Споделена история от Тинейджърски

Ходя със страх на училище
Ученичка съм в 10 клас, поради стекли се обстоятелства с няколко мои приятелки се скарахме и те обвиниха мен за всичко, което се случи. Ние сме от един клас и вече не си говорим, а те за тяхна угода настроиха няколко човека, които на много държа срещу мен. Хиляди пъти ме унижаваха пред хората от класа, изкараха ме най-голямата лицемерка и интригантка. Много хора им повярваха и никой не пожела да ме изслуша. Имам чувството, че нямам място в този клас, а решението да се преместя не е толкова лесно. Ходя със страх на училище и не знам как да бъда щастлив човек отново. Моля помогнете ми...

Коментари

1.   Поговори с родителите си. Те може да реагират. В другия случай се опитай да се преместиш в друг клас. И не се вживявай толкова. След година или две ще се разпръснете и повече няма да виждаш тези хора.

2.   Миличка, ходи с високо вдигната глава и хич да не ти пука все някога тия госпожички ще си намерят майстора ! Няма да се скапваш заради някакви пикли ,които след 2 години повече няма да видиш ! Сподели и с вашите щом те тревожи .

3.   Няма от какво да те е страх. Каквото се е случило е вече в миналото. А и твоите съученички са виновни колкото и ти. /Доколкото ти изобщо си виновна за нещо, защото на тази възраст 16-17 години драматизирате и най-дребните неща, които след време няма да означават нищо/. Моят съвет е, след завършване на първия срок, да се прехвърлиш като частна ученичка в същото училище /в края на всеки срок се явяваш на изпити, няма да виждаш съучениците си. / Предполагам, че ще се справиш.
Бъди разумна, силна и най-вече се забавлявай и бъди щастлива! Не допускай незначителни неща и хора да ти съсипват живота. Успех!