Споделена история от Тинейджърски

Коледен подарък за тийнейджър?
Здравейте! Наближават празниците и с това събирането на семействата и подаръци. Работя в друг град и скоро се връщам в родния си град. Малката ми сестра е на 14 и трябва да й купя подарък, има телефон от миналата Коледа, така че за таблети и лаптопи няма място. Не обича книги, а и има каза че не се нуждае от още дрехи. Много съм затруднена с тазгодишния подарък. Ако можете да предложите нещо, което би било интересно на момиче тийнейджър ще е чудесно :).

Коментари

1.   Тинейджърите обикновено искат пари, за да си купят каквото те желаят. Поне до това решение съм стигала след неуспешни опити да зарадвам някого. Иначе може да купиш някакъв вид козметика, дори има вече готови комплекти, които биха я зарадвали, ако има интерес към тези неща. Аз на 14 исках пантофи и пухкаво одеяло за коледа, това беше почти всяка година докато не навърших 18, мои приятели са искали гримове или дрехи, други са били запалени по книги. Роднини са ми подарявали преспапиета, албуми със снимки, снимки в рамка, всякакви по-скъпи декорации. Замисли се какви хобита има и може да измислиш такъв подарък. На приятелка, която рисува съм й подарявала неща от магазини за художници, каквото там ми препоръча магазинера и каквото знам, че използва, иска и/или харесва. Обикновено повечето хора поне веднъж през годината, като излезеш с тях, се заглеждат по нещо и си казват, че им харесва, не с идеята да те накарат да им го купиш, а просто така си споделят интересите и стига да запомниш, всичко става лесно за коледа. Може да ѝ купиш някакво колие или гривна, сестрата на приятеля ми е на 14 и съм забелязала, че носи такива, изработва си сама и ги заглежда по магазините. Изобщо, огледай се какво има в стаята ѝ, какво носи по себе си и по какво се заглежда от витрините. Повечето хора са доста лесни за подарък..

2.   Вземи и козметика за грижа на лицето или косата, някой уред може също, като онези вакууми за махане на черни точки, преса за коса и т. н.

3.   Някакво готино портомоне, кейс за телефона, козметика, комплект шапка и шал от тези плетените кръглите (много са актуални при момичетата). Много зависи какви интереси има. Моята племенница, примерно, забелязвам, че започва да се интересува и пита как да прави меденки, сладкиши. И съм и купила готварска книжка за начинаещи форми за мъфини.

5.   Може да ѝ вземеш например някакъв аксесоар, чанта или пък раница. В момента са на мода мънички, кожени ранички. Огледай и се замисли от какво например би имала нужда. Може да и вземеш гримове, а ако не разбираш от такива неща, помоли някое момиче да ти помогне.

6.   От авторката: Благодаря много за предложенията, имам ги в предвид :)