Споделена история от Тинейджърски

Ще бъда нещастна на празниците
Здравейте! Момиче на 14 съм. От около 2 месеца постоянно плача и съм тъжна, защото идват коледните празници. Майка ми миналата година почина на Коледа и затова на този ден ще ходим на гробищата. Още от сега знам, че ще бъде ужасно, сигурно ще бъда сама само с тате и няма да правя нищо интересно. Тате ми беше обещала, че за празниците ще ходим на някой зимен курорт, но се отказа и сега няма да ходим никъде. А аз искам да отидем някъде поне за ден, за да си изкарам поне малко добре и да кача някакви хубави снимки от Коледа. Дори не се радвам за подаръците, защото аз си имам всичко, а тате ще ми подари някакъв подарък, който аз не искам и сигурно няма да ми хареса. Дори не искам да идва Коледа. Ще е най-ужасния ми ден от годината. Не искам да звуча като някакъв лигла, но ми се иска да си прекарам поне малко добре, да се събера с приятели, да отида на екскурзия, да се снимам, да се забавлявам поне малко... Празниците още не са настъпили, а аз плача от 2 месеца вече, дори в момента докато пиша това плача.

Моля ви да публикувате историята ми, защото се чувствам много нещастна и имам нужда от съвети или поне някаква подкрепа, защото от познатите ми не я получавам, а единствено правят така, че да се чувствам още по-зле.

Коментари

1.   О, миличка! Не си лигла, просто това, че си загубила майка си точно около Коледа няма как да не ти се отрази. По принцип е много тежко да загубиш близък, а когато това стане и около Коледа... ами сигурно ще минат доста години преди да можеш отново да се радваш истински на празника. Не се сърди на баща си и на него му е трудно. Помисли си, че и той свързва този празник със загубата на любим човек и съвсем нормално не му е до празнуване. Просто се опитай да му покажеш, че дори и да не ходите никъде, ти си до него и го обичаш, защото... ами сега си имаш само него, а той си има само теб. Е, сигурно имате и други роднини, но на практика той е твоето семейство, а ти си неговото. За това е нормално да се подкрепяте и да си помагате и да сте заедно, особено в такива тъжни дни. Повярвай ми, дори и да идеш някъде на Коледа пак няма да се забавляваш истински, не още. Просто споменът за майка ти и за това, че си я загубила точно на Коледа няма да ти позволи да се забавляваш. Не насилвай нещата! Ще минат няколко години и всичко ще е по-добре. Не знам дали съм успяла да ти помогна поне малко, но да знаеш не си сама, баща ти е с теб и те обича! А майка ти, ами тя винаги ще бди над теб.

2.   Разбери, че на баща ти сигурно не му е добре. Жена му е починала на тази празник и може би затова е отменил плановете ви. Бъди търпелива. И във вкъщи можеш да си изкараш добре. Прекарай време с баща си. Не трябва да се фукаш на приятелите ти, че си ходила някъде. И се радвай дори на малките подаръци. По-добре ли щеше да е, ако нямаш подарък?

3.   На бащата ти също не му е леко, ще ти купи подарък който няма да ти хареса, защото я няма майка ти да му помогне в избора, и той знае това, знае че ще си тъжна, но го разбери. Случило ти се е нещо много лошо на толкова крехка възраст, налага се да пораснеш бързо и въпреки болката ти, поне заради баща ти да бъдеш силна!

4.   Говори спокойна и уверена с баща си. Кажи му, че в тези дни имаш нужда от положителни емоции и магията на Коледа. Обясни му, че ще е хубаво да посетите и "поговорите" с духът на мама, но искаш също да продължиш празника с останалите моменти-забавление, приятели, уют сред близки, с него...
Ще те разбере Вероятно му е още тежко и не знае как да продължи без нея, помогни му.
Недей да плачеш вече, а върви при баща си, прегърни го и му кажи за плана си за семейно прекарване на празника.
Голяма прегръдка от мен и магична Коледа!

5.   Съжалявам, мило дете, че ти го казвам, но ти си много голяма лигла, кифла бих казала, ако не беше толкова мъничка, ама наистина! Майка ти е починала на Коледа, преди година, а ти искаш да си изкараш добре, да правиш нещо интересно, да се забавляваш и да качиш "някакви хубави снимки от Коледа". В интерес на истината съм в потрес! ... ако този пост изобщо е реален. Ако приемем, че е... Компенсаторните механизми не действат, когато загубиш близък, но наистина близък, както би следвало да е в твоя случай! Не можеш да го преодолееш със забавления и хубави моменти. За съжаление, не се преживява, свиква се! Трябва да се научиш да живееш с това, без да го чувстваш като някакъв дефицит, без да ти влияе пряко, иначе нищо хубаво не те чака!
Ж. 31

7.   Колкото по-бързо приемеш този тъжен факт, толкова по-леко ще ти е за напред, повярвай.

Разбирам как се чувстваш, но тормозейки си мислите само с това... никога повече да изпиташ хубави чувства. Естествено ще мине много време, докато го приемеш, но колкото по от рано започнеш - толкова по-добре за теб в живота напред.

8.   Мойте съболезнования...
Защо не разкажеш на баща си всичко това, което ни написа тук? Кажи му, че искаш някъде на екскурзия, за да се разсеяш. Споделяй му повече и ще ти олекне. На него също не му е лесно. А относно подаръка, му кажи докато не е късно, че не искаш нищо и да не харчи излишни пари! Защо за Нова година не се съберете с приятели? А пък ако си чак толкова зле, отиди на психолог! Вярно, че да ти почине близък е ужасно, особено майка ти, но рано или късно нещата ще се оправят! Пращам ти една голяма прегръдка!

9.   Мило момиче, след това, което се е случило с майка ти, няма как да си щастлива на Коледа. Бъди силна и знай, че майка ти е до теб във всяка минута и бди над теб. Хубаво е, наистина да отидете някъде другаде за Коледа, за да се разсееш. Горе главата. Майка ти е с теб!

10.   Разбирам какво ти е. Бъди силна! На мен точно ден след рождениями ден почина последната ми баба :( Толкова много съм плакала... Не мога да отида на село без да си спомня какво правехме заедно... Готвехме, радвахме се, говорихме си, а когато идваше в нас да спи... Незабравими спомени! Аз нямам вече баби... Имам само 1 дядо... Имам 1-2 баби, но те са на браточедките ми и мда. Не са ми близки и ги обичам, но ги виждам няколко пъти в годината... Всичките ми дядовци (, както казах остана ми само един) са починали, когато аз съм била малка или преди да се родя... Повечето са починали година преди да съм се родила или, когато съм била на годинка. А имах една много скъпа баба! Тя беше уникална... Да се каже тя ме отгледа, когато бях малка, защото мама и тате са били на работа и мда. Тя умря, когато бях 1 клас (на 6 - 7 години) и си спомням как питах какво е станало с нея, но родителите ми не са ми казвали, защото са знаели колко много я обичам и какви ще ми е... Винаги се сещам за нея... Няма от 6 години (мисля), но имам чувството, че вчера бях с нея... Трудно ми е, но времето лекува.. Слава Богу всички други роднини са живи и здрави.. ❤ Написах това, за да видиш, че съм загубила много хора също... Бъди щастлива! Надявам се да си изкараш добре на празниците!
#Unicorn12

11.   Съболезнования за загубата на майка ти. Имай предвид, че на баща ти не му е лесно, независимо как изглежда. Имай и предвид, че Коледа е традиционен семеен празник и не е като Нова Година. За Коледа хората традиционно се събират с близки (например нямаш ли баби и дядовци, лели и тн. да се съберете с тях? ).

Нова Година пък може да се празнува на домашно парти с приятели, на курорт, на бар или клуб и така нататък. Т. е. ти явно искаш да празнуваш Нова Година с приятели, което според мен е постижимо. Нямаш ли някои приятели или познати, които да правят домашно събиране за Нова Година?

12.   Първо моите съболезнования ;( Виж миличка наистина ще ти бъде тъжно все пак майка ти сигурно ти липсва ужасно много. Знай, че тя винаги е с теб! Тя ще те гледа отгоре и на нея ще и стане мъчно като види, че страдаш на този ден. Кажи на баща ти, че искаш да отидете някъде и, че не искаш да бъдеш тъжна точно на празниците. Опитай се да не мислиш за това, бъди позитивна и се опитай да бъдеш поне малко празнично настроена знам, че ще е трудно, но се опитай да не мислиш за това. И просто говори с баща ти, той ще те разбере.

13.   Милата ми... съжалявам за загубата на майката ти да почива във мир! И аз тази година загубих баща си и тази Коледа ще е първата ми Коледа без него но въпреки това трябва да съм силна и да си изкараме празника както трябва.. Празнувайте празника със баща си а след това ако имаш възможност се събери с приятели, приятелка.. Този празник е най-хубавия и нетрябва да седиш и да тъгуваш направи си го весело!

14.   Баща ми също не е добре, и за мен тази Коледа няма да е от най-добрите, но всяко зло за добро. Мисли позитивното. Ти контролираш емоциите, а не те теб! :) Успех!

15.   Странното е, че ти казваш, че си тъжна не защото майка ти е починала, а защото няма да ходиш на курорт на празниците.. Не смяташ ли, че на баща ти може да не му се ходи никъде, точно защото му е мъчно и страда за майка ти? И е съвсем естествено да отидете на гробищата на този ден, ако си обичала майка ти де...

16.   Значи най-важното в момента е да отидеш някъде и да качиш хубави снимки във facebook? Надявам се историята да е измислена.

17.   Помогни на някого в нужда. Това може да те разведри.

18.   Външният празник, украсата, датата, концертите и целият шум, който се вдига са само формални неща. Истинският празник е в душата на човека. Можеш още утре да си щастлива, по-щастлива, отколкото на Коледа, може да си избереш няколко дни, в които не си на училище и да си ги изкараш страхотно с роднини и приятели. Няма дата за щастие и дата за тъга, не си длъжна да си щастлива точно на Коледа, ако не можеш. Не мисли за това какво правят другите хора, прояви разбиране към баща си, вземи си хубава книга, за да се разсееш след ходенето на гробището, изключи телевизора. Коледа все пак е просто един ден, който може да бъде като всеки друг, ако не искаш да е нещо повече, готви, чети, върши нещо постоянно и така няма да се замисляш много.

19.   Ами по принцип е нормално да си до баща си, но с гробищата това наистина е тъпо, защото майка ти си е отишла, а това е празник. Съберете се с останала част на семейството и празнувайте. Кажи на баща ти, че не ти се иска на Коледа точно да ходиш по гробища. Мен нашите никога не са ме пускали.

20.   Аз съм момче и въпреки че съм почти на 25 ще ти кажа, че на коледа точно и аз няма да бъда щастлив, причините бяха, че постоянно се караме на коледа или нова година, просто няма как щастието ми вече да се върне, дори и да се върне едва ли бих го усетил отново. Затова и ненавиждам коледа и нова година, само заради това, че на празниците когато се съберем винаги има за какво да се скараме и после всеки върви по стаята си огорчен и сърдит.

Моите искрени съболезнования мило момиче, бъди силна и не се предавай