Споделена история от Тинейджърски

Какво да го правя?
Здравейте! Момиче на 19 съм. Искам да ви споделя моята странна история. Миналата година започнах да излизам с едно момче (по-малък 18г) с което се знаем от малки, но не сме си били близки до момента в който се присъедини в компанията.. излезнахме няколко пъти насаме с нагласата, че може би нещо ще се получи, но излизахме приятелски съответно така и го приех- като приятел. След време той ми призна, че ме харесва, но аз не изпитвах нищо към него освен приятелски чувства. Той не спря да ме търси, продължихме да излизаме и т. н
Задълбочиха се нещата при него каза ми, че е влюбен, дори че ме обича, но аз не изпитвам същото към него освен приятелски чувства и той го знае, но въпреки това много иска да пробваме. Той е много мил, добър, грижовен, свестно момче, но не и мой тип.. отначало си мислех, че може да де получи, но с времето го опознах и го приех като приятел не съм си го харесвала или Нещо подобно нито съм му давала повод. Постоянно ми правеше скандали и известно време спряхме да се търсим, но сега пак ме потърси и почнахме да излизаме отново в една компания и т. н и той все още има някаква надежда и не знам какво да правя дали да му дам шанс? Не изпитвам същото което и той, но дори след 1г и половина той не се отказа и прави всичко за мен и го виждам и осъзнавам, че е много добро и сериозно момче и не трябва да го наранявам.. не знам какво да правя да пробвам ли с него въпреки че не изпитвам същото..?

Коментари

1.   Не, недей. Ще направиш голяма грешка да тръгнеш насила с някого от съжаление. Правила съм го, повече от месец- два не можеш да издържиш с човек, когото не възприемаш като повече от приятел, а той ще очаква и да сте интимни, например. После раздялата ще е по-грозна и неприятна и за двамата. Поговори с него, кажи му че чувствата ти към него са само приятелски, да не очаква повече от теб. Бъди и подготвена той да се ядоса и да не иска да запазите приятелството си, защото има мъже, които не могат да понесат да са само приятели с жена, която харесват.

2.   От опит ти казвам, че ще го нараниш. Едно момиче беше така с мене и като няма чувства, накрая останах наранен и страдах много. С години я обичах.
Друга случка- харесвам една вече 6 години и дори връзките, които имах, така и не я забравих! Сега от три години живея с партньорка, но въпреки това не съм я забравил. Тя го знае, но каза, че не можем да сме заедно. Много добри приятели сме, тя живее с друг, аз я съветвам, дори, когато нещо страда съм до нея. Мислеше да го напуска дори по едно време, но аз дори успях да я накарам да не го напусне.
Понякога обаче някои не го приемат само приятелството. Една колежка и колега в университета имаха такава подобна случка и той не спираше да ѝ държи сметка с кого излиза и с кого не. Това беше причина да спрат да си говорят.
Трябва ясно да се изясниш с него, че няма да си с него и ако му е трудно да не се срещате. Понякога така е по- добре за двамата.