Споделена история от Тинейджърски

Да се опитам ли?
Здравейте! Пиша тук за съвет. Музиката е моят живот. Както и рисуването. Като цяло съм момиче на изкуството. Мога да рисувам, както и да пея и да танцувам. Не пея пред хора, защото ме е срам, но веднъж пях и казаха че пея хубаво (госпожата ми по музика и съучениците ми). Мога да танцувам всякакви танци, като най-добре танцувам хип-хоп, но в моя град няма такава школа, но пък тренирам народни танци. За рисуването мога пък да кажа, че господина по рисуване видя потенциал в мен, макар че като бях по-малка рисувах наистина зле. Но господинът не приемаше факта че не рисувам и буквално ме караше да го правя. Като го попитах защо го прави той каза:
"Знам че можеш, стига да опиташ".
И така успях. Сега рисувам наистина красиво. Имам два въпроса:

-Тъй като мога да пея и танцувам, дали да не опитам и да свиря на китара?
-Ще мога ли в бъдеще да се занимавам с изкуство и музика, тъй като това е единствената ми страст и единственото, което наистина ме влече?

Коментари

1.   Да, научи се да свириш на китара. Щом харесваш музиката, най-вероятно ще ти е доста разпускащо и приятно да се учиш на свириш на инструмент. Можеш да ходиш и на уроци по рисуване или да го правиш в свободното си време. Имам приятелка, която рисува много добре, и понеже е студентка, изкарва някой друг лев, като рисува хора по различни начини. Можеш да се занимаваш с изкуство през свободното си време, може да ти бъде хоби и страст и да заработваш от тези неща, но на твое място не бих се опитала да изкарвам хляба си само и единствено от изкуство. Ориентирай се към креативна професия и използвай уменията си за допълнителни доходи, но не разчитай само на тях.

2.   Музикант къща не храни.

Но... ако това е нещо, което много те влече и ти харесва то тогава - давай смело.
Опитавайки се можеш само и единствено да спечелиш.
Ако не опиташ... губиш всичко, което би могло да бъде.
Не дават медали на Олимпиади на атлети, които са се отказали :)

3.   Да..!!! . И на двата въпроса!!!
Само така продължавай!!

4.   Щом имаш хубав глас и можеш да пееш се яви на Х фактор догодина. Там ще те забележат :-)