Споделена история от Тинейджърски

По-добре мъртва,отколкото всеки път изолирана !
Здравей те, незнам как да започна тази история... тя касае мен, животът ми, чувствата ми, емоциите ми т. н
Може да стане дългичка, но моля ви прочетете и помогнете!!
Няма на кого другиго да споделя! :(

Много ми е трудно да говоря за това, да пиша даже..
Винаги гледам да избягвам тази тема, за да не мисля много, много и бих помолила модераторите да я публикуват, тъй като най-после реших и се престрашиха че трябва да споделя на някого!!

Малко информация за мен :
- Аз съм момиче на 19 години, ромка на половин, израснала в кръг от ограничени, неграмотни хора до 15 г, завършила съм основното си образование в ромско училище.. след основното си образование се преместих, в доста елитна гимназия, смених и квартала и кръга от хора (за мое щастие).. живея в малък град 5-ти по големина (мисля че )... т. н. Имам сериозна връзка от 4 години, живеем заедно, не всичко естествено е перфектно. Личното ми мнение за мен е че съм изключително добър човек, обичам да научавам нови неща, добре изглеждаща съм, спазвам високо ниво на хигиена, абе нормално момиче, обаче проблема мисля че е в характера ми, никои не иска да общува с мен още от малка, всички ме отбягват и се чудя защо, никои нищо не ми казва, но моята преценка мисля че се свежда до характера ми. Много пъти са ми казвали че имам лош поглед, вървя и говоря флегматично, реакциите ми също са по бавни, трудно схващам, та даже вече и незнам как да комуникирам с хората, когато някой ме попита нещо, толкова се развълнувам че чак почвам да заплитам езика си.

Нямам приятели, никога съм нямала, освен с гаджето ми няма с кого друг да излизам... притеснявам се че и той започна да забелязва игнора от другите към мен и е възможно и той да ме зареже...

Нямам много добри отношения с родители те си... Не говоря Много, много със сетра ми

В училище стоя сама на чина, всеки си има по някой, всички излизат някъде в междучасията, а аз оставам сама в стаята..
Когато помоля за нещо, все ми отказват....

Леко съм неграмотна заради миналото си, нямах възможността на връстниците ми... и това ме провокира да уча много... нооо нищо не запомням.

Когато започна да се изказвам, никои не ме слуша, прекъсват ме и още доста груби неща...

Често да ви кажа, по- добре да умра, отколкото винаги да стоя в ъгъла сама!!
Много ми е самотно, искам да съм като другите до някъде, но винаги съм била различна!!

Докато другите се събират по кафета, аз ходя в библиотеката..

Повечето не ме харесват, защото съм прекалено директна, нещо като не ми допада си го казвам в прав текст, не съм двуличник, но явно трябва да си, за да не си аутсайдер :( не говоря много, когото няма какво да кажа си мълча, според е по добре отколкото да дрънкам простутии

Няма да издържа, още дълго така... все си казвам " и сам воинът е воин ", но не се живее без хора, не ми се иска да се самосъжалявам, но пред вас мога да си го позволя... Изключително оценявам когато, някой ми обърне внимание, чувствам се важна *_*

А до моят приятел, той е страхотен, но комуникацията ни е на ниво 0... Нищо не мога да му споделя, всичко каквото кажа после се използва срещу мен.

Може би съм темерут, знам ли... между другото майка ми е на това мнение..

Искаше ми се да комуникирам с всеки и на всяка тема с лека ръка!

Какво да правя и докъде ще стигна така?

Коментари

1.   Разбирам те и на мен има няма ми се случва все едно описваш мен може би такава ни е съдбата или кармата както изкаш така го наречи някои от малки имат късмета да ги уважават обичат и да ги глезят просто всичко им се случва с лекота докато други все се чудят защо точно те защо им се случва това и т.н. каквото ни е дал господ това ще си носим.

Успех или късмет което то е нужно пожелавам ти го от сърце!

2.   Продължавай да учиш и ще успееш.

3.   Абсолютно едно към едно си с мен..чета и се изумявам как сме толкова еднакви..и бих искала както на теб така и на себе си да дам съвет, но не мога..следя темата

4.   Разбирам те идеално, на мен също всичко това ми се е случвало и наистина те разбирам, много е лошо и гадно да стоиш сам и да нямаш поне един приятел до себе си. Няма с кого да си споделяш, с кого да излизаш, да разговаряш в междучасията, да питаш за нещо. Тази година съм в нов клас и не успях да се присъединя към класа, намерих си една приятелка с която обаче нямаме общи интереси и нямаме за какво да разговаряме. Всички други успяха да сформират група от приятели даже.. Просто на нас ни е по-трудно да разговаряме свободно, да общуваме с лекота, да свикнем веднага, докато на други им е лесно. Трябва да бъдем силни и да се борим, дори да сме сами.

5.   Авторката :
Между другото, ако някой се интересува аз съм зодия Козирог :))

9.   Откривам много общо в себе си от това,което си написала.Не съм сама извън училище,но ако става въпрос за класа ми нещата стоят точнп така. Бях въвлечена в интриги и скандали,слагаха ми думи в устата и така загубих една моя близка приятелка. Много ми тежко и не знам как да се измъкна от ситуацията. Знам какво ти,но конкретно за твоя случай бих ти казала просто да не гледаш да се съобразяваш с когото и да е,бъди себе си и очевидно твоя клас е точно като моя и има така да ги наречем тартори,които командорят останалите и живеят за това да унижават другите. Горе главата и гледай само напред. Все някога нещата ще се оправят.

10.   Малко късен отговор... Много ме изкефи това как казваш, че другите докато ходят на кафене ти си в библиотеката. Така показваш, че обичаш а учиш и ако продължаваш да го правиш ще успееш и ще стигнеш много далеч. Какво от това, че си ромка, ти пак си човек, като всички останали. Не обръщай внимание на другите. :) Успех!
#SweetTiger

11.   Напълно те разбирам, защото аз не говоря с никого от класа ми, защото само се заяждат. Общувай с хора, отпусни се и да не ти пука.
Мисли положително!

12.   Душицо, виж сега. Това, че хората от класа те игнорират не значи, че трябва да се предаваш. На доста хора им се случва да забравят и то доста често. А това, че си в библиотеката е само плюс за теб и минус за останалите! Бъди такава каквато си и ако момчето до теб не те оцени, някой друг ще го направи. Повярвай ми. :) Относно отношенията с родителите, това не трябва да те сдухва. Напротив, даже трябва да те нахъсва да им покажеш колко много струваш! Вдигни високо главата и гледай напред и продължавай да си толкова истинска!

13.   Виж това, че те игнорират тези от класа ти не значи нищо. Не означава, че си темерут. Като чета как пишеш ти си интелигентно момиче, което е с акъл на по-голям човек, хората като теб често нямат допирни точки с връстниците си. Но това не трябва да те отказва да комуникираш с различни хора, опитай се да завързваш контакти с по-големи от теб.
Аз също не говоря с почти никой от класа си, просто нямам общи интереси с тях, но разговарям с хора от другите класове.
Момиче на 17.