Споделена история от Тинейджърски

Не мога повече...
Имам доста проблеми с училище, това е само един от тях. Та онзи ден госпожата ни по математика отсъстваше и имахме заместничка. Тъй като никой не си седеше по местата аз и моята приятелка седнахме на един от свободните часове. На следващия ден отново имахме заместничка и седнахме на същия чин. Дойдоха две от, , известните момичета, , в нашия клас и започнаха да ни се карат, че това е техният чин и искаха да се махнем. Започнаха да ни обиждат и т. н. Тъй като се преместих от другия клас и имам доста проблеми със здравето всички започнаха да ми се подиграват, че постоянно съм отсъствала и не е трябвало да се местя. Казаха, че не съм имала къде да седна, защото постоянно ме е нямало и те още от миналата година са си имали места, на които седят. Едно момиче беше седнало на моето място, но аз не започнах да и крещя и да я обиждам, нали? Точно заради същите хора съм депресирана и имам още куп психически проблеми. Сега много ме е страх да отида на училище, ако разберат, че съм казала на класната ни ще ми направят нещо. Исках да отида на психолог, но майка ми постоянно го отлага за друг ден. Претърпяла съм много подигравки от началото на 5 клас. Търпях, но вече не мога. Тези хора съсипаха психическото ми здраве и продължават да го правят. Сринаха достойнството и самочувствието ми. Не мога да се защитавам сама. Не мога да разбера какво му е смешното, че някой има проблеми със здравето, какво толкова съм им направила? Сега заради мен обиждат и моите приятелки. Създавам проблеми и на тях. Какво да направя? Помогнете ми, моля ви...

Коментари

1.   Здравей! Аз също съм имала проблеми с моите съученици. Наричаха ме " вълк" и ме тормози ха много психически и не само мен де. Търся, тъпа, всъщност само това можеш да направиш, ако не искаш да се премести в друго училище. Бях с ниско самочувствие и ми създаваха проблем ми преживните лоши неща в училище. Всичко се нареди, когато завърших и се махнах от там.

2.   Защо не с епреместиш в друг клас или училище. Някак трябва да се научишчда се защитаваш. Или поне да не им обръщаш внимание. Не им споделяй лична информация. Не им казвай, че си болна или психическото здраве не е наред. Не им се доверявай. После те използват тази информация срещу теб.

3.   Нека да мога да се защитавам сама? Какво трябва да означава това не винаги хората се защитават със бой може да им кажеш две-три думи колкото да се успокоят малко. Другото което е какви точно проблеми имаш със здравето болно сърце? А пък твоите приятелки ако са наистина такива вместо да се притесняваш че им се подиграват зареди теб би трябвало на първо време да те защитят на второ да им помогнеш, така и на себе си помагаш вместо да се съжаляваш и да си мислиш, че не ти трябват приятели в училище защото и те си патят и трето къде са учителите???

4.   Ако искаш да поговориш с психолог отиди при училищния. Поне при нас психолога винаги ни обръща внимание, когато имаме някакъв проблем. Посъветвай се с него, нищо не губиш.

5.   Да ти имам проблемите..

6.   И при мен е същото. Просто тези "готините" се мислят за голямата работа. Днес разплакаха приятелката ми която има страшно много проблеми. Аз също имам проблеми със здравето и те се карат постоянно с мен. Не им обръщай внимание.