Споделена история от Тинейджърски

Испански песни?
Здравейте! Тази готина започнах да уча испански и искам да започна да слушам испанска музика.
Той като не съм слушал почти нищо до момента, питам тук.
Бих ви помолил да ме пренасочите към песни с по-дълбок смисъл и текст, а не такива от рода на "Despacito", така да се каже искам по - лирични песни.
Благодаря.

Коментари

1.   Gloria Estefan - Hoy

2.   Всичко, което се пуска тук по радио и музикални канали, няма много общо с истинската испанска музика. Поживях известно време в Испания заради бригада, бяха няколко месеца, но музиката беше първото, което забелязах. Очаквах раздвижени ритми, като Despacito, а всъщност от заведения, радио и канали звучаха доста по-лирични песни. Уви, тогава, а и сега, не знаех испански до степен, че да разбирам 100% от смисъла на текста. Това, което мога да те посъветвам е да потърсиш испански изпълнители, които живеят там, а не тези известни личности, които пеят на испански, но са си американски звезди от червения килим.

3.   На мен ми харесват на Alejandro Sanz, David Bisbal, David Bustamante, Malu, Pablo Alboran, Antonio Orosco. Виж някои техни песни и ако ти харесва стилът, мога да препоръчам още певци.
Сред които посочих, само Malu е жена-певица.

4.   Едва ли ще ти харесат, ама като каза лирични и с дълбок смисъл, ето няколко такива:
OV7 - Cómo eres
Javier Rodríguez - Llenando de amor
Juanes - A Dios Le pido
Juanes - La Historia de Juan
Benny Ibarra - Sueña corazón

5.   Всички испански песни на Енрике Иглесиас

6.   Като цяло бих ти препоръчала певеца Ozuna. Пак пее за любов и подобни, но смятам, че музиката му е доста добра, също ще разбереш доста думи.

7.   Jose luis Perales - пее само за любов, много нежни балади.
Хулио Иглесиас, Давид Бисбал, емблематичната синт-поп група, Серхио Далма... какво друго.. а да - Мигел Босе, miguel gallardo, Jose Maria Napoleon..

8.   Виж, ако искаш да слушаш испански песни може да потърсиш в YouTube "Bad Bunny"

9.   Принципно не го харесвам този език за песни, но има една изпълнителка която слушам, ако ти харесват по стари песни преди повече от 40 години можеш да и разгледаш творчеството, казва се JEANETTE. Има една песен която беше много популярна по българските радиа Porque te vas ,но на мен не ми е от най любимите, ето тази ми харесва най вече JEANETTE - Soy rebelde https://www.youtube.com/watch?v=qemBa7LAftk

10.   Ако искаш по-нови испански песни - Mi Mala, Subeme la radio, Me enamore и др.

11.   3 съм, ето тук имаш 50 акуални испански песни:
https://youtu.be/e9Fn7pmOjqw

12.   Послушай малко Радио Витоша или Фреш. Те пускат испанска, английска и бг музика

13.   Аууу като чуя за Malu и настръхвам от кеф. Много яка сексапилка.

14.   Какъв фреш, какво субеме ла радио. Човекът е казал че търси лирични песни, най-добре ретро от 80 и 90- те. Но не е задължително да са от сапата испания, латиносите имат страшни ретро песни, например: Jose maria napoleon- marta.

Сега ще ти изброя някои испански балади които на мен ми харесват:
Sergio dalma - tu
Mecano - fuerza del destino
Perales - tentaciones (най добре напиши perales baladas romanticas и ще ти излезе цял микс)
Andy y lucas - son de amores
Miguel Bose - hermano mio

15.   Macarena :)

16.   https://youtu.be/mXBdV8sBOfY
Една от любимите ми, фламенко е