Споделена история от Тинейджърски

Грозна и дебела
Здравейте. На 13 годии съм. Висока съм 169см. и тежа 70 кг. Супер грозна съм цялата съм в пъпки. Косата ми е мега изгоряла от боядисване и изправяне. Искам да ходя на фитнес нл няма с кой. Искам да съм като другите момичета. Красиви и с хубави тела. Аз не ям много, но бях в болница и ми вливаха орбазон абе дълга история. Моля ви дайте ми някви съвети. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Така .Ако не ти се ходи сама на фитнес може да правиш упражнения в къщи има много клипове в ютуб с тренировки които дават ефект( знам от опит )и не ти взимат много време стига да ги правиш редовно .Разгледай и избери с кое ще е най-добре да започнеш .Тренировките на rebecca louse са ефективни при мен .За храненето недей да гладуваш няма да отслабнеш както ти се иска,може дори да напълнееш или пък да се разболееш.Яж умерено и достатъчно ,за да не изпитваш глад без да преяждаш, повече плодове и зеленчуци ,готвени ястия ,шепа печени ядки на ден избягвай дюнери ,пици ,чипсове и тем подобни .Добре е да започнеш с плодове след половин час ,салата и после основно ,нещо готвено и не пържено в много мазнина.Пии поне по два литра вода на ден,но малко по малко не на веднъж.Има много съвети в ютуб за здравословно хранене ,което включва вкусни и здравословни рецепти погледни обаче каналите на английски и коментарите също ,за да знаеш дали е помогнало на останалите.За лицето бих ти предложила да отидеш на козметик ,да ти го изчистят от черни точки и т.н.там ще те посъветват и как да се грижиш за кожата си .Това което аз правя е следното :измивам си лицето с измиващия гел на хималая ,после като изсъхне взимам клечка за уши потапям я в салицилов спирт и налагам само върху пъпката с потупване ,като изсъхне лицето се намазва с мултифункционалното кремче пак на хималая .Всичко излиза около десет лева и при мен поне е много ефективно .За косата не знам вече ,може да видиш някои съвет в ютуб ,търси на английски и за тренировките също .Разбирам ,че не се чувстваш красива и е ок да се погрижиш за себе си и външността си, уви живее в такъв свят,но не позволявай външността да те обсебва ,грижи се и за вътрешната красота ,недей да се променяш само ,за да приличаш на другите момичета .Промени се заради себе си ,за да се чувстваш комфортно в кожата си и за да си здрава.Успех!

2.   Авторката : Благодаря много за съвета❤

3.   На 13 годинКИ си, защо не се съсредоточиш в учене?
Занимаваш се с повърхностни неща, кой няма пъпки в пубертета, а и извън него? !
Някои страдат от анорексия, други от наднормено тегло, според теб само ти ли си единствената? !
Помисли ли преди да се боядисаш?
Гледаш другите, та и ти по тях, защо момиче? Нямаш ли глава на раменете си, а и в интернет има различни статии за вредата от боите за коса, а пък ти си започнала твърде малка.
Извинявам се, ама до 20-25 години нищо чудно, ако продължаваш с боите и пресите ще останеш без коса.
Има различни трикове в интернет от природни средства да промениш цветът на косата.
През пубертетът тялото се променя, не може да остане само на едно положение.
Не прави диети, защото ще си съсипеш не само тялото, а и организъм, хормони и т. н.
Яж нормално, но намали сладкото, тестеното и мазното, прави повече движения или най-добре запиши се на курс по танци.
Фитнес не ти препоръчвам, защото е пълен шит, с танци и с упражнения в къщи ще имаш стегнато и хубаво тяло.
За пъпките, не слушай номер 1, ако не ядеш сладко, ама никакво, ще ти се изчисти лицето, не е е лошата идеята да идеш на дерматолог, не на козметик.
Сигурна съм, че от "грозното патенце", ще се превърнеш в "красиво и изящно".

4.   Здравей!
Аз съм момиче горе - долу на твоята възраст. Искам да ти кажа, че не е нужно да спазваш диети, за да имаш хубаво тяло. Аз лятото бях вманячена на тема диети и постоянно бях на диети, защото разбрах грешно едно момче. Той ми каза, че ще стана дебела след една година, ако продължавам да ям глупости (чипсове, снаксове и т. н. )... И аз го разбрах, че съм дебела и тогава ми се извиняваше и така нататък. Аз тогава бях с малко по - пълни крака... Не толкова дебели, но не и толкова слаби. Средни крака. И аз си въобразих, че съм дебела (и все още го мисля ;D) и мда. Преди бях 49 кг и не мърдах. След това станах 48 и не мърдах (колко бях щастлива =D). и после станах 47 и не мърдах и ето сега съм 46кг... На мен ми казват, че съм слаба имам хубаво и даже са ми казвали, че имам секси тяло и съм мн красива, но съм на друго мнение... Преди бях 1, 58, а сега съм мисля 1, 59 (казват ми, че няма как да съм толкова, а съм по - висока, но не знам... ) или 1, 60... Аз в момента съм си горе - долу със слаби крака и си харесвам горе - долу тялото, но не знам.... Разказвам ти това, за да ти кажа, че можеш да отслабнеш без да искаш.... Никога не съм била 50кг... Единственото, което ще мога да ти кажа е, че могат и на теб да ти правят такива комплименти стига да положиш труд и за 3-4 месеца да си оправиш тялото. Едно момиче от класа ми е 1, 69.... не знам, тя ми каза, че е толкова висока, но не знам... Или пък беше 1, 70... НЕ ЗНАМ.... И, както и да е... Тя е 75 кг. Момчетата от време на време я обиждат и й викат с ужасни имена... Тя иска сега да ходи на фитнес и се надявам да успее. Няма грозни хора! Казвам ти можеш да станеш с тяло, като на модел само за няколко месеца... Аз станах по - слаба в краката, защото вече не ям сладко през нощта. Само си спомням как се запасявах със сладко за цялата вечер... Хаха... Аз стигнах до извода, че не са нужни диети, за да отслабваш.... Диетите са за няколко седмици, дена, месеци, а хранителния режим ще си го ползваш цял живот =D Не стига, че ще имаш хубаво тяло без да намаляваш храната, а и ще си здрава! Диетите са много зле... Трябва ти упражнение (аз правих и упражнения ) и да не ядеш много мазнини, пържени картофи, чипсове, бейкролс и други... Казвам ти ще има резултат! И историята ми не ти я разказах, за да се фукам или нещо от този род, а за да ти кажа какво правих и как ти можеш да имаш същия резултат! И искам да попитам... Според вас дебела ли съм?
Успех!

7.   Относно дерматолога, аз съм песимистично настроена. Може и да помогне при теб, пробвай ако искаш. Лично при мен не помогна, изписаха ми няколко скъпи мазила, които нямаха ефект. Козметика според мен е по-добре, защото освен, че кожата има нужда да се изчисти от черни точки, също така ти слагат специални маски, масажират ти лицето и т. н. Първият път като ми почистиха лицето не можех да спра да го пипам(въпреки, че не трябва), беше толкова гладко и хубаво. А и едно почистване поне в моя град е 30 лв. Според мен си струва. Това което предложих като мазила са неща, които козметичката ми предложи и те пасват на всеки тип кожа и поне при мен дават много -добър ефект, също така не предизвикват алергични реакции. Не винаги трябва да е скъпо, за да е качествено. Пробвала съм много кремове на различни марки, само ми изсушаваха кожата, а някои предизвикват и алергични реакции. До номер 3 не знам, защо веднага я погна, че трябва да учи. Ок това че момичето е решило да се погрижи за тялото и лицето си не означава, че ще занемари уроците. Според мен е добре, че иска съвет при условие, че не се чувства добре в кожата си. Естествено, че не бива да обръщаме внимание само на външността, но пък хептен да я зенамарим ли?
От номер 1.

9.   Какво стана, по-добре ли си?

10.   От авторката до номер 9- да, изчистих си лицето малко или много и отслабнах с 6 кг☺

11.   Супер, какво ти помогна,?

12.   Мило момиче сестра ми е 1 година по голяма от теб но и тя не може да отслабне Аз съм на 25 години вече- вчера ги навърших то и аз имам наднормено тегло, а преди бях кльощав и слаб. - мъж съм . Сестра ми има същия проблем вече цялата е в пъпки стана 75 килограма и се мъчи да свали а преди си беше слаба аз нямам нищо против да е пълничка . Но трябва и да спортува
Успех ти пожелавам бъди себе си