Споделена история от Тинейджърски

Когато осъзнаеш ,че си съвсем сам !
здравейте,
Дори не знам защо пиша тук. Явно до толкова вече съм обзет от самотата, че седя и си пиша сам. Правих винаги всичко, за всеки и накрая какво останах съвсем сам. Най-добрия ми приятел вече има нови приятели не му е до мен, другите ми приятели дори няма да ги коментирам. Но ето стоя си съвсем сам няма кой да ми кой да ми звънне да ми каже Ей какво става? Какво правиш? Винаги съм чел че когато приятелите ти не те търсят значи са добре...

Коментари

1.   Не се депресирай. И аз съм имала такива проблеми. Това е временно. Опитай се да си намериш нови приятели. Смени средата. Започни да спортуваш или да правиш нови неща и ще се запознаеш с други хора. Някои от тях може да ти станат приятели.

2.   Намери си нови и истински приятели. Значи тези които са били до сега с теб не са били истински. Не е болка за умиране

3.   На 18 год. съм. В същата ситуация съм и напълно те разбирам. С времето се научих да разчитам единствено на себе си. Въпреки че пак позволявам да ме използват било то за домашни или нещо друго и аз добричката нали... знам какво е, мислиш за другите повече отколкото за самия себе си. Но... все пак радвай се, че не си като "приятелите " си, че си различен, добрите и подчените хора са все по-малко. Всеки гледа себе си и как да прецака другия... Вярвам, че всичко си идва с времето, все пак колелото се върти. Така че не се откчайвай. Радвай се, че си различен сред тези безмозъчни същества. Успех :)

4.   Да. И аз съм така, но какво да ти кажа.....Хората вече се промениха много. Всеки гледа какво правиш, а не какво си

5.   Братко, в този живот се раждаш сам и умираш сам! Всички са ти приятели, докато имат изгода от теб. После оставаш сам... До този извод стигнах, след като много хора, които смятах за близки ми забиха нож в гърба, точно когато имах нужда от подкрепа. Затова спри да помагаш на другите и бъди малко егоист.

6.   И аз съм така. Спокойно все някога ще намериш истински приятели.

7.   И аз съм така. Спокойно все някога ще намериш истински приятели.

8.   И това ще мине.

9.   Като си седиш вкъщи нищо няма да стане. Ако нещо не ти харесва - промени го. Обади се ти на приятелите ти, бъди по - социален, разговаряй повече или просто си намери нови приятели. Има и други хора в класа ти, предполагам че има даже други паралелки. Може и по фейсбук да завържеш някое запознанство (само внимавай и гледай на кого пишеш)

10.   Буквално се чувствам по същия начин -отварям 'сподели' и БАМ! Първата тема... Нямам думи... Ами... Какво да кажа - съчувствам ти.

11.   Човеко.. научи че всеки живее за себе си.. няма истинско приятелство а само временна компания.. ти би сторил същото както другите.. ако не извличаш вече полза от тях наистина.. за какво ас ти.. повярвай ми.. това е нещо с което трябва да се примириш защото е истина.. дори да не ти се вярва.. и не съжалявай.. всички хора са такива.. така че.. няма за какво да се мъчиш.. никой не ти е нужен.. най-много сам ти на себе си..

12.   Запиши се на спорт или друга дейност и там ще се запознаеш с нови хора. Някои от тях може и да ти станат приятели. Имай предвид, че в живота човек има само един-двама истински приятели. Другите са познати.

13.   Щом се държат с теб тегли им майната по - натам ще си намериш свестни приятели! Колкото до тези лицемери все някога когато изпаднат в трудна ситуация ще се сетят за теб и ще те потърсят и тогава ги отрежи.

14.   Още нещо миличък в живота тепърва ще се сблъскваш с такива хора ! Приеми това като урок от живота и се научи отдалече да разпознаваш такива индивиди и да ги режеш , за да не страдаш и в бъдеще от още такива "приятели" .

15.   От Автора:
Да, прави сте, че всичко е до време и за ползите и т. н.... Но мен главно ме боли само за един човек, който исках да остане в живота ми, имали сме много хубави моменти, но реално като се замисля явно е било полза от негова страна... много кофти, много боли от нож в гърба от близък човек...

16.   И аз съм донякъде така. Самотен съм, без приятели. Прекарвам свободното си време в играене на игри, и гледане на филми. Никой не ме търси. Не съм затворен себе, в у-ще комуникирам със съучениците си, но реално почти никой не ме харесва от класа ми -само ме използват за домашни и др. Малко са истинските приятели по света и трудно се намират и аз силно се надявам, че някой ден ще намеря-дано. Дори и сега да имаш приятели, с които да се движиш след време всеки поема в различни посоки- създават семейство, работа в чужбина... или тук, в България, и тогава приятелите няма да са Пт огромна нужда. В крайна сметка трябва просто да го приемем.