Споделена история от Тинейджърски

Нямам социални мрежи
Момиче на 14 съм от голям град. Наскоро ме приеха в хубава гимназия и се запознах с доста хора. Никога не съм имала никакви социални мрежи. Не мога да кажа, че съм задръстена, нито че съм грозна, даже напротив много от хората ме смятат за хубава. Тъй като много рядко има хора без никакви социални мрежи всеки, който ме пита и му отговаря, че нямам фейсбук и т. н. му става странно. Гадно е, защото всички от класа ми имат фб група и там си пишат и си пращат домашни, създават си бъзици и на следващия ден в училище всички си се смеят, само аз не знам за какво става въпрос. Също така си уговарят срещи за уикенда и само аз не ходя, защото не съм разбрала. Да, мога просто да си направя социална мрежа, но не искам или по-скоро ме е страх как ще реагират другите дали ще имам последователи, лайкове и т. н. Напоследък особено се замислям и ми идва в повече. Надявам се някой да ми даде съвет.

Коментари

1.   Просто си направи. Не ги мисли тези глупости, социалната мрежа е точно за общуване.

2.   Е какво толкова се жалваш? Ако искаш да си част от колектива, си направи и бързо ще станеш част от групата,ако искаш да се цепиш,да се правиш на различна и готина не си прави и си бъди самодостатъчна.

3.   Признавам - малко ще ти е трудно да се впишеш без Facebook за съжаление, но това не трябва да ти влияе върху самочувствието

4.   Вместо тъпи соц мрежи се сдобий с приятели в класа си.
Това е истинското живо обшуване. Ако на живо никой не ти споделя за домашни или забавления това би било проблем.
Милиони българи са завършили училище без ГУГЪЛ, ФБ, и т. н. и си имаме реални истенски приятели.
Общувайте наживо със емоции, интонация и звучна реч.

М53

5.   Не е задължително да ползваш фб и да събираш по 10000 харесвания. Някой хора са толкова вманиачени.... просто ако не съберат харесвания се чувстват като нарко зависими :) Явно им липса истинско щастие и опитват да компенсират във виртуалния свят. Не бъди като тях. За*би тия глупости и си ползвай фб както ти е кеф.

6.   Аз също ползвах социалните мрежи преди, но вече не.
Не намирам особено голям смисъл. Предназначението им отдавна е поело в друга посока.
За това си направих Viber и се свързвам само с хората, които ми трябват. Така пропускам цялата бомащина и простотия, която цари в социалните мрежи.
Препоръчвам ти и ти да направиш същото. Можеш да замениш viber с : snapchat, whats up и тем пободни стотици приложения. Много по-удобно е и виждаш само най-ценното и важното, което ти трябва.
Чат, съобщения, разговори през приложението, емотиконки, стикери и тем подобни. Без разни "like"-ове и тем подобни. А и ако питаш мен... даже вече е проблено да имаш facebook, twitter и тем подобни.

За какво ти е? При положение, че го използваш само за чат, снимки и да следиш разни страници. Навсякъде е пълно с интриги и простоия, докъдето поглед ти стига.

Умните деца... не се занимават с facebook, от мен да го знаеш. Ако всички правят едно и също нещо... в даден момент ще осъзнаеш, че това нещо е 'грешно'. :)

7.   За да общуваш с другите не ти е нужен ФБ. Можеш да си направиш само Месинджър където не е нужно да качваш снимки и тн. Ще можеш само да си чатиш и тн. Няма смисъл да се цепиш и изолираш така. ;)

8.   Подкрепям номер 7

9.   Направи си и готово... то голям проблем...

10.   Както каза нонер 7 - изтегли си месинджър (messenger) ;) За него не е нужно да имаш ФБ :) Една позната няма фейсбук,но има месинджър. Моята фр е нейна приятелка и те си чатят там. Недей да си сваляш фейсбук и др. Аз имам доста социални мрежи. Не се съжалявам,че си изтеглих инстаграм и снапчат. Там е интересно и няма опасност някой нещо да ти направи ;) Ако си изтеглиш фб няма да се отделиш от телефона... Като мен,въпреки че,когато става въпрос за нещо важно се отделям. Имам впредвид,че аз използвам телефона си основно вечерта. Когато съм си научила,написала и всичко си е добре :)
#Unicorn12

11.   Аз моя го ползвам само, за да си пиша с приятели. Евтино и бързо е. Писала съм си с по 10 приятели едновременно. Имам по-малко снимки, отколкото някой качват на ден. Много са ми чудни тези хора, които ще се побъркат, ако не съберат много харесвания.

13.   Ами тегли го де...