Споделена история от Тинейджърски

Защо няма някого когото да ме разбира?
Здравете момиче съм на 15 години? Винаги съм мислела че съм различна в което смятам, че няма нищо лошо, но нямам никакви приятели, ужасно съм самотна. Най- добрата ми приятелка ме заряза и то по ужасен начин със съобщение, че вече сме различни нямало какво да правим заедно вината не била на нито една от нас типичното. В училище всички момичета са някакви си кифли толкова мн ме дразнят, но да си призная завиждам им. Излизала съм тях и не можах да се впишат нямам за какво да говоря с тях нямаме нищо общо. За момчетата въобще да не говорим те са толкова лигави и дразнещи. Едно момче от моя клас постоянно ме дразни питаме въпроси като носиш ли сутиен, а днес ме блъсна нарочно. Моля ви само за едно да ми кажете трябва ли да се променя за да мога да се впиша или трябва да отстояваме себе си? Вкъщи съм по-малката глупава сестра на училище зубърче и аутсайдер.

Коментари

1.   Не, не трябва да се променяш, трябва да потърсиш своята среда-може да спорт, танци, хоби, музика и там ще срещнеш себеподобни. Междувременно не зарязвай уроците, наблягай на чуждите езици ако можеш.

2.   Въобще не се променяй, за да се впишеш някъде. Ако го направиш ще се превърнеш в друг човек, фалшива, за да се харесаш на другите и макар да започнеш да имаш "приятели" ти самата няма да се чувстваш добре с това което си. Повечето деца са като теб, но се преструват на други само, за да впишат и това е наистина голяма грешка. Училището е просто фаза в живота, а ти все някога ще намериш собственото си племе.

3.   И аз се чувствам често неразбран. Разбиранията ми и начина ми на мислене доста се различават от това на всички останали. И точно заради това и аз нямам истински приятели. Има с кой да общувам, защото съм характер, който може да се разбира с всички, но истински приятели не мога да намеря. Няма на кой да се доверя. Но...
Винаги бъди сeбе си.
И аз си зададох този въпрос наскоро. Трябва ли да стана идиот като останалите момчета или да бъда това, което съм. И реших да бъда сeбе си. Просто опитай се да намериш човек, с който да се разбираш. Ако няма, просто бъди търпелива и имай надежда, че все някога ще го откриеш.
Но не бъди като останалите!!