Споделена история от Тинейджърски

Южна Корея
Здравейте..
Искам помощ относно заминаването до южна Корея или по точно как става колко средства са нужни.. Търсих в интернет не успях да открия нищо за това реших да пиша тук. Въпросите са следните надявам се да можете да ми помогнете, а ако има хора които са били там и са минали през това ще е още по- добре. Първо задължителна ли е виза за там тъй като четох че ако е с цел туризъм не е задължителна.. ноо.. след това какво как мога да продължа да живея законно там

Коментари

1.   "Между Република България и Република Корея (Южна Корея) от 13 август 1994 г. е в сила междуправителствена Спогодба за премахване на визовите изисквания, съгласно която българските граждани, които притежават валиден задграничен паспорт, могат да влизат и да пребивават краткосрочно (до 90 дни) в тази страна, при условие че престоят им не е с цел да упражняват доходоносна или платена дейност.
При влизане в Република Корея задължително се попълва стандартен информационен формуляр на английски или руски език, състоящ се от две части: „пристигане” и „напускане”, като втората част се предава на корейските гранични власти при напускане на страната. "
Източник: Министерство на външните работи

"3. Формулярът за виза се попълва в посолствата или консулствата на Корея зад граница.
4. Кандидатите за получаване на виза трябва да предоставят паспорт, попълнени формуляри, нова цветна снимка- паспортен размер, и други необходими документи според вида на престоя.
5. Визови такси:(Посочените визови такси са базисни. Съветваме ви преди да подадете документи за виза да се консултирате с посолството или консулството на Корея)
A. еднократна входна виза за престой до 90 дни: US$40
B. Еднократна входна виза за престой от повече от 90 дни: US$60
C. многократна входна виза: US$90
D. удължаване на разрешение за многократно влизане: US$20
За граждани на САЩ, многократната входна виза струва US$45 на базата на реципночност съгласно двустранно споразумение от 1994 г. "
Източник: Сайт на Посолството на Република Корема в България

А за допълнителни въпроси може да се обърнеш към Посланика Шин Бу-нам
Адрес: Драган Цанков 36, Интерпред блок А, етаж 7, 1057, София, България

Със сигурност ще бъде възхитен от това какво силно впечатление са направили манга филмите и няколко к-поп песни на едно 12 годишно момиченце.

Кога мислиш да заминеш? :D

2.   Ти ме разби. Какво ще правиш там, като нищо не си си подсигурил? Ха-ха и как ще живееш нелегално, ти да не си виетнамец, за да се маскираш някак? Искрено се смях на тоя казус!

3.   И даа.. пиша за втори път тема тук и в двата случая историята ми не е публикувана цялата? !

5.   Моя приятелка живя там известно време, в момента е в САЩ, а съпругът й е от Южна Корея. От нея знам, че имаш право да работиш и живееш легално до 7 години, след това те карат да се върнеш. Не знам обаче с вза ли е била, нейната работа я уреди корейска фирма.

6.   Това е последният път в който пиша тук. Нито историята ми е цялата нито коментара който я допълва. Хората са толкова груби.. И вместо да ти дадат съвет те упрекват. Няма да пиша повече защото сигурно отново няма да е цялото.

7.   Имай предвид, че там ако не се осигуряваш, ще останеш на улицата. В КНДР се дава безплатно жилище и право на образование, здравеопазване и трудова заетост. Южна Корея има силна икономика, но това е заради външната намеса на американците, а реално народът иска да е в конфедерация и двете Северна и Южна да запазят системите си, без участието на САЩ. Не бих ти препоръчал Южна Корея, където се следва моделът на жесток постапокалиптичен капитализъм.

8.   № 5, предполагам, че Корея не е светът на мечтите, щом този кореец е емигрирал в САЩ. А тази българка живяла ли е в Южна Корея или само теоретично го казва?

9.   No. 8, тя живя там няколко години. Работеше по договори 6-10 месеца в годината, мисля, че ходи 4-5 пъти. Там са се запознали. В интерес на истината, много повече й харесваше в сравнение с България.

10.   Леле и аз искам да живея там и се питам как може да стане това? ! Стандарта на живот е много различен и скъп. Да не говорим билета до там колко струва. Стресирахте ме сега като казахте, че може да се живее до 7 години там! Трябва по някакъв начин да се свържат нещата...