Споделена история от Тинейджърски

''Влюбен'' съм в съученичка...
Първо здравейте на всички, които четат(ако въобще одобрят това де)
Момче съм на 16, 10 клас. Няма значение от къде съм.
Та да започвам направо без да овъртам... както вече е ясно от заглавието - уж съм влюбен в съученичка. Не баш влюбен де( твърде силна дума), а си я харесвам. Някъде от 2-3 месеца усещам това чувство. То даже не знам какво усещам де.. влюбен ли съм, харесвам ли я, просто увлечение ли е, близост не знам. Лошото е, че не мога да разбера и какво тя чувства нещо към мен. Защото в един ден е супер близка с мен( постоянно ме търси, иска да е с мен, да е до мен, да си приказваме, да си пишем и т. н. ). В друг ден пък се отдръпва и почти не приказва с мен даже. То като се замисля и аз правя така с
нея... Другото, което е обаче е, че когато е малко по-близка с някое друго момче аз супер много я ревнувам, въпреки че не ми е никаква и се получава кофти положение
И просто не знам как да се държа с нея вече.
Чувствам се като някакъв глупак.
Какво да правя?
Да се сближавам още повече с нея ли? Да се навирам при нея?
Или да си седя пък каквото ще става, ще става... ама пък то няма смисъл да седя... да бездействам...
Не знам... казвайте..
Благодаря предварително и дано модераторите да одобрят темата.

Коментари

1.   Лека по лека се сближи с нея. Когато си станете още по-близки ще разбереш какво чувства към теб, а може дори и тя да те хареса. От личен опит ти го казвам ние(момичетата) винаги чакаме момчето да направи първата стъпка(с изключения разбира се). Дано съм помогнала!

2.   Опитай се да се сближиш с нея,питай я как е ,опитай се да я опознаеш.
Ако след като се сближите все още я харесваш,просто действай и й кажи.Както е казала номер 1 ние момичетата чакаме първата крачка да я направи момчето в 99% от случаите.

3.   Покани я на кафе, на кино. Уж случайно докосвай ръката й... поухажвай я. И се дръж с постоянство към нея.

4.   Направете лудо и паметно нещо заедно. Например, ако се качите върху някой блок уж за адреналина и там горе ще си говорите и по някое време просто пробвай да скъсиш дистанцията помежду ви. Не трябва да й се нахвърляш - даже обратното, но приятелска прегръдка през рамо или нещо от сорта със сигурност ще промени обстановката. А вече нататък, според мен, момичето ще ти подскаже, сигурна съм! Ами такова е положението, момчето трябва да прави първата крачка. Айде успех и нали знаеш - ако опиташ има два варианта - или ще стане или не. Ако не опиташ - вариантът е само един. Действай!

5.   Мисля, че се сещам кой си, може би сме от един град, защото има много съвпадения в историята ти, но не съм сигурна. Разкажи нещо повече :)

6.   -От автора

Благодаря на всички за съветите.

към номер 5: От Русе съм. Какво повече искаш да знаеш?

7.   Значи не си този за който си мисля. Благодаря, нищо повече не искам :)