйки ги да те тъпчат. Намери слабото място на всеки един от тях и отвръщай на удара с удар. Иначе няма да се спрат никога, а на теб това ще донесе много болка, както сега, така и в бъдеще. Защитавай се!

12.   Авторе поинтересувай се как би могъл да минеш в самостоятелна форма на обучение. Ако си изчерпал всички други варианти, това може да бъде единствения ти избор.