Споделена история от Тинейджърски

Подути срамни устни след секс - нормално ли е?!
Здравейте!

Имам си приятел.. с който водим полов живот от скоро.. Днес правихме секс около 2 часа и 30 минути.. ии след това имам огромна мускулна треска.. и се чувствам уникално протъркана.. трудно ми е да ходя.. и т. н. освен това.. забелязах, че малките ми страмни устни са подути.. и се чудя дали това е нормално или да посетя гинеколог? ! .. Ако някой може да ме посъветва както да правя.. ще съм му много благодарна.. = )

Коментари

2.   Спокойно, това е нормално. Не ходи на гинеколог, ще ти се изсмеят на проблемите - пожелавам всекиму такива!

Срещу мускулната треска помага, ако не сменяте позите толкова и временно само мисионерската (жената по гръб лежаща с леко разтворени крака, мъжът горе) - остави го той да върши цялата работа. Но с течение на вермето ще свикнеш и няма да имаш повече мускулна треска, а и поводът си заслужава, нали?
Явно дискомфортът в интимните части е в следствие на недостатачно лубрикация, особено ако пенетрацията е бъла продължителна. Няма мъж, които може да изрържи непрекъснато толкова дълго, но явно имаш предвид множество актове и любовна игра. Съвет - вземете си лубрикант например на Дюрекс (струва към 20 лв. за 100мл. и се ползва с месеци, съвместим с кондоми 100% http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=240717). Кондомите също са добри, защото са винаги с лубрикант. Не ползвайте кондоми в съчетание с възелин или други кремове на мазна основа, САМО ИЗРИЧНО ИНТИМНИ ЛУБРИКАНТИ (на водна основа), които са съвместими с кондоми, иначе кондомите се разлагат от маслото и се пукат.
Бих те посъветвала да си починеш освен това 1-2 дни и да минете на фелацио, ако момчето не може без секс.
Най-важното обаче, за да не се чувстваш „уникално протъркана„ (явно и размерът на момчето не е малък) е достатачната лубрикация! Ако актът (овете) са толкова дълги и размерът му е значителен, ти може да нямаш естествено толкова влага и да се стига до протриване. С времето освен това ще се напаснеш към размера му и всичко ще е ОК. Малките срамни устни са раздразнени също от триенето без лубрикация, а това състояние би следвало да мине от само себе си. Ползвайте лубриканти и всичко ще е тип-топ. Не се ограничавайте иначе. Ако ползвате кондоми, виж дали си алергична към латекс (но това е много рядко) - има иначе и кондоми, които не са направени от латекс, по-скъпи са доста.

Споко, много удоволствие желая и по-малко стрес

4.   Ами естествено след две часа и нещо да е така. И на мен ми се е случвало. Стига все пак да не е прекалено. Какво значи подути? Ако много те боли, зачервени са и пр. може наистина да е някаква алергия. Ако не е чак така няма страшно. А за мускулната треска - естествено е, особено, ако не спортуваш.

5.   ееех ей такъв проблем ми се иска да имам:)не помня от кога не съм се протривала от секс.. започвам да си търся любовник, че моя мъж вече ми отделя по 5мин.

6.   Здравей. Аз имам същия проблем долу горе. С приятелят ми правихме секс и след това срамните ми устни се подуха много. Направо все едно имам ташаци( с извинение за израза). Случвало ми се е и друг път. Попринцип минава за 1 ден. Ние не ползваме презервативи, предимно лубрикант, но този път не ползвахме. Знам, че можеби не съм се увлажнила достатъчно, но това не значи че не съм била възбудена, напротив бях си и то доста. Много ми е гадно понеже когато се случи това подуване и само да ги докосна и мн боли и следователно сексуалният акт трябва да спре. Наистина искам занапред да не ми се случва. Ако някой има същият проблем ще съм много благодарна да ми помогне и да сподели. :)

7.   А аз се подувам не само след секс, а всеки път когато се възбудя. И при всеки полов акт болката е същата както при първия път. Мислите ли, че трябва да посетя гинеколог?

8.   да

9.   Здравейте.Днес след секс с гаджето ми срамните ми устни се подуха ...за първи път ми се случва и съм много стресирана.искам да знам само дали е нещо сериозно и опасно? Брагодаря ви ;)

10.   Нищо ти няма! Опасно е чак след 3-я час

11.   Аз съм малко изплашена. Опитах за 1ви път да мастурбирам с душ. Пуснах долната част на кранчети. Беше супер обаче после видях как срамните ми устни са се подули ужасно много. Вече 10 часа не спадат.

12.   Здравейте, снощи правих секс с моя приятел и то доста бурно мога да кажа.. Той почна и с пръсчета вътре и то доста грубо.. И след половия акт много ме болеше отдолу. Събудих се тази сутрин и като станах и започна да кърви отдолу и една ми устна (от срамните устни) беше потдута МНОГО ;х не знам какво да правя, ужасно ме е страх да не е нещо сериозно. Моля някой да ми даде съвет какво да правя или да ми каже какво означава.. много ще съм му благодарна.

13.   Туй е нормално. Аз след 5 часа луд секс отдолу се бях подула като диня през Август месец! След три дни мъжът ми започна да се съмнява дали не крия нещо в гащите си...

14.   Здравейте...като цяло пиша по темата защото и на мен ми се е случвало два пъти в целия ми живот. На 25 съм консултирала съм се със специалист гинеколог...напълно нормално е ако не е имало влажност цитирам: "мястото е нежно и реагира на агресивни действия, триене и прочие", това което аз ви съветвам е да ползвати лубрикант и да сте по-нежни, тогава не би трябвало да се случва такова крайно подуване, освен нормалното леко едва забележимо подпухване. Късмет дами... ;)