Споделена история от Тинейджърски

Дали ме харесва?
Здравейте! Момиче съм на почти 15. Историята ми е малко глупава и наивна, но все нещо ме мъчи отвъртре, относто това. Харесвам едно момче на 17(почти 18, но е 11 клас). Не е женкар, много интелигентен е и добър. През лятото имахме готино време заедно(по едни проекти). Там имаше и още едно момиче на 16. Те двамата винаги бяха заедно. Като неразделни. Изглеждаха щастливи. Аз се отдръпнах за малко(мислех, че за гаджета). Не искам да развалям връзки, заради моето щастие. Преди няколко дни се срещнахме(приятели) и усещах, че ве гледа. Тогава ми вдъхна надежда, че може би има чувства към мен? В мен се зароди тази наивна надежда, че може би и той се чувства по същия начин.
Но след няколко дена, сестрата на въпросното момче ми каза, че ги е видяла да се разхождат заедно. И тогава нещо в мен наистина се прекърши.
Знам, че вие не може да познаете как той се чувства, но поне ми кажете как да постъпя. Как да го забравя? Не искам връзки, не бързам за никъде, но това глупаво сърце ми играе номера. До сега никога не съм имала гадже, не искам също, но явно хормоните са ми в повече, разбирам. Моля, да одобрите историята ми. Предварително благодаря!

Коментари

1.   Аз също съм в подобна ситуация на това дали да разчиташ на погледите или на действията.В повечето случаи момичетата усещаме по това как ни гледа момче и се оказваме прави,че не сме му безразлични....но си има и изключения.Моя съвет е да се опитваш да не таиш надежди ,че може да те харесва ,защото след това може да паднеш от високо.

2.   Аз съм на почти 18 (момче) и съм минал през този момент, в който всъщност нямаш нужда от връзка, но просто така се случва и влизаш в тази безкрайна въртележка на несподелените чувства. Чувствата са по-силни от разума ти и това е нормално. С времето ще се научиш просто да ги контролираш и да свикнеш с това, но в случая, както и сама ти каза не влизай да им разваляш връзката. Просто потърпи и ще мине. Не е лесно, но за да се съхраниш трябва да постъпиш така. Искрено ти пожелавам в един момент да намериш някого, който да те накара да бъдеш щастлива и мисли подобни на тези, никога повече да не те посещават!
Успех!!!

3.   Поговори с него. Признай му. Ако не друго, поне нещата ще се изяснят.
Ако няма чувства, или за него не е приемливо, или има чувства към другото момиче, измислете заедно как да постъпите - примерно да не се виждате известно време, знам ли.
Но има надежда, наистина! Тръгвал съм с момиче само от уважение към чувствата му. След което съм се влюбвал.
Няма по-трогателно и размекващо сърцето преживяване от това - някой, който по принцип ти е дълбоко симпатичен, да дойде при теб и треперейки, преодолявайки себе си, страховете си, да ти признае чувствата си! Уникално е!

един батко

4.   Здравей, мила! И аз съм в подобно положение! Единственото, което са ме съветвали и мога да ти дам като съвет е да поговориш с момчето. Излезте в парк ли, където си изберете и виж как се държи с теб. Може да се направиш, че си се ударила, лошо ти е и виж дали ще му пука за теб. И мен доста ме е срам да го питам направо, но не можем да гадаем за чувствата му. Дори и да не те харесва има вероятност щом разбере, че ти го харесваш да те погледне под друг ъгъл! Късмет и да пишеш какво е станало!

5.   Вместо да се чудиш, бъди малко по-смела.

Признай му чувствата си... било до диркетно или индиркетно и нека дой да ти каже какво мисли и иска и готово. Много е лесно, недей да го ослужняваш излишно. Туко-виж си изгубила време и си го изпуснала.

То ще се появят много други, но трябва да се подхотвяш за онзи... последният!

6.   Малко момиче, не си мисли че когато момче те гледа, той те харесва или има чувства към теб.
Да, това са просто твои лапешки фантазии, всеки е минал през това, но не забравяй че докато не получиш доказателства - Лично да ти признае, не имай никакви надежди.
Точно защото си нямала гадже, не знаеш какви са "симптомите" на харесването и привличането.
Ще го забравиш лесно, само трябва да се съсредоточиш върху ученето, намери си занимания извън училище, излизай с компания и няма да "боли".

7.   Спри да се отдаваш на илюзии - момчето няма интерес към теб.